.

Co si myslím o americkém radaru, aneb hloupost některrých diskutujících nezná mezí

23. srpna 2008 v 2:04 | bigbiz |  Mé názory
Více pod perexem


Asi tak před dvěma hodinami jsem navštívil jeden blog, na kterém byl článek o americkém radaru, který má být umístěn na našem území. Autor tam vyjádřil svoje rozhořčení nad touhle zprávou. Článek i některé komentáře k tématu byly celkem zajímavé a musím říct, že mi to pomohlo se důkladněji zamyslet nad tím, jestli radar v ČR ano, nebo ne. Osobně si myslím, že radar v naší zemi není zrovna dobrý nápad. Jednak tady budeme mít cizí vojáky, ale co je horší, budeme snadným terčem pro možného nepřítele. A to z jednoho důvodu. Radar vlastně slouží, jako oči státu, který chce nepřítel napadnout. A co udělá takový nepřítel? Udělá to, že oslepí protivníka. Tedy si jako svůj první cíl vybere radary. Takže nám radar, který naše slavná vláda tak vehementně propaguje, nebude k ničemu a ještě nám to spíš ublíží. Vím, že teď je doba, ve které se rozmáhá terorismus, a proto je dobré, když se někdo proti němu snaží bojovat. Ovšem tím, že si radar necháme v naší zemi postavit, tak tím vlastně teroristům říkáme, aby nás napadli. A věřte mi, že oni to dřív, nebo později udělají.

Na icq jsem se o tom bavil s jednou svoji kamarádkou a došli jsme k názoru, že radar není dobrý pro ČR, ani pro svět, ale je dobrý jen pro Američany, protože pokud dojde na válku, tak jako první budou napadeny ostatní země. A navíc je tady další hrozba, kterou naši politici přehlíží. Tou hrozbou je Rusko, které už několikrát vyhrožovalo tím, že pokud bude radar umístěn v ČR, zaměří na nás své jaderné zbraně. A řeknu vám, nechci, aby mi za barákem vybuchla atomovka jenom proto, že naše slavná vláda tančí podle toho, jak pan Bush píská. Ale to není vše, o čem bych se chtěl v souvislosti s radarem zmínit. Jde mi o komentáře, které si také můžete přečíst na tom blogu. Ano, ty komentáře jsou některé rozumné, ale většina jich je taková, že by se za ně inteligentní člověk musel stydět. Jako například to, že někdo vehementně propagoval komunisty a označoval je za jedinou a správnou stranu, která to s naší zemí jako jediná myslí dobře. Tihle lidi, kteří to psali, asi neví nic o tom, co nám komunisté 40 let dělali. Jelikož se o tuhle část naší historie trochu zajímám, tak můžu říct, že to nebylo nic pěkného. Vykonstruované politické procesy v 50. letech, zavírání lidí do pracovních táborů, atd. Jiný komentář byl zas o tom, ať se spojíme s našimi slovanskými bratry proti USA. Autor hlavně velebil Rusko a Srbsko. Ano, to Srbsko, které na začátku 90. let rozpoutalo válku v Jugoslávii a zapříčinilo její rozpad. A to z toho důvodu, že si pár magorů řeklo, že jedině Srbové jsou ti nejlepší. A proto zmasakrovali několik stovek, nebo tisíc muslimů v Chorvatsku a naprosto zničili některá tamější města, nebo vesnice. Anebo komentář, který mne fakt pobavil asi nejvíc. Tam zase jeho autor vyzíval lidi, aby šli do zbraně a napadli USA. V tomto případě by to bylo asi stejné, jako kdyby se myši rozhodly, že zaútočí na orla. A nakonec bych zmínil komentář, kde jeho autor plácal úplné nesmysly a završil to tím, že odrecitoval část textu skupiny Orlík. Ale byly tam i rozumné komentáře, které velmi slušně a inteligentně vyjadřovaly nevoli některých spoluobčanů nad rozhodnutím umístit radar do ČR. Ovšem byla jich jen menšina. Většina komentářů byly akorát sprosté nadávky a napadání, ve kterých jejich autoři buďto psali s Caps Lockem, anebo v nich měli tolik chyb, jak malé dítě. Bohužel jejich vyjadřování vypadalo, jako kdyby to psaly malé děti. Ano, vím, že je většina z nás rozhodnutím naší vlády naštvaná, ale to nám nebrání v tom, abychom se chovali inteligentně a vyjádřili svůj protest rozumnou a hlavně mírnou formou. A ne, jak nějací neandrtálci, kteří jen sprostě nadávají a kecají totální zmatky.

Takže rada pro vás. Příště, než se budete chtít vyjádřit k nějakému tématu, tak to dělejte inteligentně a ne, aby si o vás lidi mysleli, že jste jen obyčejná banda tupců, kterým se nedopatřením dostala do rukou klávesnice. Pamatujte na to, že komentářem, který napíšete, ukazujete lidem, jací jste. A pokud chcete, aby vás lidi brali, jako inteligentní bytosti, tak se podle toho i chovejte.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Chcete radar v ČR?

Ano 16.7% (2)
Ne 83.3% (10)

Komentáře

1 Willynka Willynka | Web | 23. srpna 2008 v 2:17 | Reagovat

vsak vsichni dobre vime ze si na nem jenom nekdo poradne namastil kapsu

2 T T | Web | 23. srpna 2008 v 2:21 | Reagovat

Naprosto souhlasím. Když už pominu jistou averzi proti USA (zvláště na Bushe začínám být alergická), nechci tu radar ze stejného důvodu jako ty - budeme tak snadným terčem.

Dnes je holt v módě uctívat USA a souhlasit s každým rozhodnutím, aniž by se nad ním člověk aspoň zamyslel.

3 Aife&Nika Aife&Nika | E-mail | Web | 23. srpna 2008 v 8:48 | Reagovat

No, USA hodně překračuje svoje pravomoce co se rovnováhy sil týče. Radar v ČR je toho důkazem. Opravdu jste byli tak naivní a mysleli jste si, že studená válka skončila a celý ten humbuk dnes je jen kvůli teroristům? Opakuje se nám tu Sarajevo z 1914 (chytřejší si analogii domyslí)

4 TreanetyRet TreanetyRet | 23. srpna 2008 v 19:18 | Reagovat

Tak tanhle šlánek je lepší než ten, který jsem včera našla.. tedy ten, který tu uvádíš...

5 Ewilan Ewilan | Web | 24. srpna 2008 v 14:15 | Reagovat

Ahuj:o))

nejdřív bych chtěla poděkovat za koemnt, co jsi mi nechal na blogu. Jsem ráda, že tam chodíš a čteš:-)) Děkuju. Tak jsem neodolala a zašla i k tobě a jako první mě do očí praštil tenhle článek. Máš zajímavý názory a líbí se mi. Navíc to bereš s klidem a všechno logisky odůvodníš.

Následně jsem rpolistovala další články a prostě si nemůžu pomoct, le tenhle blog se mi moc líbí. četla jsem ještě několik článků, například jak psát povídky a jen tiše přikyvovala. I v tom musím s tebou souhlasit:-))prostě mě to tady oslovilo a navíc jsem si všimla, že i píšeš, tak se na to chystám taky vrhnout.

Nechceš spřátelit?;-))

6 Ewilan Ewilan | Web | 24. srpna 2008 v 14:18 | Reagovat

uáá, omlouvám se za překlepy, je jich tam požehnaně:-D:-D:-D

7 Bigbiz Bigbiz | E-mail | Web | 24. srpna 2008 v 16:19 | Reagovat

To nic, já je dělám taky. A ty tvoje povídky mě prostě baví číst. Je to zajímavé a ty konce jsou hrozně napínavé. a jinak jsem rád, že se ti tu líbí. Budu se snažit psát další články i povídky a doufám, že se budou líbit. A spřátelím se celkem rád.

8 Snowy Snowy | Web | 9. září 2008 v 1:18 | Reagovat

Já jsem pro radar z jednoho prostého důvodu - jednou ho stejně budeme muset postavit, tak proč to neudělat teď a za peníze Američanů. Možná je to primitivní názor, ale je můj. No, a sice je mi jasné, že teroristé v případě útoku nebudou moc rozlišovat Brdy a zbytek republiky, ale i tak jsem ráda, že se přestalo uvažovat o stavbě radaru ve vojenském prostoru Libavá. Celkem lidi v okolí Brd totiž chápu, jsem ráda, že ho nebudu mít za krkem.

9 Hi Hi | 13. listopadu 2011 v 21:14 | Reagovat

... písmo sa zle číta. Daj prosím väčšie rozlišenie oproti podkladu.
.... tej temnoty tu je dosť § si potemnelý ? Kukaj do Slnka, lebo keď nás napadnú fotony, oslepneš z toho. :-))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama