.

Prolog

14. srpna 2008 v 12:43 | bigbiz |  James Potterr
Tady vám přináším svůj malý pokus o HP FF. Doufám, že se vám bude líbit.

V Godrickově Dole bylo parné srpnové odpoledne. Mladý James Potter byl už od rána, jako na trní. Nebylo divu, protože ráno, když snídali, k nim domů z nenadání přilétla sova s dopisem, v němž stálo, že James Potter, stejně tak, jako jeho velmi slavný a mezi kouzelníky uznávaný otec Harry, byl přijat ke studiu na prestižní škole Čar a kouzel v Bradavivcích. Pro Jamese byla tato zpráva ještě krásnější, než když dostal k Vánocům od svého táty famfrpálové koště, na kterém spolu s jeho bratrem létali po zahradě, čímž děsili jejich maminku Ginny, která měla strach z toho, aby náhodou nezaletěli někam, kde by je mohli spatřit mudlové.
"Ale Ginny," řekl jí jednoho dne Harry. "Neměj strach, vždyť přece víš, že v Godrickově dole žádní mudlové nejsou."
"Já vím, ale i tak mám o kluky strach. Co když to nějak přeženou a ublíží si." Odvětila vystrašená Ginny.
"Klid, Ginny. Kdybych si nebyl jistý, že James nemá na famfrpál talent, tak mu to koště nekoupím." řekl Harry a Ginny si jen tak povzdechla. Ale teď to bylo horší.

James dostal pozvánku ke studiu na škole, na které studoval jeho otec, a jí se hned vybavily všechny vzpomínky na to, jak v Bradavicích studovala společně s Harrym. Zvláště pak vzpomínala na to, jak se s ní Harry rozešel hned po té, co Snape zabil Brumbála a on cítil, jak musí najít viteály a tím zničit lorda Voldemorta. Chtěla jít s ním, ale Harry tvrdohlavě trval na svém. Ale chápala ho. Nechtěl riskovat její život. Harry tušil, že honba za viteály bude velmi nebezpečná, což se později ukázalo. Ginny tedy čekala a doufala v to, že se k ní Harry vrátí, jak bude po všem. Což se také stalo. Ginny pracovala, jako léčitelka v nemocnici Svatého Munga a její manžel byl pro změnu bystrozorem na Ministerstvu kouzel. Žili velmi šťastně a vypadalo to, že tomu tak bude pořád. Vše vyvrcholilo tím, když se jim narodil jejich první syn James, o rok později druhý syn Albus Severus a nakonec nejmladší dcerka Lily. Ale Ginny tušila, že jejich štěstí skončilo tím, když James dostal ten prokletý dopis.
"Mami, mami. Já půjdu do Bradavic!" volal James a pobíhal radostně po kuchyni.
"Ano," odpověděla duchem nepřítomná Ginny a pro sebe si řekla. Půjdeš do Bradavic, půjdeš na to prokleté místo, které uvalilo na rod Potterrů tu kletbu. Voldemortovu kletbu, která zabila Harryho rodiče a potom i mého bratra Freda. Od té doby nenáviděla to místo. Nenáviděla sebe za to, že je čarodějka. "Kdybych tak mohla být obyčejný mudla," pomyslela si při slabších chvilkách, jaká byla právě teď. Ginny byla úplným opakem Harryho, který se ve všem podobal svému otci. Ten na rozdíl od Ginny byl štěstím bez sebe, když se dozvěděl o tom, že Bradavice přivítají dalšího Potterra, který možná bude stejně dobrý famfrpálový chytač, jako jeho otec. Kdyby byl jen chytač. Ale Ginny měla předtuchu, že James bude stejně dobrý kouzelník, jako Harry. Proto měla takový strach. Už nechtěla další válku. Nechtěla, aby už kvůli jménu Potter umírali lidé. Chtěla, aby oba její synové byli mudlové, ale tahle naděje se aspoň v případě Jamese ukázala, jako lichá.
"Na co myslíš?" vytrhl Ginny z přemýšlení Harryho hlas.
"Ale jen tak," odpověděla ne příliš přesvědčivě Ginny.
"Ale Ginny. Znám tě." Pokračoval Harry. "Máš strach o Jamese, že?"
"Ano, Harry." přiznala Ginny. "Mám strach o Jamese. Bojím se toho, že se mu v Bradavicích něco stane. Bojím se toho, že to prokletí naší rodiny neskončilo. Bojím se toho, že zase ztratím někoho blízkého, copak to nechápeš?!" křičela Ginny.
"Ale chápu." odpověděl klidně Harry a pokusil se Ginny obejmout. Ta se mu však vysmekla a znovu spustila.
"Nic nechápeš. Pro tebe je důležité, že se James na tu zatracenou školu dostal. Další Potter v Bradavicích. Další skvělý chytač a vynikající kouzelník, který to někam dotáhne. Ale já nechci, aby James takový byl!" Ginny se zhroutila na židli a rozplakala se. Harry ji tedy přivinul k sobě a řekl.
"Vím, miláčku, že se bojíš o Jamese a chápu tě. Ale není čeho se bát. Voldemort je mrtvý a Smrtijedi taky. A ti, kteří přežili, jsou v Azkabanu. Není čeho se bát. Uvidíš, James sice bude kouzelník, ale v Bradavicích bude v bezpečí."
"A víš to jistě? Co když má Voldemort nějakého nástupce, o kterém nikdo nic neví?"
"Jsem bystrozor, takže bych měl vědět o tom, jestli má Voldemort nástupce, nebo ne. Můžu tě ujistit, že žádný takový není. Copak jsem ti někdy lhal?" Ginny musela připustit, že by Harry nikdy nelhal. Trochu ji to sice uklidnilo, ale pořád v ní byla nejistota. Co když má Voldemort svého nástupce, o kterém na ministerstvu nic neví? Co když je teď klid, ale vše se změní, až James bude v Bradavicích? Tyhle obavy Ginny pronásledovaly v průběhu celého dne a nebylo nic, co by je rozptýlilo, i když se o to Harry spolu s dětmi pokoušel. Naopak, čím víc se blížil večer, tím víc Ginniny obavy narůstaly.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Polgara Polgara | Web | 14. srpna 2008 v 12:45 | Reagovat

Mně se to líbí, není tam žádná Mary sue, takže jsem spokojená.

2 Bigbiz Bigbiz | Web | 14. srpna 2008 v 12:50 | Reagovat

Díky moc. Pochvala od tebe vždy potěší.

3 Tiny tot Tiny tot | 17. srpna 2008 v 15:23 | Reagovat

Pokračování HP,tak nad jsem dneska chvíli přemýšlela,super nápad,tak honem na první kapitolu =)...

4 TreanetyRet TreanetyRet | 19. srpna 2008 v 0:51 | Reagovat

už se moc těším:)

5 Kejtý Kejtý | 19. srpna 2008 v 17:18 | Reagovat

Miluju HP a doufám, že tvoje další pokračování budou aspoň stejně tak dobrá jako je tenhle "pokus" :)

6 Eclipse Eclipse | 20. srpna 2008 v 16:03 | Reagovat

Vypadá to zajímavě :)

7 loretta loretta | E-mail | 4. září 2009 v 22:32 | Reagovat

zadupejte mě do země,jestli se pletu...ale...není náhodou godrikův důl mudlovská vesnice,kde spolu s mudly žije v míru jen hrstka čarodějů?

8 Beckuska Beckuska | 20. října 2011 v 6:41 | Reagovat

[7]: Za dob HP to bylo tak, že s čaroději tam žila hrstka mudlů :D
A kde je další kapitolka po takové době!!!

9 bigbiz bigbiz | Web | 20. října 2011 v 11:07 | Reagovat

Abych to vysvětlil. Já jsem to začal psát spíš tak z hecu, protože to, co jsem četl za hrůzy v oboru HP FF bylo fakt strašné. A tak jsem si řekl, že když může psát každý, proč to taky nezkusit. Ale zjistil jsem, že mne ff nebaví. Ale je možné, že se k té povídce časem vrátím. Ale uvidíme.

10 Kristýna Kristýna | 25. dubna 2012 v 19:24 | Reagovat

mě se to moc líbí prosím další kapitolu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama