.

Blog.cz

16. října 2008 v 16:35 | bigbiz |  Mé názory
Více pod perexemJedná se o nejnavštěvovanější server, který se blogerstvím na našem území zabývá. Jeho obsluha je velmi jednoduchá a zvládne to opravdu každý. Když jsem se s blogy na tomhle serveru seznámil, tak mne udivilo, kolik pěkných designů se zde nachází. Myslel jsem si, že je to tím, že uživatelé blog.cz ovládají ty nejsložitější grafické programy a bůhví, co ještě. Ale tím to není. Jak jsem později zjistil, tak výroba vlastních designů je daleko jednodušší. Ale to, jak vyrábět designy asi všichni víte, takže se tím nebudeme zaobírat. A proč je blog.cz vlastně nejoblíbenější? Je to právě jeho jednoduchou obsluhou a možností si snadno vyrábět designy, jaké chceme, což na jiných blogserverech není. Na jiných serverech je třeba jednoduché ovládání, ale tvorba vlastního vzhledu není možná, což je podle mě velká chyba. Další nevýhodou těchhle serverů je jejich poměrně nízká návštěvnost, a pokud někdo chce mít na svém blogu komentáře, tak je rád, když má na těchhle serverech jen jeden komentář ke každému článku. Takže v tomhle ohledu je blog.cz asi fakt tím nejlepším, co nám může internet nabídnout. Nemusíme ovládat grafické programy a máme jistotu, že si náš článek někdo přečte a ohodnotí ho nějakým komentářem.

Ovšem jak už to bývá, tak se všude objeví nějaká ta chyba, nebo nedostatek. A to platí i o blogu.cz. Asi nejzávažnější problémy podle mě jsou, že blog občas pomalu nabíhá a někdy dokonce nenaběhne vůbec. Na některých serverech jsem dokonce četl, že se někdy stane to, že když píšete nějaký článek a v administraci dáte zveřejnit, tak se článek, místo zveřejnění smaže. Jak se tomuhle problému vyhnout? Napište článek do Wordu, uložte si ho, zkopírujte si ho do administrace blogu a dejte zveřejnit. Článek se zveřejní bez problémů, teda pokud server nemá nějaké velké potíže, jako letos v lednu, kdy s články a komentáři prováděl hotové psí kusy. A další problém je v tom, že když nějaký bloger bude chtít zkopírovat váš článek, nebo dokonce povídku, tak si ho může klidně zkopírovat a zveřejnit ho u sebe na blogu bez toho, aniž by uvedl zdroj. Ale věřím, že takových lidí je méně a většina si články napíše sama.

A co napsat na závěr? Snad jen to, aby se všechny jmenované nedostatky serveru povedlo časem odstranit, a aby na blog.cz přicházelo stále více uživatelů, kteří budou s tímhle serverem i nadále spokojeni.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Který z blog serverů je podle vás nejlepší

Blog.cz 36.4% (4)
Pise.cz 9.1% (1)
Webgarden.cz 36.4% (4)
Bloguje.cz 0% (0)
Jiný 18.2% (2)

Komentáře

1 Polgara Polgara | Web | 17. října 2008 v 21:48 | Reagovat

Já jsem z blog.cz odešla právě kvůli výpadkům a spamerům, kterých je tam požehnaně, což na webgarden díkybohu není. Nicméně, pěkný a výstižný článek

2 Bigbiz Bigbiz | E-mail | Web | 19. října 2008 v 19:29 | Reagovat

Děkuju za pochvalu. Už jsem nevěděl, o čem psát, tak jsem napsal tohle a jsem rád, že se článek líbí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama