.

Sekty

25. října 2008 v 22:15 | bigbiz |  Mé názory
Více pod perexemDnešní doba se vyznačuje spěchem, špatnými mezilidskými vztahy, honbou za penězi, nebo kariérou, drogami, prostitucí, atd. Mnoho z nás se už s touhle dobou smířilo a naučilo se v ní hledat i něco pěkného. Jsou zde i lidé, kteří na tuhle dobu nadávají, říkají, jak je špatná, ale nic s tím nedělají. Ale jsou zde i různé skupiny lidí, kteří se snaží ovlivnit mladé lidi, kteří mají pocit, jako by na tento svět nepatřili a neví, co mají dělat. Jsou to většinou lidé, kteří hledají někoho, kdo jim bude rozumět a bude je mít rád. Anebo to jsou lidé, kteří se zajímají třeba o duchovno, mystiku, parapsychologii, nebo magii a hledají někoho, kdo je na tom podobně. A pro tady tyhle nerozhodné lidi jsou sekty.

A jak se do takové sekty dostat? To je jednoduché. Stačí jet třeba hromadnou dopravou, kde si můžete přečíst, že se někde koná povídání o meditaci, magii, UFO a na závěr se koná meditace, které se může zúčastnit každý, kdo přijde. Anebo to jsou různá povídání o náboženských směrech. Tyto upoutávky nenajdete jen na letácích. Ale i v novinách, nebo na internetu. A jak to na těchhle setkáních probíhá? Přijdete do sálu, kde jsou lidé, kteří se na vás usmívají, podávají vám ruku a tvrdí, že vás mají rádi. Vy z toho budete pochopitelně uneseni a bude vám mezi těmito lidmi dobře. Pak přijde vůdce sekty, který vám bude vyprávět vše, co chcete slyšet a vy ho budete proto slepě poslouchat. Setkání je pak zakončeno buď meditací, anebo objímáním se všech se všemi. Když vyjdete ven, budete o těchhle lidech pořád přemýšlet, a čím víc o nich budete přemýšlet, tím víc budete toužit být s nimi. A na tohle právě čeká vůdce, který vás začne ovládat a bude to dělat tak dlouho, než jemu a celé sektě nepropadnete a nestanete se na nich závislí. Odtrhnete se od své rodiny, od přátel a budete žít jen ve vaší sektě, protože její členové jsou nejopravdovější přátelé, které jste kdy měli. Začnete jejímu vůdci bez rozmyslu cpát peníze a budete vykonávat vše, co bude chtít, i kdyby to byla největší blbost pod sluncem.

Ale takoví lidé nemusí nahánět ovečky jen na přednáškách. Můžou je nahánět do konce i prostřednictvím vašeho blogu, kde napíšou nějaký komentář o tom, jak je všechno špatné, a že on to chce změnit. Vy, nebo někdo, kdo si váš blog přečte, tedy zavítá na jeho blog a většinou si pomyslí něco o lidské demenci, a tak podobně. Ale bohužel se tam objeví lidé, kteří začnou v komentářích dávat tomu člověku najevo, že má pravdu a souhlasí s ním. Tyhle lidi fakt nechápu. Jsou přece inteligentní, ne? Tak proč se nechávají těmito sektami ovlivnit? Mají svůj rozum, ne? Ano, mají. Ale čím víc budou chodit na různá sezení těchto sekt, anebo na blogy lidí, kteří k sektářům nemají daleko, tak se z nich stane jen stádo tupých ovcí, které jdou za beranem.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Polgara Polgara | Web | 25. října 2008 v 22:20 | Reagovat

Článek je pěkný, jenom mě zaráží, že takto zneužívají meditace....jinak, je zvláštní, že se nechají zlákat i inteligentní lidé, do kterých bys to neřekl

2 Bigbiz Bigbiz | E-mail | Web | 25. října 2008 v 22:41 | Reagovat

Taky si to říkám. A tihle lidi zneuýívají meditace, protože to je něco tajemného a neznámého. Hlavně Vesmírní lidé to dělají rádi.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama