.

Duchové - poltergeist

8. prosince 2008 v 17:19 | bigbiz |  Parapsychologie
Více pod perexemPředstavte si, že bydlíte v nějakém domě, nebo bytě a víte, že se tam děje něco divného. Díváte se na televizi, nebo si čtete a najednou z vedlejší místnosti slyšíte hlasitou ránu, jakoby něco těžkého spadlo na zem. Jdete se tam podívat, ale zjistíte, že je vše v pořádku. Anebo ve ztichlém domě, nebo bytě slyšíte zvuk otevíraných dveří a potom nějaké kroky. Myslíte si, že se rodiče vrátili z práce, nebo z nákupu, ale když zavoláte, tak vám nikdo neodpoví a všude je ticho. Někdy se dokonce může stát, že z ničeho nic spadne nějaký předmět, aniž by k tomu byl důvod. Váza stála uprostřed stolu, obrazy, které spadly, byly pevně připevněné, a tedy nemohly spadnout samy od sebe. Z ničeho nic se zapne rádio, nebo televize a vy víte, že jste to nezapínali. A ještě k tomu všemu začínáte slyšet divné zvuky, anebo hlasy, které po vás něco chtějí, a vy si myslíte, že jste se zbláznili. Ne, nezbláznili jste se. Za vaše problémy může jev, zvaný Poltergeist.

Slovo poltergeist pochází z němčiny a v překladu znamená hlučný, nebo lomozící duch. Tenhle jev se projevuje tím, že třeba shazuje předměty, nebo je nechá poletovat ve vzduchu, zapíná, nebo vypíná nejrůznější spotřebiče, rozsvěcí, nebo zhasíná světla v domě, anebo se jen tak po domě prochází. Někdy se dokonce stává, že poltergeista můžete i spatřit. Můžete vidět nějakou siluetu, která jen tak projde bytem, anebo můžete vidět i skutečnou podobu člověka, který k vašemu úžasu projde jen tak zdí, anebo se před vámi z čista jasna objeví. Ovšem takhle se většinou chovají jen duchové.

Kde se poltergeist vyskytuje?

Poltergeist se převážně vyskytuje v domech, které mají nějakou historii, a většinou se k nim vztahuje tragická událost. Vražda, sebevražda, nebo náhlá smrt. Může se také vyskytovat v objektech, kde jsou častá úmrtí. Nemocnice, sanatoria, nebo ústavy pro mentálně postižené, nebo dlouhodobě nemocné.

Proč se poltergeist projevuje?

Poltergeist se v naší přítomnosti projevuje proto, že od nás něco chce, ovšem my máme strach a bojíme se mu porozumět. Nejčastěji je zde proto, že měl ve svém životě nějaký úkol, ale ten kvůli své předčasné smrti nemohl splnit a od nás chce, abychom mu odpustili, anebo mu pomohli k cestě na druhý břeh. Ovšem jsou zde i poltergeisti, kteří se k člověku chovají zle záměrně. A to se může projevovat i tím, že člověk ztrácí energii, cítí se ve svém bytě, nebo domě neustále unavený, anebo má pocit, jako by ho někdo pozoroval.

Další skupinou poltergeistů jsou ti, kteří si svůj pobyt mezi živými vybrali dobrovolně, anebo je tento pobyt součástí trestu za něco, čím se provinili buď v tomto, anebo předchozím životě. Úloha těchto poltergeistů spočívá v tom, aby lidi, kteří v domě, nebo bytě žijí, nějakým způsobem chránil, nebo varoval. Tahle varování můžou dát poltergeisti najevo různými způsoby. Já jsem se třeba setkal s tím, že jsem slyšel několik kroků, které představovaly počet dní. Těch kroků bylo celkem šest a skutečně po šesti dnech jsem měl nepříjemný výstup se svojí nevlastní babičkou. Dále můžete slyšet nějaké neodbytné klepání, nebo naléhavé volání. A když pak vyjdete za tím zvukem, nebo hlasem, tak se tam, kde jste před chvilkou stáli, něco stane. Kdybyste totiž na to klepání, nebo hlas nereagovali, tak by vám v nejlepším případě spadla na hlavu polička, a v tom horším by na vás taky mohl spadnout strop, anebo by se taky mohlo stát, že se s vámi v důsledku výbuchu plynu propadne podlaha vašeho pokoje až do sklepa.

A jak se takového poltergeista zbavit?

Rozhodně nestačí doufat, že odejde sám. Jak jsem už psal výše, tak od vás chce pomoc. Většinou stačí, že takovému poltergeistovi v duchu odpustíte za to, co někomu udělal a pomodlíte se za něj. A když nepomůže tohle, tak je dobré povolat kněze, který obydlí vysvětí svěcenou vodou a též se za neklidného ducha pomodlí. Většinou skutečně poltergeist nalezne klid a může tak obydlí opustit. Ovšem jsou i případy, kdy modlitby ani svěcená voda nepomáhají, a proto je lepší se odstěhovat.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 LoarenFailet LoarenFailet | 11. prosince 2008 v 15:57 | Reagovat

Promiň, že ti to píšu, ale v tomhle okamžiku tě nesnáším.

Začínám se bát, venku se stmívá, mám rožlou malou lampičku na stole, kde sedím a doma jsem sama. Bojím se vůbec pohnout a začínám mít pocit, že mě někdo sleduje.

Tohle všechno jsou ale jen moje pocity, protože si to vlastně namlouvám...

Přesto všechno je článek pěkný, ale možná bych si jej vychutnala lípe, kdyby byl někdo semnou doma....

Pomóóc, to je fakt nechutné jak se bojím:(

2 Tiny tot Tiny tot | Web | 14. prosince 2008 v 18:26 | Reagovat

Vau, prvně jsem z toho měla srandu, protože Verča mi neustále psala jak se bojí...

Ale jak jsem si to pak přečetla, to o těch pocitech že vás někdo sleduje, ty zvuky.....

Takové dojmy mám už prá týdnů... Rodiče i brácha tvrdí že máme doma duchy... Skoro každý, když jsme doma sami, jsme něco zahlédli. Táta tady žil už jako kluk a říkal že kdysi u nás bydlela paní, která když umřela, tak ji táta několikrát spatřil. A ty zvuky, práskání dveřmi, kroky... Ale hlavně pocit, že na mě někdo zírá, prostě mě sleduje a já se pořád oháním okolo sebe jak pes za ocasem.... Tyhle pocity mě provází už nějáký čas... Možná máme doma Poltergeista...

3 Veunkaaa Veunkaaa | 16. prosince 2008 v 15:11 | Reagovat

ahojky :) nechci aby sis myslela že si tu hraji na nějakou paní chytrou to ne ale o duchy se zajímám nejmíň 4 roky a vím že to co tu popisuješ není poltergeist...Nevím zda si tento článek psala sama nebo ho od někud okopírovala ale vtom článku je napsáno že poltergeist se může ukázat což je možné jen u některých případů ale nechce pomoc...poltergeist se zjevuje dětem od 12 do 17 let je to vlastně zbytek zlé energie který rád straší a ničí ale nikoliv ubližuje možná tak psychicky ale to je vše existuje mnoho typů duchů a ty nebo někdo jsi (je) shrnuly do jednoho...opravdu nechci aby sis myslela že se tu povyšuji jen nechci aby se tu čtenáři bály :) pokud někdo máte zájem o větší konverzaci o duchách jsem pro vás k dispozici na icq které je : 375-233-600 opravdu se ho nebojte když mu ukážete že jste v rovnováze a naprosto v klidu a bez strachu tak odejde sám ale pokud se vážně bojíte duchů nebo poltergeista dají se vyhnat ale bohužel ne ty duchové kteří chtějí pomoct ty se vyhnat nedají...můžete mi napsat kdykoliv budete mít strach ráda poradím :) a autorce blogu se za tento komentář omlouvám nechci aby sis o mě myslela že si hraju na bůh ví co nejsem také nevím všechno

4 Bigbiz Bigbiz | Web | 16. prosince 2008 v 16:20 | Reagovat

Předem děkuji za konstruktivní kritiku. A jinak k tvým otázkám. Článek jsem psal sám a čerpal jsem z různých zdrojů. Především z knih, článků, anebo z příběhů mých známých a z jedné mé vlastní zkušenosti. Dále vím, že duchové, které občas můžeme spatřit, poltergeisti fakt nejsou, protože ti většinou nedělají hluk. Totiž když jsem ten článek psal, tak se mi stalo, že jsem omylem zařadil víc kategorií duchů mezi poltergeisty, za což se omlouvám. A tvá teorie o tom, že člověk musí být ve vnitřní rovnováze, aby duch sám odešel, je velmi zajímavá  a tohle jsem fakt nevěděl. Takže ještě jednou moc děkuji za komentář a slibuji, že se v dalších článcích o parapsychologii budu víc snažit, aby nedocházelo k nesrovnalostem.

5 Tiny tot Tiny tot | Web | 16. prosince 2008 v 21:06 | Reagovat

Zajímavé komentáře. Teď jsem o to více přesvědčena, že poltergeista doma máme, jelikož se zjevuje dětem...

Ehm, z Bigbize je dívka... Jak dlouho jsi nám to chtěl tajit?

No, žerty pryč. Pořád zamýšlím jestli si vzít icq na dotyčnou, nebo ne. Možná by bylo zajímavé dozvědět se něco o těch potvorách u nás doma.... No, uvidíme...

6 Afthyruska Afthyruska | 11. března 2009 v 22:18 | Reagovat

Zajímavé, každopádně na duchy prostě nevěřím. Přiznám se, že slovo Poltergeist jsem viděla poprvé, ani jsem nevěděla, že je mezi duchy nějaký rozdíl, no každopádně dle mého (trochu skeptického) názoru existují určité důvody, proč se duchové zjevují právě ve starých domech...starý materiál pracuje, sem tam někam foukne vítr, nějaký ten odraz v zrcadle a duch je na světě. A to nemluvím o jistých geomagnetických drahách...

Vím o čem mluvím, před takovými pěti lety nám doma také podobně "strašilo". Dveře se samy otvíraly, v noci se po chodbách ozývaly kroky, třebaže tam nikdo nebyl, opakovaně se rozbíjely úplně nové elekterické spotřebiče, a brácha si často stěžoval, že viděl "bílou postavu". Pak brácha vyrostl, dveře se přestaly otvírat, varná konvice od té doby funguje a v poslední době už nejsou slyšet ani kroky.  Bez jakéhokoli našeho přičinění.

Tím nechci tvrdit, že neexistují nějaké síly mimo hmotu a energii, ale nemyslím, že by měl mít člověk důvod se jich bát. Mohou na něj působit jen tak, jak jim on sám dovolí.

Co mi ale přijde trochu zvláští je dávat do jednoho článku slova "předchozí život" a "svědcená voda, modlitba". Věř mi, to k sobě nepasuje.

7 Zuzana Zuzana | 14. listopadu 2011 v 18:52 | Reagovat

Věci, kterí tu byly zmíněny , jako ,svěcená voda a motlitba nejsou zvláštní. Jsou to důležitá fakta, která jsou nezbytná pro pomoc od těchto duchů, ať jste věřící nebo ne. Je to něco co člověka dokáže dostat právě do toho zprávného duševního rozpoložení a vnitřního klidu, který potřebujete k tomu, abyste s tím dokázali bojovat.

8 Katyy Katyy | 7. srpna 2012 v 13:40 | Reagovat

strašná kravina ... asi nevíš co je to poltergeist

9 Katyy Katyy | 7. srpna 2012 v 13:47 | Reagovat

obvyklým pojítkem velké většiny hlášených pozorování je skutečnost, že se v dané lokalitě vyskytuje člověk v pubertálním věku. Proto jsou případy poltergeistu prakticky vždy spojovány přímo s určitou osobou a ne místem, ve kterém k nim dochází. Několikrát byl zaznamenán případ, kdy se postižená rodina přestěhovala do jiného města a projevy poltergeistu ji doprovázely i do nového domova. Naopak zmíněné projevy samovolně zmizely po uplynutí určité doby která bývá spojována s dosažením dospělosti postižené osoby.

10 Karel Karel | 15. dubna 2015 v 17:04 | Reagovat
11 Karel Karel | E-mail | 15. dubna 2015 v 17:16 | Reagovat

Ahoj byl jsem s kamarádem Honzou za naším barákem a je tam starej dům dřív to bylo cukrství je to od firmy Zeman a jsou všude mříže a když jdete k těm mříží tak od tu jde studený vzduch a jsou tam plechové dveře který někdy se otevřou když jdete k té buduve a potkali jsme neznámou paní která tam sipala kosti a říkala ze tam jsou večer kočky ale ty dveře si myslím že se zavírají nebo otevírají vetrem a nevím jestli tam je duch pls odepiš mi je mi 11 ale postavu jsme neviděli jenom Honza říkal ze za jednom otevřeným oknem někdo byl ale já jsem Nic neviděl a nevím ptal jsem se mami co to je a ona říkala ze tam jsou možná bezdomovci ale nevím a uviděli jsme divné kovové věci např kruh nebo obrázek c a tak pls podepiš co to je

12 Floydbah Floydbah | E-mail | Web | 17. ledna 2017 v 3:04 | Reagovat

united healthcare insurance plans  <a href=http://qsymiaonline.aircus.com/>buy qsymia cheap</a>  walmart 24 hour pharmacy locator

13 FelixM FelixM | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 9:28 | Reagovat

Velmi zajímavý blog

14 Augustcealf Augustcealf | E-mail | Web | 16. února 2017 v 4:50 | Reagovat

sex after abortion pill  <a href=http://stilnoct.startbewijs.nl/>stilnoct 10 mg kopen</a>  over the counter drug abuse

15 BillyBoiff BillyBoiff | E-mail | Web | 15. března 2017 v 1:04 | Reagovat

wh0cd258244 <a href=http://buycialis2017.com/>cialis</a>

16 Vikakip Vikakip | E-mail | Web | 8. května 2017 v 1:29 | Reagovat

viagra online in kerala

      http://www.viagrarxp.com/ - online viagra

    <a href="http://www.viagrarxp.com/">generic viagra</a>

    you tube viagra russian

17 Moiseskip Moiseskip | E-mail | Web | 8. května 2017 v 5:14 | Reagovat

payday loan places in cincinnati

      <a href=http://bestpaydaynpz.com/>payday loan</a>

    <a href="http://bestpaydaynpz.com/">best payday loans online</a>

    easy loans albuquerque nm

18 Moiseskip Moiseskip | E-mail | Web | 10. května 2017 v 7:27 | Reagovat

cialis con un descuento

      <a href=http://cialisonlinevmz.com/>cialis without prescription</a>

    <a href="http://cialisonlinevmz.com/">cialis online</a>

    cialis c50 mg

19 Ellekip Ellekip | E-mail | Web | 10. května 2017 v 20:26 | Reagovat

payday loan shops in wigan

      http://loanbadoknpz.com/ - personal loans for bad credit

    <a href="http://loanbadoknpz.com/">loan with bad credit</a>

    cash advance HOU TX

20 Ellekip Ellekip | E-mail | Web | 11. května 2017 v 5:59 | Reagovat

installment loans calumet city il

      http://loanbadoknpz.com/ - personal loans

    <a href="http://loanbadoknpz.com/">quick cash</a>

    payday advance goleta

21 viagra_online viagra_online | E-mail | Web | 13. května 2017 v 22:56 | Reagovat

Hello!

22 Valerykip Valerykip | E-mail | Web | 19. května 2017 v 15:41 | Reagovat

5 mg cialis reviews

      <a href=http://cialisonlinexbm.com/>buy cialis online</a>

    <a href="http://cialisonlinexbm.com/">order ciali</a>

    canada online super cialis

23 Moiseskip Moiseskip | E-mail | Web | 22. května 2017 v 16:13 | Reagovat

achat du viagra au maroc

      http://buyviagracvz.com/ -  order viagra

    <a href="http://buyviagracvz.com/"> buy generic viagra</a>

    brain viagra

24 Moiseskip Moiseskip | E-mail | Web | 22. května 2017 v 21:22 | Reagovat

il viagra pfizer

      http://buyviagracvz.com/ -  buy viagra

    <a href="http://buyviagracvz.com/"> buy viagra online</a>

    sale alternatives viagra

25 Kirkkip Kirkkip | E-mail | Web | 25. května 2017 v 22:22 | Reagovat

only today viagra in spain

      <a href=http://cheapviagrazxd.com/>buy viagra</a>

    <a href="http://cheapviagrazxd.com/">viagra pills</a>

    viagra script

26 Vasilykip Vasilykip | E-mail | Web | 26. května 2017 v 9:34 | Reagovat

forum achat viagra en ligne

      http://viagrasoftrxtabs.com/ - generic viagra

    <a href="http://viagrasoftrxtabs.com/">viagra</a>

    should buy viagra online

27 Alexiskip Alexiskip | E-mail | Web | 26. května 2017 v 11:44 | Reagovat

personal loan bom

      <a href=http://nofaxpaydaynpz.com/>payday loans</a>

    <a href="http://nofaxpaydaynpz.com/">no faxing payday advance</a>

    bond loan with bad credit

28 Vasilykip Vasilykip | E-mail | Web | 27. května 2017 v 4:33 | Reagovat

viagra argentina consumo

      http://viagrasoftrxtabs.com/ - viagra soft tabs

    <a href="http://viagrasoftrxtabs.com/">viagra soft tabs</a>

    the best place womans viagra

29 Demidkip Demidkip | E-mail | Web | 29. května 2017 v 3:14 | Reagovat

cialis ojos

      http://buygvcialisonline.com/ - order cialis

    <a href="http://buygvcialisonline.com/">cialis generic</a>

    cialis 20 mg comprar en espana

30 Moiseskip Moiseskip | E-mail | Web | 29. května 2017 v 14:03 | Reagovat

cialis 20 anni

      http://cheapxcialis.com/ - buy cialis online

    <a href="http://cheapxcialis.com/">cialis cheap</a>

    funciona el cialis generico

31 Alexeykip Alexeykip | E-mail | Web | 1. června 2017 v 13:18 | Reagovat

by cialis march posted

      http://cialis10mgonlinez.com/ - buy cialis online

    <a href="http://cialis10mgonlinez.com/">generic cialis online</a>

    how to take 36 hour cialis

32 Alexeykip Alexeykip | E-mail | Web | 1. června 2017 v 19:08 | Reagovat

follow link cialis cheep

      http://cialis10mgonlinez.com/ - cheap cialis

    <a href="http://cialis10mgonlinez.com/">cialis</a>

    cialis erfahrung wirkung

33 fast_cash fast_cash | E-mail | Web | 2. června 2017 v 1:29 | Reagovat

Hello!

34 Alexeykip Alexeykip | E-mail | Web | 3. června 2017 v 1:06 | Reagovat

dream cialis online

      http://cialis10mgonlinez.com/ - generic cialis online

    <a href="http://cialis10mgonlinez.com/">buy cialis online</a>

    i take 10mg cialis daily

35 Iannkip Iannkip | E-mail | Web | 5. června 2017 v 10:53 | Reagovat

quanto custa generico viagra.

      http://viagragenonline.com/ - viagra

    <a href="http://viagragenonline.com/"> buy generic viagra online</a>

    genericviagra on discount

36 Irishkip Irishkip | E-mail | Web | 6. června 2017 v 0:42 | Reagovat

comprar cialis en mexico

      http://buycialisko.com/ - generic cialis

    <a href="http://buycialisko.com/">generic cialis online</a>

    cialis generico nuevo leon

37 Corekip Corekip | E-mail | Web | 9. června 2017 v 0:49 | Reagovat

follow link cialis sale usa

      http://buyacialisonline.com/ - cialis 10mg

    <a href="http://buyacialisonline.com/">generic cialis online</a>

    take cialis with propecia

38 Andrewkip Andrewkip | E-mail | Web | 9. června 2017 v 23:11 | Reagovat

ez cash advance pasadena

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - payday loans online

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">faxless payday loans</a>

    top cash advance in BOS

39 Andrewkip Andrewkip | E-mail | Web | 10. června 2017 v 14:54 | Reagovat

payday loan tulsa oklahoma

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - no faxing payday advance

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">payday advance</a>

    cash advance decatur tx

40 Andrewkip Andrewkip | E-mail | Web | 10. června 2017 v 19:23 | Reagovat

payday first payday loan

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - payday loans

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">faxless payday loans</a>

    fast quick cash

41 Andrewkip Andrewkip | E-mail | Web | 10. června 2017 v 19:29 | Reagovat

bayport personal loans online

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - payday advance

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">faxless payday advance</a>

    cash advance wynnum

42 Moiseskip Moiseskip | E-mail | Web | 11. června 2017 v 5:39 | Reagovat

10mg cialis review

      http://buycialistonline.com/ - buy generic cialis

    <a href="http://buycialistonline.com/">cialis 20mg</a>

    only now woman and cialis

43 Andrewkip Andrewkip | E-mail | Web | 11. června 2017 v 15:28 | Reagovat

fast cash in one hour

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - payday advance loan

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">online payday loans</a>

    can you get payday loans from multiple

44 Andrewkip Andrewkip | E-mail | Web | 11. června 2017 v 16:31 | Reagovat

cgc personal loan

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - no fax payday loan

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">faxless payday advance</a>

    payday loans no admin fees

45 Andrewkip Andrewkip | E-mail | Web | 11. června 2017 v 18:28 | Reagovat

money and more payday loan

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - online payday loans

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">no fax payday loan</a>

    quick loan websites

46 Andrewkip Andrewkip | E-mail | Web | 11. června 2017 v 19:53 | Reagovat

go compare quick loans

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - payday advance

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">no faxing payday advance</a>

    payday loan aurora

47 Moiseskip Moiseskip | E-mail | Web | 11. června 2017 v 23:05 | Reagovat

cash factory loans vernon bc

      http://fastcashisok.com/ - payday loans online

    <a href="http://fastcashisok.com/">online payday loans</a>

    getting a personal loan with low credit score

48 Andrewkip Andrewkip | E-mail | Web | 11. června 2017 v 23:24 | Reagovat

loans plus

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - faxless payday loans

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">payday loans</a>

    neighborhood payday loans

49 Andrewkip Andrewkip | E-mail | Web | 11. června 2017 v 23:36 | Reagovat

combo loan

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - payday loans

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">faxless payday loans</a>

    orange cash loans kempton park

50 Andrewkip Andrewkip | E-mail | Web | 12. června 2017 v 4:25 | Reagovat

cash register desk

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - faxless payday loans

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">faxless payday loan</a>

    calculating a loan payment

51 Andrewkip Andrewkip | E-mail | Web | 12. června 2017 v 8:29 | Reagovat

northstar lending

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - payday advance

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">no fax payday loan</a>

    cheap and easy loans

52 Andrewkip Andrewkip | E-mail | Web | 12. června 2017 v 10:05 | Reagovat

personal loans smyrna ga

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - faxless payday loans

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">payday advance loan</a>

    tax exemption on personal loan

53 Andrewkip Andrewkip | E-mail | Web | 12. června 2017 v 14:33 | Reagovat

payday loan talk offs

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - faxless payday loans

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">no fax payday loans</a>

    make extra money part time

54 Andrewkip Andrewkip | E-mail | Web | 12. června 2017 v 14:57 | Reagovat

payday loan lancaster ca

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - no fax payday loan

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">no faxing payday advance</a>

    instant online decision loans for bad credit

55 Andrewkip Andrewkip | E-mail | Web | 12. června 2017 v 19:12 | Reagovat

personal loans with installment payments

      http://nofaxpaydaynvz.com/ - faxless payday loan

    <a href="http://nofaxpaydaynvz.com/">faxless payday loans</a>

    cash my gold

56 viagra viagra | E-mail | Web | 15. června 2017 v 12:28 | Reagovat

Hello!

57 mila mila | 6. července 2017 v 10:10 | Reagovat

Tohle je zatim nejrozsahlejsi clanek na toto tema, co znam:
http://www.veda.harekrsna.cz/encyklopedie/duchove_FAQ.htm

58 Ellekip Ellekip | E-mail | Web | 12. července 2017 v 22:27 | Reagovat

payday loans 1st loan free

      http://loansolobest.com/ -  personal loans

    <a href="http://loansolobest.com/"> payday loans online</a>

    cash advance in 60697

59 Ellekip Ellekip | E-mail | Web | 13. července 2017 v 12:10 | Reagovat

non payday loans

      http://loansolobest.com/ - payday loans

    <a href="http://loansolobest.com/"> payday loans online</a>

    best short term cash loan

60 Maoiseskip Maoiseskip | E-mail | Web | 13. července 2017 v 12:28 | Reagovat

i need a 6000 dollar loan with bad credit

      http://paydayfastnowz.com/ -  personal loans

    <a href="http://paydayfastnowz.com/"> payday loans online</a>

    loans for those with bad credit score

61 Sashakip Sashakip | E-mail | Web | 14. července 2017 v 4:13 | Reagovat

cialis para mujer

      http://genericadcialis.com/ - cheap cialis

    <a href="http://genericadcialis.com/">buy cialis</a>

    cialis kamagra levitra

62 Sitinlowk Sitinlowk | E-mail | Web | 26. července 2017 v 5:31 | Reagovat

sh <a href="http://cialisnorxs.com/">cheap cialis online</a> and A positive | <a href=http://cialisnorxs.com/>online cialis</a> cialis warnings

63 stulge stulge | E-mail | Web | 5. srpna 2017 v 23:31 | Reagovat

cialis online cialis
<a href=http://buylcialisrxonline.com>cheap cialis online</a>
buy generic cialis university of kentucky
<a href="http://buylcialisrxonline.com">cheap cialis online</a>

64 whothe whothe | E-mail | Web | 6. srpna 2017 v 23:27 | Reagovat

viagra grapefruit
<a href=http://buylviagrarxonline.com/>buy viagra online</a>
how many viagra do you take
<a href="http://buylviagrarxonline.com/ ">cheap viagra online</a>

65 Jerryroork Jerryroork | E-mail | Web | 13. srpna 2017 v 9:38 | Reagovat

medicine for throwing up  <a href=http://qsymia.guildomatic.com>buy qsymia india</a>  cheap adipex diet pills

66 pttinlowa pttinlowa | E-mail | Web | 20. srpna 2017 v 0:19 | Reagovat

sh <a href="http://viagragenericpills100mg.com/">generic name for viagra</a> of community resources dedicated | <a href=http://viagragenericpills100mg.com/>generic for viagra</a> online viagra blog

67 Valyakip Valyakip | E-mail | Web | 26. srpna 2017 v 12:40 | Reagovat

i recommend on line cialis

      http://buycialisonlineji.com/ - buy cialis

    <a href="http://buycialisonlineji.com/">cheap cialis</a>

    try it cialis en mexico

68 Davidwaf Davidwaf | E-mail | Web | 27. srpna 2017 v 15:20 | Reagovat

cornerstone health and fitness  <a href=http://qsymia.guildomatic.com>buy qsymia online prescription</a>  polaroid 7 inch tablet

69 Moledkip Moledkip | E-mail | Web | 28. srpna 2017 v 13:18 | Reagovat

we choice cialis philippines

      <a href=http://cheapcialisuik.com/>buy cialis</a>

    <a href="http://cheapcialisuik.com/">cheap cialis</a>

    cialis online thailand

70 Rogeravern Rogeravern | E-mail | Web | 23. září 2017 v 0:08 | Reagovat

asus nexus 7 tablet  <a href=http://tafil.1apps.com/>tafil online kaufen</a>  what diet pills actually work

71 Rogeravern Rogeravern | E-mail | Web | 26. září 2017 v 18:33 | Reagovat

list of prescription drugs  <a href=https://www.clippings.me/darvocet>buy cheap darvocet</a>  future of healthcare jobs

72 DavidBig DavidBig | E-mail | Web | 26. října 2017 v 13:07 | Reagovat

Всем известно что одежда всегда подчеркивала индивидуальность человека. Каждый человек уникален. Подчеркнуть собственную индивидуальность можно купив одежду с готовым принтом (рисунком) или сделать свой дизайн в онлайн магазине  http://odejda.shopicheck.net/

73 Mbjmkideart Mbjmkideart | E-mail | Web | 5. prosince 2017 v 12:58 | Reagovat

viagra expiration date
http://vipnowed7.com/
viagra usa
<a href="http://vipnowed7.com/viagra-pills/">generic viagra</a>
viagra online canadian pharmacy

74 Francisrib Francisrib | E-mail | Web | 9. prosince 2017 v 10:15 | Reagovat

current healthcare issues in america  <a href=http://tramadol.creatupropiaweb.com/>tramadol.creatupropiaweb.com</a>  where can i get prescription glasses

75 Dvenrenchoorb Dvenrenchoorb | E-mail | Web | 23. prosince 2017 v 3:29 | Reagovat

what is payday loan
<a href="https://1paydayloansonline.com/">payday loans online direct lenders only</a>
bad credit loan
<a href="https://1paydayloansonline.com/">online payday loans</a>

76 Dbewenchoorb Dbewenchoorb | E-mail | Web | 24. prosince 2017 v 5:28 | Reagovat

card consolidate credit debt
<a href="https://paydayloanver.org/">payday loans no credit check</a>
get out debt
<a href="https://paydayloanver.org/">payday advance loans</a>

77 JthasgwAgotly JthasgwAgotly | E-mail | Web | 25. prosince 2017 v 17:59 | Reagovat

bad credit loans andnot payday loan
<a href="https://cashadvancevtg.com/">best payday loans</a>
instant online payday loans bad credit
<a href=https://cashadvancevtg.com/>same day payday loan</a>

78 Dsbgchoorb Dsbgchoorb | E-mail | Web | 28. prosince 2017 v 17:14 | Reagovat

easy online payday loans
<a href="https://paydayploansonline.org/">payday loans online direct lenders only</a>
best payday loan companies
<a href="https://paydayploansonline.org/">easy loans</a>

79 ZvstUniock ZvstUniock | E-mail | Web | 31. prosince 2017 v 13:45 | Reagovat

bad credit loans online
<a href="https://paydaykko.org/">3 month payday loans</a>
lendup
<a href=https://paydaykko.org/>cash advance usa</a>

80 Dmdchoorb Dmdchoorb | E-mail | Web | 3. ledna 2018 v 18:06 | Reagovat

startup business loans
<a href="https://installmentokmloan.com/">payday loans online</a>
debt consolidation
<a href="https://installmentokmloan.com/">bad credit loan</a>

81 Dcxchoorb Dcxchoorb | E-mail | Web | 5. ledna 2018 v 18:13 | Reagovat

bad credit home loans
<a href="https://loansbadzwe.org/">payday loans no credit check</a>
credit card debt consolidation
<a href="https://loansbadzwe.org/">cash loans</a>

82 McsLoaro McsLoaro | E-mail | Web | 10. ledna 2018 v 20:36 | Reagovat

viagra oral jelly
<a href="http://viagraonszb.com/">viagra pharmacy</a>
buy viagra online at
<a href="http://viagraonszb.com/">free viagra</a> ’

83 Timothygef Timothygef | E-mail | Web | 12. ledna 2018 v 21:12 | Reagovat

Earn on the Internet from $ 5000 per day, do not strain, the details are here: http://pagebin.com/Jzeu9o9w

how to make money selling photos, earn money online through google adsense, top 10 site to make money online, www arsenal transfers rumours, ways make quick cash, казино рояль 007 онлайн, casino royale ver online latino, can i make money doing online surveys
, transfer credit card to checking account bank of america, online casino real money no deposit, how can i make money online with my laptop, best legit online casino, grand x casino online, online casino ohne einzahlung freispiele, online casino mit echtgeld startguthaben ohne einzahlung, make money while playing game, does paypal transfer money to your bank account on weekends, best way to make extra cash at home, good way to make money in runescape 2007
, top rated online money making sites, can i make money writing poetry, black hat ways to make money online, how to earn money on online poker, ut austin acc transfer guide, ways to make money in eve online, make money online fast surveys, bank of scotland account number and sort code

84 Paydayloan Paydayloan | E-mail | Web | 14. ledna 2018 v 4:33 | Reagovat

online personal loans <a href="https://personalloansonline.us.org">30 day payday loan</a> payday loans denver <a href=https://personalloansonline.us.org>personal loans online</a>

85 MbsLoaro MbsLoaro | E-mail | Web | 14. ledna 2018 v 4:44 | Reagovat

viagra dosage recommended
<a href="http://newmed1onlinev.com/">buy viagra cheap</a>
viagra suppliers
<a href="http://newmed1onlinev.com/">what would happen if a girl took viagra</a> ’

86 Best Payday Loan Best Payday Loan | E-mail | Web | 14. ledna 2018 v 9:22 | Reagovat

best short term loans <a href="https://loansnocreditcheck.us.com">installment sale</a> cash in advance <a href=https://loansnocreditcheck.us.com>loans no credit check</a>

87 FwenAdjuse FwenAdjuse | E-mail | Web | 15. ledna 2018 v 5:52 | Reagovat

no prescription cialis
<a href="http://retcialis.com/"></a>
where to buy cialis
<a href="http://retcialis.com/">cialis soft</a> ’

88 Payday Payday | E-mail | Web | 17. ledna 2018 v 15:44 | Reagovat

fast cash advance <a href="https://paydayadvance.us.com">fast cash advance</a> payday advance <a href=https://paydayadvance.us.com>payday advance</a>

89 VecAgotly VecAgotly | E-mail | Web | 21. ledna 2018 v 21:26 | Reagovat

apply for payday loan
<a href="https://paydayloans-online.us.org/">fast payday loan</a>
same day payday loans
<a href=https://paydayloans-online.us.org/>payday loan online</a>

90 IneUniock IneUniock | E-mail | Web | 22. ledna 2018 v 10:47 | Reagovat

ok’ usa payday advance <a href="https://paydayloans-online.us.org/">payday loans</a> direct lender of payday loans <a href=https://paydayloans-online.us.org/>payday loans online same day</a>

91 Rvdideart Rvdideart | E-mail | Web | 26. ledna 2018 v 20:20 | Reagovat

cheap viagra http://genericonlineviaqra.com/ ok’

92 Essay Writing Essay Writing | E-mail | Web | 31. ledna 2018 v 6:58 | Reagovat

homework help <a href="https://homeworkhelp.us.com">homework help geography</a> homework help <a href=https://homeworkhelp.us.com>college homework help</a>

93 Dxvchoorb Dxvchoorb | E-mail | Web | 3. února 2018 v 12:14 | Reagovat

OK’
<a href="https://cashadvanceonline.us.org/">same day payday loans</a>
loans online <a href="https://cashadvanceonline.us.org/">same day payday loan</a>

94 Best Online Loans Best Online Loans | E-mail | Web | 6. února 2018 v 3:51 | Reagovat

personal loans online <a href="https://personalloansonline.us.org">payday 2 xbox one</a> personal loans online <a href=https://personalloansonline.us.org>cheap personal loans</a>

95 TvbUnafe TvbUnafe | E-mail | Web | 7. února 2018 v 10:23 | Reagovat

OK’
<a href="https://24paydayloan.org/">cash loans</a>
no credit check https://24paydayloan.org/ - payday loans online

96 BdcErabs BdcErabs | E-mail | Web | 15. února 2018 v 19:30 | Reagovat

https://writingbusinessplan.us.com/
fast homework help
<a href="https://writingbusinessplan.us.com/">business plans</a>
OK’

97 Gbdaspext Gbdaspext | E-mail | Web | 23. února 2018 v 19:09 | Reagovat

cialis professional review - http://cialisonlineoansx.com/
cialis 100mg <a href="http://cialisonlineoansx.com/">cheap cialis</a> ’

98 OndcLoaro OndcLoaro | E-mail | Web | 1. března 2018 v 3:30 | Reagovat

online pharmacy viagra
http://freeerectilepills.com/
viagra cheapest price
<a href="http://freeerectilepills.com/#">otc erectile pills</a> OK’

99 FvvDoush FvvDoush | E-mail | Web | 2. března 2018 v 20:33 | Reagovat

pfizer viagra brand sale
<a href=http://buyerectionpills.com/>buy erectile pills</a>
viagra online canadian pharmacy
<a href="http://buyerectionpills.com/">generic viagra</a> OK’

100 KmsCelay KmsCelay | E-mail | Web | 12. března 2018 v 16:26 | Reagovat

Hi!
<a href="http://viagrapbna.com/">generic viagra</a>
viagra pro
<a href=http://viagrapbna.com/>viagra generic</a>  OK’

101 GntTrUlt GntTrUlt | E-mail | Web | 16. března 2018 v 17:39 | Reagovat

<a href="http://prinivilbuyusa.com/">cialis</a>
cheap prinivil
<a href=http://prinivilbuyusa.com/>cialis generic</a> OK’

102 Robertviemi Robertviemi | E-mail | Web | 16. března 2018 v 19:31 | Reagovat

new york pharmacy law  <a href=http://tramadol.forumcrea.com>tramadol.forumcrea.com</a>  doctors in mesquite tx

103 Robertviemi Robertviemi | E-mail | Web | 18. března 2018 v 17:28 | Reagovat

pharmacys in las vegas  <a href=http://stilnox.forumup.be>stilnox.forumup.be</a>  your love is my drug download

104 Lmmideart Lmmideart | E-mail | Web | 19. března 2018 v 19:01 | Reagovat

best price for viagra
<a href="http://genericvlagra.com/">buy generic viagra</a>
viagra pictures
<a href="http://genericvlagra.com/">viagra buy</a> OK’

105 LlmCelay LlmCelay | E-mail | Web | 19. března 2018 v 23:07 | Reagovat

cheapest generic viagra
<a href="http://buyviaqra.com/">viagra generic</a>
name brand viagra
<a href=http://buyviaqra.com/>viagra online</a>  OK’

106 JjjCelay JjjCelay | E-mail | Web | 23. března 2018 v 14:01 | Reagovat

loans online <a href="https://fastcash.us.com/"> application cash fast loan</a>
consolidate credit card debt <a href=https://fastcash.us.com/> fast cash loan</a>
OK’

107 bgfVisse bgfVisse | E-mail | Web | Pondělí v 6:20 | Reagovat

non prescription viagra <a href="http://loviagraosn.com/#">buy viagra new york</a> canadian pharmacy viagra <a href=http://loviagraosn.com/#>viagra india</a> OK’

108 dczVisse dczVisse | E-mail | Web | Úterý v 16:21 | Reagovat

generic viagra soft tabs <a href="http://menedkkr.com/#">order viagra online</a> viagra generic <a href=http://menedkkr.com/#>canada viagra</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama