.

Rušení blogů

30. března 2009 v 23:22 | bigbiz |  Mé názory
Více pod perexemPředstavte si tohle. O něco se zajímáte, něco se vám líbí, nebo se chcete s ostatními podělit o nějaký ten zážitek, anebo si myslíte, že máte talent třeba na psaní, nebo malování, a proto se jednoho dne rozhodnete, že si uděláte blog. Blog si založíte, více, či méně se o něj staráte a jste šťastní za každý komentář, který se na něm objeví. Jak jde čas, tak vaše práce je čím dál kvalitnější a váš blog, který začínal, jako bezejmenné nic, získává na popularitě i u ostatních blogařů a vám tak pomalu ale jistě stoupá návštěvnost a oblíbenost vašeho blogu. A s tím samozřejmě i komentáře.

Tak tedy na svém milovaném blogu pracujete vesele dál, když v tom se stane něco nečekaného. Zadáte svoji adresu a na monitoru se objeví hlášení, že váš milovaný blog neexistuje. Samozřejmě si v první chvíli pomyslíte, že se jedná jen o technickou závadu a tudíž se nic neděje. Ale jak čas jde dál, tak ve vás začínají narůstat pochybnosti. Nakonec se tyto pochybnosti změní v jistotu. Váš blog najednou přestal existovat. A proč se tomu tak vlastně stalo? Je to jednoduché. Do vašeho blogu, o který jste se několik měsíců, nebo i let starali, se naboural nějaký hacker, který ho prostě a jednoduše zrušil.

A proč to vlastně udělal? Těžko říct. Mohl vám závidět, že umíte něco víc, než on, ale spíš to udělal proto, že se mu váš blog nelíbí, anebo je to někdo, koho znáte a chce se vám smazáním vašeho blogu jen sprostě pomstít. Je sice pravda, že na blog.cz se obsahy blogů zálohují, jak jsem si dnes přečetl v komentářích na jednom blogu, ale stejně vás to i tak naštve. Je to přece vaše práce, tak nikdo nemá právo vám ji takhle ničit. Na to máte právo jen vy. Ale to tyhle hackery moc nezajímá, protože si myslí, že mohou všechno a ještě k tomu beztrestně. Ale i tak si myslím, že pokud se mi nějaký blog nelíbí, tak to stačí vyjádřit jen v komentáři, anebo se na něj podívám a už se tam nevrátím. Ale v žádném případě by mě nenapadlo ho nějak mazat, nebo tak něco. Však těm hackerům by se taky nelíbilo, kdybyste se jim nabourali do počítače a něco jim tam udělali.

A bohužel obrana proti tomuhle není žádná. Snad jedině si články ukládat zároveň i do vašeho počítače, nebo na flash a v případě, že by váš blog byl zrušen, tyto články zkopírovat a vložit je do vašeho úplně nového blogu, u kterého si ovšem musíte dát heslo, které byste si snadno pamatovali, ale zároveň takové, aby bylo pro hackery těžko rozluštitelné.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lit Lit | Web | 29. června 2009 v 8:04 | Reagovat

Nechápu takové lidi, na druhou stranu pokud se chtějí nějaké osobě pomstít, je to jedna z nejošklivějších věcí, které mohou dotyčnému provést.
Kdyby se něco podbného stalo na mém starém blogu, asi bych byla hodně zklamaná. Nad některými články jsem trávila hodiny času a před jejich stvoření jsem musela načíst tucty knih. (Blog je o starověku.) Sem tam na něj mrknu a informace si osvěžuji.
Na Literníku by mi ztráta nepřišla tak tragická. Přece jen na něm nezveřejňuji svou povídkovou tvorbu a většina článků jsou jen mé názory a myšlenky. Kdyby mi nějaký prevít smazal blog, prostě začnu nanovo. Svět se přeci nehroutí...

2 Nel-ly Nel-ly | Web | 13. června 2010 v 21:14 | Reagovat

Tohle nikdy nepochopím... Nejdřív se to stalo u jednoho a já myslela, že je to jen nějaká chyba, která odezní... něco podobného se mi nakonec stalo taky, prostě na den či dva zmizelo menu, jenže pak se to stalo u dalšího, zas nic jen tak a teď se najednou dozvídám proč a jak se to děje a ještě k tomu jak často kolem mě... Je to strašné.
Všechny kapitoly povídek si samozřejmě ukládám i do svého počítače, ale články, úžasné komentáře nebo i zajímavé diskuze, si jen těžko uložím a přestava, že by to všechno najednou zmizelo.. Nevím, co bych dělala a hlavně, jestli bych se odvážila začít od znova, nejspíš bych na to neměla nervy. Začátky byly pomalý a během vší té doby jsem si získala i přátele, začít od znova by mi přišlo, jako smazat jeden "nereálný" život a začít nový...

Pardon, že jsem se tak rozkecala :D (mám to v povaze), ale tenhle problém je pro mě zrovna aktuální a strašně mě s- štve

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama