.

Není všechno zlato, co se třpytí

4. října 2009 v 13:59 | bigbiz |  Z mého života
Více pod perexem

Jak už jistě víte, tak v posledním článku jsem se zmiňoval o tom, že jsem nastoupil do nové práce. A rád bych vám tedy řekl své dojmy. Začneme od začátku. 1, září jsem nastoupil do nové práce. Je to firma, která nabízí přes internet různé produkty. Mým úkolem nejdříve bylo tyhle firmy, kterým se ty produkty nabízí, nějak zpracovat do firemní databáze, což šlo docela dobře a dokonce mne to i bavilo. Ovšem hlavní problém nastal tehdy, až jsem začal asi po 14 dnech se zákazníky přímo komunikovat. Vše probíhá tak, že já zavolám do firmy, kde se představím a představím i firmu, pro kterou dělám. A když bude zákazník chtít, tak ho zaregistruji do databáze a pošlu mu prezentaci, kde si může vybrat to, co mu právě vyhovuje. Anebo si taky nevybere nic. To už záleží čistě jen na něm. A tady je právě ten problém.
Dalším úkolem je totiž to, že firmám, které jsou v databázi přihlášené, se skoro každý den rozesílají různé akce, které se na první pohled tváří, jako nějaké pohlednice s nic neříkajícím nadpisem. Tak teda milý pracovník v dobré víře, že dělá něco užitečného pro svého zákazníka tyhle akce dál rozesílá a rozesílá až do doby, kdy se jeden ze zákazníků ozve a našeho chudáka zaměstnance dost nevybíravě seřve za to, že mu tyhle akce rozesílá, a že si to nepřeje. A zaměstnanec, který je z toho mailu docela v šoku začne číst dál, až narazí na originál akce, kterou rozeslal, a která někomu zvedla hladinu adrenalinu na maximum a nestačí se divit.
Ona totiž tahle celkem nevinně se tvářící pohlednice není totiž nic jiného, než prachsprostý spam, který zákazníkům dělá akorát to, že jim otravuje život. A ještě aby toho nebylo málo, tak se celý spam tváří, jako by ho psal ten zaměstnanec a ne ten, kdo ho psal ve skutečnosti, tj. ředitel, anebo někdo jiný. A navíc, když se proti těmhle praktikám ohradíte, tak jste ještě seřváni za to, že si vůbec dovolujete nahlas vyslovit fakt, že vámi rozesílané akce jsou vlastně spam a nic jiného. Naštěstí to ale jde udělat tak, že pokud si zákazník rozesílání těchhle nesmyslů nepřeje, tak ho stačí po zaregistrování jen vyškrtnout a mělo by to být dobré.
A co se mi na tom nelíbí nejvíc? Nelíbí se mi na tom to, že firma nikomu neříká pravdu. Nelíbí se mi, že z lidí, které mají určité zásady, a kterými se snaží řídit, díky rozesílání těchto spamů dělají nějaké ziskuchtivé svině, které se neštítí jakýchkoliv praktik k tomu, aby dosáhli svého. A jak mají ti zaměstnanci asi před svým zákazníkem vypadat, když mu řeknou něco, co je druhý den zase jinak? To už naši milou firmu nezajímá. Hlavně, že mají někoho, koho mohou prostřednictvím těchto spamů bezostyšně otravovat. Ale ať se sami potom nediví, že nemají objednávky, a že s nimi nikdo nechce mluvit, když udělají tohle. A to po nás ještě chtějí, abychom zákazníky každých 14 dní otravovali a ptali se jich, jestli si už něco vybrali. Kde to jsme? Co pak jsme nějací Vietnamci na tržnici, nebo jak? Pokud budu mluvit za sebe, tak já říkám toto. Nechci být za lháře, který pro zisk půjde i přes mrtvoly. Nechci být za člověka, který bude každou chvilku někoho otravovat. A hlavně nechci být za robota, který by i skočil z okna, kdyby mu to vedení firmy nařídilo. A bohužel takových poslušných robotů je ve firmě víc, než dost. A to jsou lidi, do kterých bych to tak před rokem vůbec neřekl.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 LoarenFailet LoarenFailet | Web | 4. října 2009 v 17:55 | Reagovat

Jelikož už jsme si o tom, co popisuješ ve svém článku psali, vím o co se jedná, ale řeknu vše ještě jednou.
Máš naprostou pravdu v tom, že otravovat zákazníky je blbost.
Ti lidi se potom ještě víc zapřou a nebudou chtít nic.. a ještě je opravdu nejhorší na tom, že k tomu využívají vás...

2 Bigbiz Bigbiz | Web | 4. října 2009 v 20:35 | Reagovat

To jo. Já si to myslím taky, ale oni to asi nechápou. A nejsmutnější na tom je, že tohle obhajují i samotní zaměstnanci. Aspoň ta holka, se kterou jsem o tom mluvil.

3 Livien Livien | Web | 14. ledna 2010 v 17:04 | Reagovat

Já vím, život je složitý a doba je těžká. Práce se také neshání nejlépe, ale ......proč dělat něco, co je proti vašemu přesvědčení? Proč dělat něco, co vás otravuje, v hloubi vás to dusí a rozčiluje?
Nikdy není pozdě dívat se i jinými směry :)
S přáním krásného dne Livien

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama