.

Kapitola první

24. května 2010 v 23:00 | bigbiz |  Budoucnost světa
Před nějakou dobou mě napadl zajímavý námět na povídku, tak snad se budše líbit.

Kapitola první
Bylo Silvestrovské ráno a Tomáš stál na vlakovém nádraží, odkud se už měl brzy vydat na cestu za svoji kamarádkou, kterou už velmi dlouho neviděl. Nastoupil do vlaku, zaplněného lidmi, kteří buď jeli navštívit též své přátele, nebo rodiny, aby s nimi mohli strávit poslední den v roce. Tomáš sedl do kupé, které bylo úplně prázdné a začal si představovat, co všechno jej u kamarádky čeká. A aby si zpříjemnil cestu, vytáhl mobil a zaposlouchal se do zvuků příjemné hudby v rádiu. Ale ještě jedna věc ho naplňovala zvědavostí. A to, když asi tak tři dny před tím, dostal při meditaci zprávu od jednoho z andělů, který mu řekl, aby se setkal se svoji další kamarádkou, která se rovněž, jako on, zabývala meditací. Vlak jel dál a Tomáš pořád přemýšlel, jaká vlastně ta dívka ve skutečnosti je, a proč je najednou tak důležité, aby se spolu setkali. Tomáš byl do svých představ tak zabraný, že si málem nevšiml toho, když vlak vjel do jeho cílové stanice.Rychle tedy vystoupil a šel hledat výstup z docela velkého nádraží. Konečně se mu to podařilo a on po chvíli hledání spatřil dívku, se kterou se měl podle toho anděla setkat. Nebylo to docela těžké, neboť ji už párkrát viděl v meditační krajině, kterou s ní jistou souhrou náhod sdílel. Byla středně vysoké postavy, měla hnědé oči a dlouhé černé vlasy, které jí splývaly až na ramena.
"Ahoj, já jsem Monika," představila se dívka a podala Tomášovi ruku.
"Tomáš," odpověděl a stisk jí opětoval.
"Tak kam půjdeme?" zeptala se Monika a pak dodala. "Já vím, že jsme se včera domlouvali, ale nemám moc času. Musím ještě s maminkou někam jet, a tak se můžu zdržet jen půl hodiny."
"To nevadí," odpověděl Tomáš. "Ale můžu mít ještě prosbu? Potřeboval bych se totiž dostat metrem na autobus, který by mne zavezl ke kamarádce a já jsem ještě sám nikdy nejel."
"Dobře, dovedu tě tam, ale pak už musím jít." Tomáš Monice poděkoval a oba se pomalu vydali do stanice metra.


Elfský čaroděj seděl ve svém domě, pozoroval křišťálovou kouli, ve které viděl lidi, jak spěchali za svými povinnostmi a byl trochu nervózní. Ne snad proto, že by ho pohyb lidí nějak fascinoval, ale proto, že se mělo pomalu začít naplňovat proroctví, které mluvilo o tom, že Poslové Světla mají navštívit jejich krajinu a připojit se tak do boje za záchranu budoucnosti lidstva.
"Tak co, Liene, už přicházejí?" zeptala se nedočkavě víla, která už nějakou chvíli neklidně přecházela po domě.
"Zatím ne, Mirbell, ale snad se už brzo dočkáme. Přeci jen proroctví mluví o tom, že by ti lidé měli přijít už dnes."
"Ale co když ti lidé nepřijdou?" zeptala se Mirbell a bylo na ní znát, že je plná obav. Lien si povzdechl, znovu se podíval do koule a pak zavolal vílu k sobě.
"Podívej, už jsou tady. Řekl, když víla k němu přistoupila, aby se taky mohla podívat. Když Mirbell uviděla dvě známé tváře, začala radostí skákat po domku a smát se.
"Jsem rád, že máš radost, Mirbell, ale na to teď není čas. Běž prosím za Savriel a řekni jí, že se ti lidé pomalu blíží a za chvíli sem přijdou. Tak ať na ně čeká a já zatím otevřu bránu." víla tedy spěšně vyrazila z Lienova domku a on se tak mohl připravit na otevření brány, která oddělovala astrální svět, ve kterém žil, od toho fyzického, kde zase žili ti, o nichž se zmiňovalo velmi staré proroctví.


"Cítíš taky ty vibrace?" zeptal se Tomáš Moniky, když šli ke stanici metra. Vibrace byly velmi silné, ale Tomáš měl obavy, jak by Monika zareagovala, kdyby se jí na to zeptal na ulici plné lidí.
"Abych řekla pravdu, taky je cítím," přisvědčila Monika. "Ty vibrace jsou velmi silné a musím říct, že jsem ještě nic takového necítila. Je to, jako kdyby nás něco táhlo nahoru."
"To je pravda," odpověděl Tomáš. "Zajímalo by mě, který z našich strážců nám zase dodává energii." Když totiž Tomáš, nebo Monika cítili vibrace, tak to znamenalo buď to, že je přišel k nim domů navštívit nějaký strážce, anebo jim tímto dodávali energii. Pokračovali tedy dál v hovoru, ale po chvíli si uvědomili, že čím blíž jsou ke stanici metra, tím větší jsou i vibrace.
"Co se to děje?" zeptal se Tomáš, když byly na schodech a chystali se sestupovat dolů.
"To nevím, ale ty vibrace jsou tak silné, že mám problémy vůbec jít." A na důkaz Moničiných slov Tomáš viděl, jak se dívka chytila zábradlí, aby mohla vůbec jít dál. Sešli ještě asi tak tři schody, když najednou Tomáš spatřil, jak prostor před nimi začal náhle intenzivně zářit a zároveň s tím je do té záře začala vtahovat nějaká neznámá síla. Než mohli oba na tu situaci nějak zareagovat, tak je oba záře zcela pohltila.


Když se Tomáš probral z bezvědomí, tak slyšel zvuk mořského příboje. Myslel si, že nějak usnul, a tak otevřel oči, aby zjistil, kde je. Jakmile však otevřel oči, tak byl zcela šokován tím, co viděl. Místo aby před sebou měl stanici metra, tak spatřil obrovské moře, jehož vlny se tříštily o pobřežní pláž. Pomalu tedy vstal, a když se podíval nalevo od sebe, tak spatřil Moniku, která se rovněž začala probírat.
"Moniko, jsi v pořádku?" zeptal se Tomáš. Ovšem Monika místo odpovědi zírala na moře stejně tak, jako před chvílí on.
"Kde to jsme?" zeptala se.
"To bych taky rád věděl. Poslední, na co si pamatuju, byla ta zlatá záře před vchodem do metra a najednou tohle." Když se Monika zvedla z písku, tak se oba začali rozhlížet po okolí. Před nimi bylo obrovské azurově modré moře a za nimi nekonečná pláž. Když se podívali směrem nalevo, tak spatřili les.
"Nepřipadá ti to nějaké povědomé?" zeptal se Tomáš Moniky. Ta chvíli přemýšlela a pak velmi pomalu odpověděla.
"Ano, máš pravdu. Kdybych zrovna meditovala, tak bych řekla, že jsme v naší meditační krajině."
"Ale jak jsme se sem vůbec dostali?"
"To bych taky ráda věděla." Zamyslela se Monika a pak ji napadlo, že je ty vibrace nějakým způsobem poslaly do astrálu. Ale jak?

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ria Ria | Web | 5. července 2011 v 17:45 | Reagovat

vypadá to zajímavě, jdu číst dál :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama