.

Odkrytepravdy.cz, aneb kam až vede fanatismus

23. července 2010 v 0:58 | bigbiz |  Nezařazené
Více pod perexem

Nedávno jsem tak projížděl internet a hledal jsem něco zajímavého o fenoménu UFO a mimozemských civilizací. Jelikož se o tento fenomén dost zajímám, tak jsem navštívil diskusní fórum jednoho takového serveru, kde jsem nalezl odkaz na stránky www.odkrytepravdy.cz a nestačil jsem se divit, co jsem našel. Nejdříve začnu tím, o čem tenhle server je. Jedná se o server, který je křesťanský a říká prakticky to, že co není z Bible, je satanského původu a tudíž lživé. Tahle skupina, která tento server založila, vydává i svůj časopis, kde se čtenáři dozvídají pravdu např. o UFO, magii, esoterice, komunikaci s přírodními bytostmi a anděly. Pokud jste si mysleli, že třeba komunikace s přírodními bytostmi je bezpečná a ony vám říkají pravdu, tak podle lidí z tohohle serveru jste se stali obětí Satanových démonů a tudíž jste těmito bytostmi ovládáni a šíříte jejich jménem a jménem Satana samé lži a nic jiného. A proč je tahle komunikace špatná? Protože andělé nemají jméno a s lidmi nekomunikují. A navíc se při komunikaci nezmiňují ani o Ježíši Kristu, což je hlavní poznávací znamení Satanových démonů. Dále se na těchto stránkách dozvíme, že aura není nic jiného, než poznávací rys Satana a indigové děti jsou vlastně jeho děti, které mají převzít vládu a tak připravit půdu pro démony. A takovýchhle žvástů by se tam našlo spousty.


Samozřejmě se teď objeví otázka, proč tohle někdo dělá a o co jim jde? Myslím, že odpověď je jednoduchá. Podle toho, co jsem totiž četl, tak tihle lidé nesnáší, pokud má někdo jiný názor, než oni, anebo věří více věcem. Podle těchto fanatiků je správné, když věříte v Boha a Ježíše Krista a všechno ostatní je už lež a podvrh. Zkrátka řečeno v Bibli je pravda a hotovo. A co to připomíná? Ano správně. Připomíná to komunistické, nebo nacistické ideály, které uvrhly tento svět do temnoty. Vždyť přece Stalin a Hitler taky kázali, že jen v jejich ideologiích je pravda a to ostatní je třeba potlačit. A jak to dopadlo, známe z historie sami. Ale ještě větší sranda je, že oni sice nadávají na stránky o magii, esoterice a jiných věcech, ale při tom na ně dávají odkazy, takže člověk si tu pravdu stejně najde. Takže mě počínání lidí na tomhle serveru připadá poněkud kontraproduktivní. Je to asi to samé, jako kdybych bojoval proti terorismu, ale sám dával lidem návody na výrobu bomb a návody na to, kde je co nejlépe rozmístit tak, aby ničivý účinek byl co největší. A jelikož jsem v poslední době velmi vnímavý na rozpoznávání konstruktivní a destruktivní energie, tak můžu říct, co cítím, když čtu informace o přírodních bytostech, našich strážcích a andělích. Při čtení těchto stránek cítím velmi jemné pozitivní vibrace a mám pocit, že mi něco dávají a ukazují mi jiný pohled na svět. Ale při čtení serveru www.odkrytepravdy.cz jsem měl pocit, jako kdyby se mě snažil posednout démon. Proč asi, že by Satan ve skutečnosti spíš ovládal tuhle křesťanskou skupinu a ne ty, na které tihle lidé ukazují? Názor si udělejte sami. Přeji příjemné čtení a pevné nervy.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Dana Dana | 23. července 2010 v 15:23 | Reagovat

Ano, ano, při čtení jednoho webu cítím "pozitivní vibrace", a při čtení druhého cítím "nepozitivní wibrace", to je moudré, na to dám a určitě je ta "má pravda" tou pravou, protože mi moooc vyhovuje,  ale jinak jsem úúplně nestraný a nezávislý čitatel... :D To myslíte fakt vážně???

2 Livien Livien | Web | 14. srpna 2010 v 12:05 | Reagovat

Blef :D To je síla...někteří lidé a jejich názory - to je prostě síla eeeh, to, že mám pod postelí strašidlo sem ale vůbec nepatří, protože tam FAKT je) :D Dobře, ale k věci.
Kdysi jsem takhle vlezla na nějakou stránku feministek, řekněme, že názory byly podobného nádechu, jako to co zde zmiňuješ, ovšem týkalo se to pro změnu manželství a vztahů :D
To byla taková síla, že mi jen padla čelist a těmto stránkám se už zdaleka vyhývám. Ale co naděláme..:)) Někteří lidé jsou prostě hloupí :) Nebo jak to mám nazvat? Nejde už o víru, spíš o nemoc :)

3 Bigbiz Bigbiz | Web | 14. srpna 2010 v 15:44 | Reagovat

Taky si myslím. Já celkem odlišné názory, nebo i víru uznávám, ale co je moc, to je moc. A nejhorší je, že si to ti lidé ani nenechají vymluvit a reagují uraženě.

4 Exxe Exxe | E-mail | Web | 16. září 2010 v 18:56 | Reagovat

Opravdu cool názory :-)

5 Nel-ly Nel-ly | Web | 24. října 2010 v 22:04 | Reagovat

Nemohla jsem, opravdu ne. Na tohle už je snad i slovo "fanatismus" slabé, přesto není jiné... nejhorší je, že je to ještě v dnešní době a že existují deseti tisíce takových lidí..
Neodsuzuju víru, věřím, že někomu může pomoci, že pro život může mít i dobrý význam a že už zachránila hodně lidí, ale naopak, když vidím tohle (popřípadě jiná, až moc známá náboženství), tak nepochopím, že gramotný moderní člověk může něco takového myslet a co hůř - myslet to vážně

(a to jsem si myslela, že stránka www.feministky.com je plná už dost velkých bláznů...)

6 bigbiz bigbiz | Web | 24. října 2010 v 23:30 | Reagovat

[5]: Souhlasím. Já jsem na těch stránkách četl i takové bláboly, že homosexualita je hřích, a že se dá údajně i léčit, nebo tak něco. A jak říkáš ty, taky víru neodsuzuji, ale co je moc, to je moc. Mám mezi přáteli i pár opravdu věřících lidí, ale ti na rozdíl od některých používají mozek, což se u těch, o kterých jsem tenhle článek psal, opravdu říct nedá.

7 Mira Mira | 6. března 2011 v 10:17 | Reagovat

Tak jsem si udělal názor, na webu neshledávám nic závadného, naopak, nebojí se jako jedni z mála ukazovat na pravdu a také na zlo v době, kdy se spousta lidí tváří, jakoby zlo žádný původ nemělo. To, že se to spoustě lidem nemusí líbit chápu, často si vytváří svou "pravdu", která se jim hodí. Díky Bohu ale Pravda vyjde najevo a nic nezůstane skryto.

8 Rzeskaly Rzeskaly | E-mail | 14. června 2012 v 15:11 | Reagovat

ahoj lidi. Web odkryté pravdy jsem prostudoval celý. A můj názor. Autor webu je jedním z mála lidí v téhle zemi(jde o můj názor proto jej respektujte i když s ním nesouhlasíte)který  ví odkud fouká. Víte, komentáře lidí, kteří píší, že se jedná o fanatismus a podobně, trošku chápu. Chápu i ostatní co nesouhlasí. Jsem přesvědčen, že i autor odkrytých pravd všechny tyhle lidi chápe. A to je ten velký rozdíl. Většina lidí nechápe autora a nechápe absolutně vůbec podstatu víry v Boha jediného a Ježíše Krista. Protože pokud by tomu tak bylo. Musel by v drtivé většině s tím co odkryté pravdy píší, souhlasit. Víra tak jak jí chápou lidé ateisté, či sopusta křestanů, není ta víra pravá. Je to jen hlášení se k něčemu. Stejně jako když fandíte Spartě či Slávii. Víra, je individuální bezpodmínečná vztah každého z nás s Bohem a Ježíšem. Podstata není v tom jestli chodím, nebo nechodím do kostela, nebo jestli se modlím desetkrát denně. Celá podstata víry je o bezmezné důvěře a oddanosti Ježiší Kristu, bezpochyp bez podmínek, za všech okolností. Pokud moje touha po Kristovi je větší než touha po čemkoliv je větší, našel jsem tu správnou cestu. Pokud kladu Víru až na další místo je to špatné. Hledejme Pána Boha každý den, mluvme s ním, svěřujme mu svoje trápení, vyznejme mu naše hříchy a prosme jej za odpuštění, ale hlavně děkujme mu za vše. Protože dostáváme stokrát více než si zasloužíme. Znovu říkám, jedná se o můj názor, který nikomu nenutím a s lidmi co mají stejný, jej budu rád sdílet. Ostatní lidé nechť si nechají svůj a snaží se hledat pravdu. Každej jí poznáme nejpozději v hodinu naší smrti, myslím si však, že by nebylo špatný být o něco rychlejší neboť pak již může být pozdě se zamyslet a zjistit, že celý život jsem promarnil a věnoval Satanovi.

Mějte se hezky, Bůh s Vámi

9 SW SW | 23. června 2012 v 7:37 | Reagovat

Yop. Tak dnes jsem při hledání nějakých záležitostí (magie bylin, minerálů, vymítání, atd...) narazil na zmiňovaný web. Po dočtení prvního článku jsem dostal lehce nepříjemný pocit, že něco není v pořádku, po dočtení druhého už jsem věděl že jsem na stránkách orientovaných asi křesťansky a při dočtení třetího článku jsem usoudil, že je autor buď idiot, nebo jeden z těch fanatiků, kteří si myslí, že jen jejich víra je ta pravá. Popřípadě poslední možností byla zase jedna z těch sekt, které se z najivků snaží vymámit jejich majetek...
Ano jsem zaujatý, neboť to není první stránka, ani první taková církev, na kterou jsem natrefil a mě samotného už tohle všechno začíná pořádně, lidově řečeno, srát. V dnešní době je svoboda vyznání a já odmítám trpět takovýto "rasismus". Je mi jedno, jestli je někdo křesťan, muslim, hinduista, budhista, pohan, nebo cokoli jiného. Ať si každý věří čemu chce. Pokud se nebude srát mi do mojí víry, nemám důvod ho nijak napadat. Což ovšem tyhle "kulty" zjevně nechápou a tvrdí, že každý, kdo neuznává jejich víru skončí v pekle (krásně je tento přístup vidět například v brožuře baptistů, kterou jsem získal předtím, než po mě jeden z těch zkurvysynů hodil šutr... zjistil že mi na krku visí keltský motiv)
Takže abych to shrnul... věřte si v co chcete, pokud tím nebudete obtěžovat okolí. Těmto webům a kultům se vyhýbejte, dost často bývají jen cestou ke zkáze.
a na závěr ještě jedna otázka pro křesťany: Křesťanství je relativně mladá víra. Kam podle vás přišli všichni ti, kteří prožili svůj život ještě před jejím vznikem?

Rzeskaly: Nevím proč bych se měl modlit k nějakému Ježíši nebo k jeho otci. Nemodlím se ani ke svým bohům. Je mi zle z tohodle věčného lezení někomu do prdele.

10 Anonym Anonym | 19. srpna 2012 v 18:30 | Reagovat

Z toho webu je mi špatně. Naposledy takhle kázali při honech na čarodějnice... Bible = návod na to, jak žít život? Ne, děkuji...

11 Pastýř Pastýř | E-mail | 17. září 2012 v 18:31 | Reagovat

Bratře Rzeskaly plně s tebou souhlasím, napsal jsi to přesně a výstižně.

Pro SW: Křestanství je mladá víra? ..na to jsi přišel jak příteli.
Než vypustíš takový blábol ,pročti si nejprve starý zákon namísto blesku či časopisu aha.
No a jestli musíš lozit svým bohům a pozlátkům do řitky a je ti při tom zle ,tak to mi křestani dělat nemusíme.
Víra v Boha Otce všemohoucího je dobrovolná a záleží na každém jak se rozhodne. Bůh tě nutit nebude, ale soudit ano.
Kdyby jsi pochopil souvislosti mezi zemí-nebem a peklem a vše co s tím souvisí,tak by jsi se a většina z vás by se kála a prosili by jste Boha Otce o odpuštění. Zatím ale směřujete tam ,kde vás temný anděl chce mít a má, aniž by jste o tom vědomě věděli.
Jste obelhání..věříte kartám ,kyvadlům, horoskopům,magii aniž by jste tušili co za tím stojí.
Nebo snad z Vás někdo ví kdo hovoří na druhé straně kyvadla, karet apod. ??
Ne nevíte,(jen ti co upsali dáblu) jen se domýšlíte a domníváte...Je mě líto vaších duší,ale ještě je čas...
Klekněte na kolena a proste Boha Otce o odpuštění...a bude vám odpuštěno.

12 rzeskaly rzeskaly | 18. října 2012 v 18:40 | Reagovat

milý anonyme
jak jsem si všiml, používáš vulgární výrazy, ale to nevadí, pakliže je to tvůj styl vyjadřování. Zarazilo mne pár věcí. Reagoval jsi na můj komentář, ale asi jsi jej pořádně nečetl a za další asi nemáš dostatečný přehled. Vysvětlím proč. Všimni si , že jsem nikoho k víře v jediného Boha a Ježíše Krista nenutil, ani jsem neutočil na lidi jiného vyznání. Taky si všimni, že jsem napsal na konci, že se jedná o mé stanovisko. Další věc, že je křesťanství mladá víra. Dovol abych tě poučil. Křesťané se nazývají lidé jenž věří v Boha a v odpuštění hříchů skrze Ježíše Krista. A pokud jsi sečtělý tak víš, že Ježíš, jednorozený Boží syn tu byl již na počátku. to že ateisté rozdělují Judaismus a křesťanství je mi vcelku jedno. Důležité je, že víme v koho věříme. Víra je dobrovolná a to jak v Boha tak v Satana či Višnu, Alláha, Budhu ajiné(i když je to legrační, neboť všechna ostatní náboženství jsou z jednoho zdroje, ne od Boha). Víš, v životě každého člověka příjde okamžik kdy si Boží existenci uvědomí, kdy jeho svědomí bude osloveno, jen záleží jestli vyměníme požitky tělesné za pokrm duševní. Jinak v každém případě si věř čemu chceš a kam tě srdce táhne. Bůh je spravedlivý , všimni si, že každý má po čem touží. Kdo chce drogy má je, kdo chce sex má ho. Kdo chce žít s Bohem žije s ním. Jen se pak lidé nesmí divit, že to co sklidí je přesně to čím je naplněno jejich srdce.

13 Jirka Jirka | 23. října 2012 v 11:42 | Reagovat

Rzeskaly: Ano, je to tvůj názor a ne pravda a na to nezapomínej. Nakonec to můžeš být ty, kdo skončí v pekle protože si zvolil tu nesprávnou víru!

14 Jirka Jirka | 23. října 2012 v 11:45 | Reagovat

Chtěl jsem to napsat tak, že to nemusí být pravda. Já a ani ty to nevíme, jak to vlastně je.

15 Rzeskaly Rzeskaly | 26. října 2012 v 13:23 | Reagovat

Jirko, každý máme hledat pravdu a ona se nechá najít a poznat každému z nás. To je ten důvod proč nepíšu, že já mám pravdu a ti druzí ji nemají. To nemá cenu. Já každýmu přeju ať dokáže odhodit svou pýchu a dokáže nahlednout do hlubiny svého srdce. Protože tam pravdu nalezne. Těžce se do sebe nahlíží objektivním pohledem. To mi věřte. Ještě jen tak pro zajímavost ti dám takovou otázku Jirko. Jak je možné, že když je nějaká katastrofa, nebo lidé cítí, že se něco hrozného může stát, proč i ateisté začnou prosit Boha o pomoc? To by mě moc zajímalo. Setkávám se s tím často.

16 Jirka Jirka | 29. října 2012 v 11:34 | Reagovat

Podle mě ale příslušníci různých náboženství (křesťané, judaisté, muslimové, hinduisté a další) s jistotou řeknou, že jsou si jistí tím, že poznali pravdu právě sami v sobě. A to můžou být myšlenky, kterým věří rozdílné a v rozporu. To je otázka, jestli člověk skutečně poznal pravdu, nebo si to jen myslí. Samozřejmě každý z nich bude tvrdit, že skutečně poznal pravdu. A na tu otázku je bych řekl celkem jednoduchá odpověď. Jde tu spíš o psychologii člověka, než důkaz existence Boha. Když se člověk nachází v takové krizi, tak začne hledat různá východiska, která nabízejí určitou naději. Stejně jako skalní skeptik a odpůrce alternativní medicíny může v době smrtelné choroby navštívit právě léčitele když už selžou jiná východiska. Ale upřímně, já věřím v Boha, ale nevěřím, že je to takový krutý despota jak ho vidí třeba církev, nebo hůř autor stránek odkrytepravdy. A ty jsi příslušníkem nějakého náboženství? Z křesťanského hlediska mi přijde trošku divné, jak autor stránek odrazuje dokonce i od chození do kostela, protože i tam "jsou" démoni. Není on sám ovládán démony, kterým se jistě nelíbí návštěva kostela? :)

17 Jirka Jirka | 29. října 2012 v 14:53 | Reagovat

Pastýř: Jakého náboženství jsi příslušníkem?

18 Petra Petra | 6. listopadu 2012 v 22:27 | Reagovat

Pan autor nejspíš hledá démona úplně všude. Asi by se měl léčit.

19 rzeskaly rzeskaly | E-mail | 13. listopadu 2012 v 14:40 | Reagovat

Ahoj Jirko, díky za otevřený dialog bez vulgarit a napadání. Co se týče pravdy tak s tebou souhlasím, že každý může mít pravdu svou a být o ní naprosto skálopěvně přesvědčen. Nicméně bych rád dodal důležitou věc. V dnešním světě je spousta lidí přesvědčena o tom, že duše člověka neexistuje. My věřící lidé víme, že je, avšak si neuvědomujeme jednu velmi podstatnou věc. A to je fakt, že tělo by mělo být nástrojem duše. Bohužel je to spíše naopak a upadáme do hříchů, které bychom nemuseli vůbec páchat. Tím jsem chtěl říct následující. Pokud si člověk uvědomí svou duchovní podstatu, zakořeněnou v Bohu tak ucítí, že je na správné cestě. Jeho srdce zaleje klid a nebude v zoufalství a v podobných věcech. Jak to mají vyznavači jiných náboženství či ateisté nevím, neboť nejsem jedním z nich , tak těžko popisovat. Abych ti Jirko odpověděl, býval jsem římokatolík. Dnes se k žádné církvi nehlásím a k té ŘK už vůbec ne. Neboť se nejedná o instituci ustanovenou Ježíšem, nýbrž o mocenskou instiuci plnou špíny.Snažím se uctívat Boha jediného tak jak je to psáno  v Písmu.  Další odpověď je na otázku proč autor odrazuje chodit do kostela. Popravdě nedivím se mu proč to píše. Informace v kostele jsou směsicí Křesťanství a pohanských nesmyslů. Jsou plné věcí jenž jsou bohu ohavné. Takže naprostý souhlas. A Co psala Petra o tom, že autor vidí démony všude, tak tomu se taky nedivím. Nezapomeňme, že Lucifer vedl vzpouru proti Bohu s třetinou Andělů. Jaký to byl počet to nikdo přesně asi neví. Jisté je, že Satan nenávidí člověka a snaží se mu škodit a co nejvíce ho odtáhnout od Boha a použije proti tomu všechny prostředky. Proto kde není Boží duch tam všude působí Satanské síly společně se svými demony. Můžeme na ně narazit všude. Pornografie, násilí, okultismus, zábavní průmysl, media atd. a co to v nás probouzí? Chtivost, chlípnost, pýchu, závist, nenávist, lhostejnost apod. Člověk se dostává pomalu na animální úroveň aniž si to uvědomuje. Proto se oprostěme od těla, ale studujme svou duši. Poté budeme svobodní protože Duch řídící tělo, se může rozhodovat svobodně. Doufám, že jsem odpověděl na vše pokud ne, strčte do mne a doplním.

20 Vladka Vladka | E-mail | 16. listopadu 2012 v 11:33 | Reagovat

Ćtu tady všechny ty názory a chci jen napsat, že jsem 20 let hledala na všech možných místech - esoterika, new age, sekta, léčitelství, reinkarnace, karty, horoskopy, ....bylo toho hodně, bylo to někdy moc fajn a někdy hrozné. Pak přišla jasná volba: Bůh nebo Satan. A jestli to, co jsem následně prožila byl odlesk Pekla,resp. stav bez Boha, to je přesnější výraz, pak pravé Peklo si nikdo na zemi nedovede představit........ Je to má životní zkušenost, která mě přivedla k Bohu a k Ježíši Kristu, který jako jediný žijící v lidském těle nad Satanem zvítězil, a jeho autorita je tak veliká, že otec lži- Satan- se před jeho jménem skutečně třese hrůzou a musí odtáhnout. Největší kousek, který se Satanovi povedl, je ten, že se mu podařilo lidi přesvědčit, že neexistuje...........modlím se za všechny,kteří jsou obelháni, aby jim Bůh otevřel srdce a ukázal Pravdu...ve jménu našeho Pána Ježíše Krista. Bůh vám všem žehnej.[19]:
Okryté pravdy jsou ostré a pronikají  na hranici duše a ducha....

21 rzeskaly rzeskaly | E-mail | 16. listopadu 2012 v 13:42 | Reagovat

Vladko já s tebou naprosto souhlasím. Je však těžké to zde vysvětlit lidem, kteří Boha neznají a pletou si dohromady církev tady na zemi s Vírou v Boha. Podle té církve soudí lidi věřící. Asi jediná cesta k Bohu pro drtivou většinu z nás je skrze strádání, bolest, zoufalost, utrpení apod. Protože i přesto, že bude člověk, který Boha nalezl a miluje jej celou svou duší a srdcem tak nedokáže toto předat a nasměrovat někomu, kdo to nezažil. Ten dotyčný vlastně neví co konrétně má hledat a jak to vypadá. V tu chvíli se většinou stává, že si člověk začne uvědomovat svoji hříšnost a vzbuzuje lítost, v tu chvíli jej Bůh osloví. A když není člověk vyloženě zatvrzelý ví, že Boží milost je v tu chvíli blízko. Zažil jsem také strádání a odloučení od Boha i když celý život věřím. A můžu říct, že nic není horšího. Ani být bez peněz, bez partnera bez čehokoliv. Být bez Boží lásky je naprostá zoufalost. Protože klid a pevný bod našemu srdci a duši dává Bůh, repsektive jsme napojeni na Boží lásku a to je nekonečný zdroj dobra. Pak nám nic nechybí. Vše toto však je nutno brát vždy s pokorou protože to není zásluha ale milost nám seslaná. Prosím ať sem nikdo nepíše, že to může prožívat muslim, Budhista, apod. toto je na základě zkušenosti s Bohem. Kdo tuto zkušenost nemá, nemůže toto v žádném případě posoudit a možná ani pochopit protože je to tak neuvěřitlené. Přesto je to tak. Vlaďko tobě přeju a gratuluju ke štastnému návratu k našemu Otci v nebesích

22 rzeskaly rzeskaly | E-mail | 16. listopadu 2012 v 14:08 | Reagovat

Pokud dovolíte, ještě bých rád navázal. Třeba si všimnout Božího charakteru, který je odlišný od toho našeho. Zkusím to vysvětlit a porovnat pro lepší názornost. A sice jak se k nám staví společnost, tudíž mi sami vzájemně jeden k druhému a potom, jak se k nám staví Bůh. Představme si běžného člověka. Člověk za svůj hřích provede spoustu věcí, některé méně, či více závažné dobré či špatné. Budu nyní rozeíbrat ty špatné. Dnes a denně slyšíme o tom, že někdo někoho zabil, znásilnil, okradl, obelstil. Ten člověk přestoupil zákon státu. Následuje soud a dle zákona je odsouzen k nějakému trestu. Většinou jde do vězení dle závažnosti přestupku. Poté co jeho trest vyprší, jde po letech na svobodu a nese si s sebou cejch kriminálníka. Lidi si na něho dávají pozor. Stejné to je když se jedná o někoho kdo opakovaně seděl. To je již v naších očích recidivista. Takovými lidmi opovrhujeme, soudím e je a straníme se jich a myslíme si, že jsme lepší. Taková elita společnosti protože my nekrademe, nezabíjíme, nepodvádíme apod.A přesně dokážeme říct, co by si takový člověk zasloužil.  Takže toto je náš lidský charakter. Pojďme se podívat na charakter našeho Otce v nebesích.  Průměrný člověk porušuje Boží zákon několikrát denně. Ať je do svými myšlenkami, nevhodnými slovy, samozřejmě také svým konáním. Mezi takové běžné, které spousta lidí bere již jako folklor patří nemanželský sex, lhaní, lenost, pýcha arogance apod. Všechny tyto věci mají jedno společné. Jsou přestoupením Božího zákona. Zákon je svatý. Za všechny, dle písma, dle Genesis následuje stejný trest a sice smrt. Je to zajímavý, ale na světě žije cca 7 miliard lidí. Takže jsme všichni asi bezhříšní? Ne. Ukazuje to na jeden z Božích rysů.A sice milosrdnost, soucit s námi. I přesto, že jsme Boha urazili a zarmoutili ho přestoupením jeho nařízení, On nás nechce mrtvé, ale dává nám možnost žít. Říká nám, nejste dokonalí, ale já Vás mám rád, miluji Vás a přeju si aby i vy jste milovali mne. Vždyť se píše, i kdyby tvoje hříchy byli jako šarlat zbělejí jako sníh. Copak existuje něco výstižnějšího než je tento text? Sám Bůh nám říká: Člověče znám tvoje srdce, vím, že tvůj život bude protkán hříchy, sám nesvedeš bojovat se zlem. Svěř se pod mou ochranu a já tě provedu životem tak abys nestrádal a když upadneš pomůžu ti vstát. Kdo z nás lidi se takhle chová k ostatním? Zní to neuvěřitelně, ale je to tak. Proto nebuďme neteční k tomu , když nás Bůh osloví. Važme si toho, a děkujme mu.

23 rzeskaly rzeskaly | E-mail | 16. listopadu 2012 v 14:13 | Reagovat

A to nejdůležitější jsem opomněl. Kdo z nás by šel , a za prohřešek jiných by poslal svého syna či dceru na smrt? Není to úžasný? Láska Boží je bezpodmínečná, nedá se vynutit. Je vždy stejná. Zde bych postavil paralelu mezi dvě slova láska rovná se dobro. Zdrojem lásky, dobra je Bůh. Zdrojem zla je lidské srdce a Satan.

24 Jirka Jirka | 17. listopadu 2012 v 19:37 | Reagovat

rzeskaly: Kde bereš tak silnou jistotu, že všechno to, co píšeš, je pravda? To všechno na základě toho, že cítíš, že to je pravda? Tedy nevím, proč bych neměl psát, že to samé může cítit i ten muslim. Vždyť to tak je. Náš mozek, naše pocity fungují na základě různých chemických reakcí a to u nás dokáže vyvolat hodně velký "úlety". Jasný, že jsem to třeba nezažil, ale ty jsi zase nezažil co cítí muslim, nebo buddhista. Jak rozeznáš, že je to něco víc, než práce mozku? Třeba schizofrenie je ošklivá nemoc a člověk prožívá všelicos. Autor stránek může mít klidně nějakou silnou paranoiu. To, co píšeš mi vyznívá, jak kdyby byl bůh hrozně krutý. Některý "hříchy", který uvádíš, mi přijdou jako strašný maličkosti. Proč nás bůh vůbec tvořil? To nás vytvořil, dal nám svobodnou vůli a potom od nás vyžaduje strašně přísný dodržování jeho pravidel za to, že můžeme žít? A když to nebudeme dodržovat, tak nás uvrhne do nějakýho utrpení? To by bylo lepší, kdyby nám tu svobodnou vůli vůbec nedával a nebo nás vysloveně aktivně nutil do těch pravidel. A někdo by třeba zvolil, aby ho vůbec nestvořil. Vypadá to spíš, jako by nás bůh vydíral (hrozným způsobem zastrašoval) aby jsme dodržovali ty pravidla, než že by nám dával nějakou volbu. Jsi víc zavázaný bohu za to, že můžeš žít, nebo že tě hrozným způsobem neztrestá když dodržuješ jeho pravidla? Pak taky ještě nechápu, proč těch 7 miliard lidí každý žije v jiných podmínkách - někdo má to dodržování lehký a někdo zase extrémně těžký. A co když právě tebe ovlivnil satan tak, že si myslíš, že jsi ve spojení s bohem? Napadlo by mě ještě hodně věcí, ale myslím, že pro dnešek jsem dal otázek a podnětů k zamyšlení dost. :)

25 888 888 | 24. listopadu 2012 v 7:28 | Reagovat

To co jste napsal samozřejmě určitě nemyslíte vážně pokud ano vydal jste se falešnou iracionální cestou životem končící ve většině případech rozvinutím duševní choroby.Pokud možno a to doporučuji věnujte se reálné cestě a poznáním skutečné pravdy myslím že se vám uleví nikdy není pozdě začít znova.

26 Jirka Jirka | 24. listopadu 2012 v 17:38 | Reagovat

888: To reagujete na koho? :)

27 bigbiz bigbiz | Web | 24. listopadu 2012 v 17:59 | Reagovat

To bylo nejspíš na mě, ale pisatele komentáře můžu uklidnit. V psychickou poruchu by to vyústilo jedině tehdy, pokud by se do toho člověk zažral úplně. Jsem sice esoterik, ale nohama stojím pevně na zemi a nevěřím každému blábolu, co se kde objeví, takže si myslím, že žádná porucha nehrozí. A navíc by podle toho komentáře museli být blázni všichni, kdo se zajímají o duchovno, anebo mají nějaké náboženské vyznání.

28 rzeskaly rzeskaly | E-mail | 4. prosince 2012 v 14:57 | Reagovat

Ahoj Jirko, po delší odmlce i nyní odpovím. Postupně. Nejdříve proč jsem přesvědčen o tom co píši, že je pravda. My lidé jsme tvorové nedůvěřiví, tak to prostě je a musíme si všechno vyzkoušet a potvrdit. V tomto případě to funguje naprosto stejně. A je to i logické. Bůh nám dal svoje slovo v podobě Svatého Písma. Někdo namítne, že se jedná o knihu plnou mýtů a krásných a jindy krutých příběhů. Nicméně je to trošku jinak. Každý kdo chce vyvrátit pravdu napsanou v Písmu jej musí prostudovat. Lze ji studovat z několika hledisek. Jinak ji bude studovat člověk nevěřící, nebo dokonce odpůrce Boha, jinak ji bude studovat člověk hledající. Co jsem tím chtěl říct. Bylo mnoho a mnoho lidí , jenž se snažili nalezt v Bibli byť jen jednu logickou chybu, nebo historickou, potažmo morální. Nikomu se to nikdy nepodařilo. Dokonce i z hlediska právnické logiky, nemá žádný z výroků Ježíše Krista jedinou chybičku a není v rozporu s tím co Ježíš tvrdil a jak se choval. Veškeré historické události jsou potvrzené. A proroctví vyplněna  a to ve stech procentech. Proto není pochyb, že Ten kdo pověřil lidi aby Písmo psali je Pánem nad vším stvořením a dějinami lidstva. A muslim budhista a jiní nemohou nalezt tuto pravdu, protože pravda pochází od Boha, můžeme ji nalezt v Božím slově. Jinde ne. Proto jsem naprosto přesvědčen , že se nemohu mýlit. Korán kupříkladu hlásá, že Ježíš byl jen prorok a že ve skutečnosti na Kříži nezemřel a podobné věci. Tato možnost není přípustná, protože pokud by Ježíš na kříži nezemřel, Jeho příchod sem na Zem by neměl jediný důvod. Celá víra, naděj vše by neexistovalo. A my lidé bychom nemuseli již vůbec žít. Další věc Jirko na kterou jsem Ti chtěl odpovědět se týká tvého dotazu proč nás Bůh stvořil dal nám svobodnou vůli a nutí nás dodržovat přikázání. Bůh chtěl aby mu člověk byl přítelem aby byla vzájemně opětována láska. Přesnější důvod neznám, to se přiznám. Nicméně sám jsi řekl, že člověk má svobodnou vůli. Ze svého tvrzení jasně vidíš, že Bůh nikoho nenutí aby dodržoval jeho zákon. Jeho zákon chtějí dodržovat Ti kteří jej milují a po své smrti chtějí být navěky s ním. Kdo s ním být nechce nemusí. V tom je ta svobodná vůle. Nemůžeme chápat v kontextu dnešní doby, že je člověk omezen tím, že nemůže provozovat sobě příjemné věci. Sex, zahálku, radovánky všelijaké apod. Jen ten kdo se snaží podle zákona žít, ví, že jej neomezuje, ale že jej osvobozuje. Lidská duše se tím stává svobodnou a rozhoduje se sama a ne na základě tělesných žádosti. Každá závislost ať sexuální, drogová, hudební, závislot na partnerovi, prostě každá závislost poutá ducha a ten je svázán hříchem a těžko se mu brání. Pakliže je duch napojen na Boží lásku a tím samozřejmě na dobro. Je nad tyto věci povznesen a hřích u něj nemá tak velkou šanci. Tím netvrdím , že by člověk již nikdy nezhřešil. Co z toh vyplývá? tak jak je psáno. Strom se pozná podle ovoce. Každý si může vybrat jaké ovoce ponese. Bůh mu nebrání. Chcš li být muslim budhista hinduista satanista buď jím, jen se pak nediv, že místo od Boha dostáváš od Satana. A to jsou hodně kyselé hrozny. Mějte se tu krásně Bůh vám žehnej

29 rzeskaly rzeskaly | E-mail | 4. prosince 2012 v 15:05 | Reagovat

to Big Biz, chci reagovat na to co jsi psal o esoterice. Být tebou byl bych opatrný a spíše se esoterice vyhnul. Dnes téměř každý ví, že svět nadpřirozených sil existuje. V esoterice zacházíš s nadpřirozenými silami, jenž nejsou od Boha. Proto pochází ze strany jeho odpůrce. Bůh nás varuje před veškerým okultismem, čarodějnictvím, kartářkami, jasnovidci atd. Do této kategorie patří i esoterika. Člověk ke svému životu esoteriku nepotřebuje. Stačí mu boží přítomnost a láska, poté má člověk vše. Doporučuju ti zanechat této aktivity pro tvé dobro. Ten kdo si zahrává s mocnostmi to nemá nikdy pod kontrolou protože jeho síla a moc bez Boha nemůže nikdy obstát. Když se proti tobě postaví někdo s tankem nepůjdeš na něj nožem. Proto proti silám nadpřirozeným musíme mít zbraň nejsilnější. a tou je Bůh. Jeho štít je neproniknutelný a jeho síla nepřemožitelná. Jinak platí to co vždy tvrdím, jedná se o moje doporučení a moje stanovisko se kterým můžeš, nebo nemusíš souhlasit. NEpíši to sem kvůli hádkám a svárům.

30 Óm mani padme húm Óm mani padme húm | 9. prosince 2012 v 15:40 | Reagovat

Vy křesťani mě fascinujete hned dvěma věcmi. Jednak chcete mít vždycky poslední slovo, a jednak se mylně domníváte, že máte monopol na pravdu a že jste všeználkové, kteří se nemohou nikdy mýlit jen proto, že jste si přečetli jednu knížku. Jak může mít člověk svobodnou vůli, když Bůh je všemohoucí? Není to spíš tak, že Bůh není buď nikde, anebo v nás? Ježíš Kristus - toho je možno chápat jako duchovního učitele. Mohl být bóddhisatvou, který se po obětavé smrti narodil v duchovní dimenzi. Jsem buddhista, a tak věřím, že nebe a peklo jsou jen přechodné, iluzorní stavy, které pouze neosvícená mysl polapená v samsáře vnímá jako věčné. Skutečnám našim cílem je dosáhnout nirvány, což je stav, ve kterém veškeré dualistické koncepty jako nebe a peklo, Bůh a ďábel ztrácejí smysl, neboť skutečně osvícený člověk je vnímá jen jako dvě strany jedné mince. Je to můj názor. Jenže na rozdíl od Vás si to skutečně přiznám a nezaměňuji své osobní názory, víru a přesvědčení za nezpochybnitelné pravdy, které jsou na úrovni výroků ,,1+1=4" nebo ,,Země je kulatá". Víra a pravda jsou dvě různé věci. Kdo není osvícený, může se k pravdě pouze přibližovat, může věřit spoustě nesmyslů a může spoustě pravdivých skutečností nevěřit. Na závěr Vás snad jen upozorním, že neuznávat náboženskou svobodu je protiústavní, popřeji Vám otevřenou mysl a rozloučím se s Vámi mantrou OM MANI PADME HUM (PEME HUNG).

31 Óm mani padme húm Óm mani padme húm | 9. prosince 2012 v 15:44 | Reagovat

Omlouvám se, mělo tam být samozřejmě 1+1=2 :) to ta uspěchanost dnešní doby, člověk často píše rychleji, než myslí.

32 Rzeskaly Rzeskaly | E-mail | 10. prosince 2012 v 9:35 | Reagovat

mladý muži, všimni si, že tvou náboženskou svobodu jsem nepopíral. Psal jsem, že kdo chce být muslim , budhista apod. ať jím je. Kdo se vidí v tom co jsem psal já, ať se s tím ztotožní. Nikdo Ti nebrání v tvém vyznání tím spíše ne já. Ani tu nebudu rozebírat Budhismus versus víra v Ježíše Krista. Příjde čas kdy všichni uzří pravdu.

33 OMPH OMPH | 10. prosince 2012 v 16:09 | Reagovat

Příteli, protiřečíte si. Na jedné straně říkáte, že má každý právo věřit čemu chce, a na druhé straně tvrdíte, že vaše víra je objektivní pravda. Tak to dokažte. Nebo uznejte, že křesťanství, stejně jako buddhismus, je zkrátka jenom víra, která se pravdě blížit může, ale nemusí. Buď věříte tomu, že váš Bůh existuje, nebo to víte.
Já věřím, že Buddha dosáhnul osvícení, nemohu ale tvrdit, že to vím se 100% jistotou, dokud si to sám nevyzkouším (různé meditace apod.) Osvícení lidé jsou mezi námi, například jeho svatost Dalajlama. Naproti tomu jsem neslyšel o tom, že by někdo vstal z mrtvých, aspoň ne v moderní době, protože by o tom nejspíš psaly všechny noviny. Když se mnou diskutovat nechcete, tak samozřejmě nemusíte. Odepsal jsem proto, že mě zkrátka zajímá, proč si myslíte, to co si myslíte. Už jsem diskutoval s několika křesťany,( dokonce s jednou obskurní skupinou, která tvrdila, že umí ,,vyléčit homosexualitu" a ani jeden mi nebyl schopen dát uspokojivou odpověď, proč tomu věří. Om vadžra sattva hum.

34 Já | 23. prosince 2012 v 10:07 | Reagovat

Jste banda blbců a je vidět že o pravdě nevíte nic. :-! Hlupák zůstane hlupákem i když se tváří moudře :-(

35 Já | 23. prosince 2012 v 13:11 | Reagovat

Kdo zná pravdu pochopil. Kdo ji odmítá nepochopí i když ji má před očima.

36 OMPH OMPH | 26. prosince 2012 v 20:27 | Reagovat

a s kým teď, chlapče, mluvíš? Pravdu musíš nejprve pochopit, abys ji mohl znát. Je nesmysl, aby to fungovalo obráceně.

37 Jirka Jirka | 7. ledna 2013 v 11:24 | Reagovat

Rzeskaly: No je pravda, že Bibli prostudovanou nemám. Začal jsem číst Nový zákon a moc rychle nepostupuju, tak jí až tak hodnotit nemůžu, ale její interpretace jde vykládat mnoha různými způsoby. Proto taky existuje tolik církví s rozdílnými názory, který vycházejí ze stejného textu. Kdo ji chce vidět bez chyby, může si ji tak vyložit. Ale jak to bylo původně myšleno těžko budeme zjišťovat. Navíc ji psali jen normální chybující lidé a ne třeba přímo Ježíš. Během koncilu se rozhodovalo, co do ni přijde a co ne - znovu lidmi. Mohla být upravovaná pro účely církve a nepochopená (což dokazuje právě množství církví - každý ji chápe jinak). I když některý společný základy tu jsou. A znáš pojem determinismus? To znamená, že to čemu budeme věřit, jaký budeme mít postoje, co budeme dělat je způsobený tím, kde žijeme, kdo nás vychovává, jaký jsme povahy, apod. Ve skutečnosti mají lidi málo svobodný vůle a většina jejich života je utvářena právě deterministickým během událostí. Proto se třeba v Indii najde tolik hinduistů a v Polsku tolik křesťanů - protože tak byli ovlivněný společností. Člověk proto nemůže nést 100% odpovědnost za všechno co dělá. Kdyby jsi se narodil někde na východě, kde frčí jiný náboženství, je silně pravděpodobný, že by jsi ho vyznával.

Já: Mohl by jsi trochu víc rozepsat co tu píšeš? Jinak jsou tvé příspěvky v téhle diskusi celkem zbytečný.

OMPH: Souhlasím s tvými názory. :) Jsem rád, že nejsem sám, kdo to tak vidí.

38 Michaela Michaela | E-mail | 8. února 2013 v 21:14 | Reagovat

Dobrý večer,
  naprosto souhlasím s tím, co jste tady všechno psal,jsem také bývalá katolička,která si,díky Bohu,uvědomila, že katolicismus není ta správná cesta,jak skutečně následovat Ježíše. V této době těžkého klamu,je velmi příjemné potkat někde skutečného Křesťana a potěší to u srdce i na duši :). Co se týče webů Odkryté pravdy.cz nebo Odkryté lži.cz,souhlasím s nimi a doporučuji všem,kteří chtějí najít skutečnou pravdu.

39 Michaela Michaela | E-mail | 8. února 2013 v 21:16 | Reagovat

Neuvedla jsem,ke komu svěřuji svůj komentář,takže to bylo k - Rzeskaly.Hezký večer přeji všem.

40 OMPH OMPH | 9. února 2013 v 15:17 | Reagovat

Vy si neuvědomujete rozdíl mezi vírou a pravdou? Pravda je výrok nebo myšlenka, která se shoduje se skutečností a na které se všichni shodnou. Všichni se shodnou na tom, že 1+1 je 2, že Země je kulatá, že voda teče shora dolů (protože je to zjevné, nebo to bylo nějakým způsobem dokázáno).  Na tom, že Kristus vstal z mrtvých, se rozhodně neshodnou všichni (natož, aby to bylo nějak zjevné nebo dokázané). Zaměňovat slovesa věřit a vědět, nebo slova pravda a víra/domněnka, je velmi nebezpečný způsob manipulace. Jak už jsem tu psal, člověk si může vyzkoušet osvícení (skrze různé meditace atd)., klamů se může zbavit jednoduše tím, že vyprázdní svou mysl a bude ji soustředit na přítomný okamžik. Naproti tomu člověk nemůže ,,na zkoušku" umřít a zase vstát, aby si tak vyzkoušel, že křesťanství je pravda. My buddhisté když něco nevíme, tak přiznáme, že to nevíme, namísto toho, abychom si ze své vlastní nevědomosti udělali abstraktní bytost, která je vševědoucí a všemohoucí, tedy má vlastnosti, které se navzájem vylučují, této bytosti podřídili svůj život a mysleli si, že když nebudeme žít jako ve středověku a odpírat si všechny radosti života, tak nás ta bytost uvrhne na nějaké místo plné ohně, kotlů a smradu, které už nikdy neopustíme :-) přeji Vám pěkné odpoledne.

41 bigbiz bigbiz | Web | 9. února 2013 v 16:34 | Reagovat

[40]: Souhlasím, líp bych to nenapsal. Ale mám dojem, že stejnou chybu, jako dělají křesťané, dělají i muslimové. Zkrátka to, co je psáno v Bibli, nebo Koránu, je pravda, protože to někdo řekl. Ale kde jsou důkazy, že Ježíš skutečně řekl to, co je v _Bibli uvedeno, a že nejde jen o nějaký alegorický výrok? Musíme si uvědomit, že Ježíšovi současníci byli přece jen poněkud jednoduššího myšlení, takže k nim tak musel promlouvat, aby jej pochopili. Proto byl Bůh duchovní bytostí, i když je vlastně energie, proto Ježíš tvrdil,. že on je cesta, pravda a život, čímž nabádal lidi, aby věřili ve skutečného Boha, to jest astrální energii a ne v nějakého vymyšleného pantátu s mečem. A stejně tak i tvrzení o tom, že jsme ve Vesmíru sami. Dovedete si představit, co by se dělo, kdyby Ježíš řekl, že tam jsou mírumilovní bratři z kosmu, kteří nám chtjí pomoct? Vsadím se, že kdyby tohle řekl, tak se většina lidí na to jeho učení vykašle a místo osobního vývoje bude čumět na oblohu a čekat na spásu z hvězd. A vývoj civilizace by v tu ránu skončil. Proto bylo důležité některé informace pro dobro lidstva zamlčet. A samozřejmě je tu i možnost, že Bible byla záměrně upravena. Ale je to jen můj názor.

42 OMPH OMPH | 9. února 2013 v 18:43 | Reagovat

ano, Ježíš skutečně mohl pocházet z jiné planety, a protože lidé v té době neznali pojem ,,mimozemšťan", tak jej nazvali Bohem. Prostě proto, že přišel shůry. Stejně tak v mnohých jeskyních jsou pravěké malby znázorňující lidi v něčem, co se nápadně podobá skafandru. Mnoho buddhistů mluví o Ježíši jako o bóddhisatvovi, což je bytost, která odložila vstup do nirvány, aby mohla pomáhat jiným lidem. Protože každá částice v sobě nese určitou informaci (například u elektronu můžeme změřit jeho polohu nebo hybnost), dá se říct, že vědomí je všudypřítomné, nebbo že vesmír v podstatě je vědomím. Vědomí, hmota, energie jsou zaměnitelné veličiny (viz Einsteinovo E=mc na druhou). O muslimech toho moc nevím, avšak musím podotknout, že kvůli agresivitě některých z nich na mě islám působí mnohem nepřátelštěji, než křesťanství. Muslimové jsou teď, dalo by se říct, na úrovni našeho středověku. Křesťané mi tolik nevadí, vadí mi jen ta část z nich, která nepřipouští jiný názor či víru než jejich vlastní. Mám kamarádku křesťanku, která je velmi milá, inteligentní a svobodomyslná holka. Dá se s ní povídat jak o mezilidských vztazích, tak o závažnějších tématech bez toho, aby měla nějaké předsudky. Je to hlavně o lidech a o tom, jak s tím učením naloží. Jestli ho naloží jako okurky, jak se jim to hodí, nepřináší to dobrotu. Já sám si netroufám tvrdit, jak moc žiju v souladu s Buddhovým učením, přecejenom jsem jen student, co se o to pár let intenzivně zajímá.

43 bigbiz bigbiz | Web | 9. února 2013 v 19:26 | Reagovat

Opět souhlas. Stejný názor na muslimy a křesťany mám taky. Na muslimech mě vadí agresivita a také to, že ženy považují za své otrokyně, které nemají žádná práva. Jinak i já mám mezi křesťany pár přátel a jak říkáš, jsou to milí a svobodomyslní lidé, kteří tolerují i jiný názor, než ten svůj. A ta tvoje teorie o Ježíši je zajímavá a mám na ni stejný názor.

44 rzeskaly rzeskaly | E-mail | 7. března 2013 v 14:39 | Reagovat

po delší odmlce způsobené vytížením v práci se zapojuji do této debaty. Pokusím se odpovědět na otázky, které výše uvedli různí autoři. Během dneška a zítřka  je sem všechny napíši. To Míchaela, jsem rád, že jsou lidi, kteří ví o čem hovořím. Mějte se krásně

45 rzeskaly rzeskaly | E-mail | 13. března 2013 v 16:54 | Reagovat

to O Mani padme hum: Po delší odmlce velice rád zareaguji. Vezmu to od spodu. Náboženskou svobodu naprosto toleruju, všimněte si výše, že jsem psal, že ať si každý věří v co chce a uctívá jekéhokoliv pána. Já Budhismus nastudovaný nemám, jen jednu tisícinu procenta, tudíž nemůžu posuzovat vaši víru ze znalostí. Nemůžu si však odpustit reakci na logické rozpory ve Vašem komentáři. Píšete " jak může mít člověk svobodnou vůli když je Bůh všemohoucí" to je přeci naprosto nesmyslná a zbytečná otázka. Odpověď je jednoduchá. Bůh má potřebu sám ze sebe, my lidé ne, on se bez nás obejde mi bez něj špatně. Když nebudeme my tak vše ostatní bude, pokud nebude On, vše zanikne. Další věc, píšete, že Bůh buď není, nebo je v nás. Jmenujte jediný Božský atribut v sobě nebo v lidech. že je Bůh a Lucifer jedna mince o dvou stranách? To je další nesmysl. to mi schválně vysvětlete. Jsem nakloněn jakékoliv debatě. Zkuste mne poučit v čem tkví jádro Budhismu. Jinak, že jste psal o Ježíši jako o duchovním učiteli to jste se nemýlil úplně. On je skutečně největším duchovním učitelem všehch dob. Ale co je důležitjěší on byl Boží syn v lidském těle tady na zemi. Neexistuje důležitější událost v historii lidstva, která se udála, než, že přišel na zem a obětoval se za nás. Zkuste odstranit Budhu ze svého náboženství a zjistíte, že i bez jeho osoby by Vaše Víra mohla uplně v klidu existovat. Zkuste odstranit osobu Ježíše Nazaretského, zjistíte, že v tu chvíli by víra v Boha od počátku lidstva neměla jediný význam. V sobě Boha nenajdeme. K nirváně bez Boha nedospějeme. To je sebeklam. Tím vyjadřuji svůj názor a nechci se Vás dotknout

46 rzeskaly rzeskaly | E-mail | 13. března 2013 v 17:20 | Reagovat

To Jirka reakce ke komentáři č. 37 Ahoj Jirko, odepisuji se zpožděním. Chtěl bych ti trošku napovědět při studiu Bible, i když já raději používám termín Boží Slovo. Ale to je jedno. Ty jsi psal, že Bibli tolik nastudovanou nemáš a že jsi začal Novým Zákonem. Poradím ti abys vzal a začal číst od začátku , to jest Zákon Starý , bez něj nemůžeš Nový pochopit v celé šíři a nebude ti dávat tolik smyslu. co se týče upravování Bible tak neměj strach, neboť ekumenický překlad z roku 1970 není ještě zavádějící jako jsou ty současné. Lepší je však Bible kralická a překlady z Bible kralické mám doma překlad z roku 1852. Je zajímavé, že i když je psána ještě starou češtinou je jí mnohem lépe rozumět a je výstižnější a je velmi věrným překladem původního textu Slova Božího. Kupříkladu v nových přepisech se dočteš v desateru: Pamatuje na den odpočinku aby ti byl svatý. Ale  ve všech překladech ještě v 19.st se dočteš pamatuj na den sobotní aby ti byl svatý. To není špatný překlad ale záměr. Ale k tomu zase jindy. Zkus číst Bibli od začátku, ale nedívej se na příběhy a vyprávění, ale přesně studuj a zkoumej chování Boží a chování lidské, potom příjdeš na to, že Bůh to s námi vždy myslel dobře. Ještě k Vašemu komentáři: je vysoce pravděpodobné, že kdybych se narodil v Asii pravděpodobně bych nebyl člověkem věřícím v Ježíše Krista, kdybych se narodil v Iráku tak o tom také pochybuju. Nicméně nesouhlasím s tím, že člověk není 100% odpovědný za své činy a minulost. Každý jsme za ně odpovědný ve sto procentech, jen je problém v to, že dokážeme najít pro naše okolí a dokonce sami pro sebe důvod jak to okecat a důvod si najít. Jenže nebude správný. Ještě se vrátím k Bibli. Bibli není možno vykládat několika způsoby to není možné. To , že je spousta církví a každý si to vykládá jinak je buď lidská manipulace, nebo neznalost. Bible je tak dokonale napsaná, že možnost více výkladů není možná. Zkus studovat a zjistíš sám ,že vše je vysvětleno naprosto korektně. Měj se hezky

47 rzeskaly rzeskaly | E-mail | 13. března 2013 v 17:56 | Reagovat

OMPH reakce na komentář č. 40. Já si naprosto uvědomuji rozdíl mezi vírou a pravdou, nicméně vy vydíte pravdu nesprávně. Vás výrok "Pravda je výrok nebo myšlenka, která se shoduje se skutečností a na které se všichni shodnou. Všichni se shodnou na tom, že 1+1 je 2, že Země je kulatá, že voda teče shora dolů (protože je to zjevné, nebo to bylo nějakým způsobem dokázáno). Pravda není ani výrok ani myšlenka. A už vůbec není závislá na tom kolik lidí nebo většina lidí se na ní shodně. Pravda je skutečností sama o sobě a nepotřebuje názory kohokoliv. Ještě k Vašemu výroku , 1+1, voda teče zeshora dolů, Země je kulatá. Budu citovat z jednoho filmu i když ten film je zavádějicí. TAm říká Tomy Jones Willu SMithovi: před 1500 sty lety všichni věděli, že Země je placatá, před 500 sty lety všichni věděli, že Země je středem vesmíru. Zde vidíte, že názor většiny, nebo vrchnosti není vůbec podstatný máme-li se dobrat pravdě. To, že jste napsal, že Ježíš byl abstraktní bytostí, to ukazujete na svou neznalost. Ježíš byl a je konkrétní bytost, která zde byla. A lze se toho dopátrat i jinde než v Bibli . Že byl ukřižován, lze také dohledat. Máte pravdu, že důkaz, pokud nevěříte Slovu Božímu, o jeho zmrtvýchvstání Vám nedám ani já ani nikdo jiný. Další věc je, že píšete : Vševědoucnost a všemohoucnost se vylučují. Jak jste na to přišel?  Co me pobaví pokaždé když někdo řekne, žít jako ve středověku. Nebo když výše byl komentář, že lidé dříve nebyli na takové výši jako jsme my. V tuto chvíli jsme my lidé v globalu největší primitivové v celé své exitenci. Chybí nám moudrost, krmíme se nesmysly z televize atd. Dříve byli lidé přemýšlivější a moudřejší. Neměli tolik vědomosti a všeobecný přehled, ale o lidském duchovnu toho věděli mnohokrát více, než my. Žít jako ve středověku? Nevím co to přesně znamená, ale mě by to nevadilo kdybych měl kartáček na zuby a sprchu. Že bych neměl elektriku, telefon auto a jiné? to by mi vůbec nevadilo. Je pravda, že lidi museli více dřít než dneska a to by většina nezkousla. Měj se hezky

48 OMPH, reakce na rzeskaly1 OMPH, reakce na rzeskaly1 | 13. března 2013 v 19:50 | Reagovat

V první části vašeho prvního příspěvku v podstatě jen vyjadřujete svou víru, to je v pořádku, na to nemusím argumentovat, vidím totiž, že rozdíl mezi vírou a pravdou je vám jasný, což mě těší. Jen bych se rád zeptal, o jaké potřebě Boha jste to mluvil? Jak víte, jaké má Bůh potřeby? Já to nevím, já s ním na pivo nechodím :-) Nebudu se ptát, jak víte, že vůbec existuje, je zřejmé, že to zkrátka vnitřně cítíte (právě tak jako třeba já zažívám příjemné pocity při meditaci, nebo jaké zažívá člověk, když je zamilovaný). Dále se ptáte na božské atributy v člověku. Máme schopnost tvořit, schopnost dávat život (i když mnozí z nás nechtějí), máme schopnost milovat. Máme tedy vše, co křesťané jako nějakou řekněme absolutní veličinu, personifikovali do osoby biblického Boha. Má to samozřejmě svou odvrácenou stránku, můžeme i ničit a nenávidět, ale vše co uděláme, se nám vrátí. Tomu se říká karma. Každý je zodpovědný za své jednání. To je svobodná vůle. Pokud by existoval všemocný Bůh, který by s člověkem mohl udělat kdykoliv cokoliv, jak se pak člověk může svobodně rozhodovat? A nést za to zodpovědnost? Kdyby někdo měl předem rozhodnuto o mém životě, plán pro můj život - byl by to opravdu můj život? Nebo spíš jeho experiment? Jsem člověkem, který je sám zodpovědný za své jednání - karmu, nebo jsem pokusným králíkem v rukou neviditelného táty? Dobro a zlo vnímá každý člověk jinak. Každý sice ví, co to zhruba je, ale nikdy se nelze zavděčit všem lidem ve všech věcech. Něco jiného bude za dobro považovat český živnostník, něco jiného japonský traktorista a něco jiného třeba polský velkopodnikatel. Jinak bude o dobru a zlu smýšlet člověk z města a z vesnice, člověk z té anebo té generace. Morálka je relativní, protože je vždy obrazem toho, jak vypadá společnost. A to, jak vypadá společnost, závisí zase na tom, jak se rozhodneme. A jsme zase u té karmy :-) Je to asi jako s horkem a zimou. Jinak bude slova ,,horko" a ,,zima" vnímat Eskymák a jinak Afričan, i když oba ví, o co ZHRUBA jde. Jeden buddhista (myslím, že to byl Milarepa) řekl, že nejlepší čin je takový, který přináší nejvíc štěstí co nejvíce lidem, po co nejdelší dobu. Toho se snaží dosáhnout buddhismus, ale jsme si samozřejmě vědomi, že se nikdy nezavděčíme 100% lidí a že každý má svou cestu/víru. V buddhismu jde hlavně o to, že meditujete a taky se dle svých možností snažíte pomáhat ostatním lidem. Hodně pracujete s myslí, vzděláváte se a tím, že svou mysl očišťujete od negativních emocí, jako je hněv nebo lpění, nakonec pochopíte svou vlastní buddhovskou přirozenost. Buddhismus by se snad obešel bez historického Buddhy Šákjamuniho. Přišel by nějaký jiný Buddha, který by šířil podobné učení? Snad. Buddhové jsou všichni. I vy nebo já. Kočka nebo pes. Jen někteří na to ještě nepřišli. Máme buddhovskou přirozenost, jádro naší mysli, a kolem toho jsme si vytvořili falešné ego, různé rušivé pocity a emocionální balast. Kde berete jistotu, že nirvány bez Boha nedosáhnete? Bohové jsou bytosti na vysoké úrovni, mají mnoho dobré karmy, ale nedosáhli osvícení, jinak by byli buddhy, a ne bohy. Tolik jeho svatost Dalajlama. Píše také, že bohové, ačkoliv mají dobrou karmu, stále lpí na dualismu, často to jsou megalomanské bytosti a že skutečně osvícený člověk (jako je on) ví, že dualismus je iluze, že vlastně i představa ,,být bohem" je iluze, která v nirváně odpadá. Tam už je jen ,,vyvanutí". To jsou ty dvě strany jedné mince. Bůh a myš jsou na tom, řečeno s nadsázkou, stejně v tom, že nedosáhli osvícení a stále se znovuzrozují. Rozdíl je ten, že bůh si myslí, že žije věčně, ačkoliv věčná je pouze nirvána :-) Když se na to ale podívám z jiného pohledu, možná rozdíl mezi Kristovstvím a Buddhovstvím až takový není. Kristus přece taky řekl něco v tom smyslu, že Boží království je v nás. Tedy, že jsme přinejmenším bóddhisatvové, ne-li rovnou Buddhové.

49 OMPH, reakce na rzeskaly2 OMPH, reakce na rzeskaly2 | 13. března 2013 v 20:40 | Reagovat

Dobře, výrok s hodný se skutečností je asi příliš matematické konstatování. Řekněme tedy, že pravda=skutečnost ;-) Na tom, že Země je kulatá, voda teče dolů se shodnou všichni, je to skutečnost, je to zjevné. Shodnou se všichni na tom, že JK vstal z mrtvých? Ne. Je to víra, někdo věří, někdo ne. S tou placatou Zemí - věda pracuje na principu pokus-omyl, ověřování hypotéz. V tomho případě šlo o církevní hypotézy, navíc dogmatické. Jejichž vyvráceníse rovnalo kacířství (viz.Galileo, Kepler atd...) Je-li Bůh všemohoucí, může změnit budoucnost, pak ji ale nemůže znát, protože závisí na jeho rozhodnutí. Pokud ji zná předem, nemůže ji změnit. Proto se ty charakteristiky ,,vševědoucí", ,,všemohoucí" vylučují. Ve středověku byl život možná jednodušší, ale např. hygiena byla na katastrofální úrovni, věda byla církví potlačovaná, upravovaná, svoboda v podstatě nebyla, neboť byl feudalismus... Jistě, že ta doba měla i své klady, ale těch záporů bylo podle mě více. Dneska mám dojem, že se v našem státě mají lépe zloději typu Kalouska, než člověk, který, jak říkáte, tvrdě dře.

50 rzeskaly rzeskaly | E-mail | 14. března 2013 v 8:56 | Reagovat

OMPH-děkuju za rychlou reakci, také se pokusím nezahálet. Jsem rád za to co jsi napsal v komentáři č. 49. Jsem rád, že se mnou vedete dialog. Odpověděl jste na mou otázku o vševědoucnosti a všemohoucnosti a vyložil jste to tak, jak jste to vyložil. Zkusím Vám to napsat ze svého pohledu. Bůh stvořil svět se vším co v něm je. Vše funguje na základě jeho zákona, příroda, vesmír atd. Nicméně lidé dostali svobodnou vůli. Tak jak se my rozhodujeme není ani výplodem Božího přání ani konání ale naším. To, že Bůh ví co se stane v budoucnosti je více než jasné, a to že zasáhne do toku času je zjevné a pro nás zachraňující. Pokud jste člověk hloubavý a přemýšlivý tak by Vás mohlo zarazit pár faktů, které svědčí o existenci Boha stvořitele. V Bibli těchto důkazů je spousta. Podívejte se na proroctví Danielovo. Pokud toto není jedním z důkazů tak musíme být mi čtenáři naprosto slepí nebo ignoranti. Zkuste mi kupříkladu vysvětlit jednoduchou věc. Ve Starém Zákoně se objevuje několik desítek možná i dvě stě proroctví o narození Ježíše Nazaretského, a to cca 1500 let před tím než se narodil, od různých autorů. Zajímavé je, že ti autoři se navzájem neznali, do budoucnosti sami o sobě vidět nemohli. Nicméně, každé z těch proroctví je potvrzeno. Dokonce to bylo i na nějakých stránkách, možná na odkrytých pravdách, a sice zamyslete si. Jaká je pravděpodobnost když byste dnes řekl, že v roce 3500 se v Roudnici nad labem ve statku pana Zlámala narodí syn a bude mu dáno jméno Zachariáš. Je mnohem vyšší pravděpodobnost, že vy se stanete Dalajlámou než, že byste toto uhodl. Všechna proroctví, která byla napsána se vyplnila ve stech procentech, to není náhoda, ukazuje to pouze na to, že všichni komu byla zjevena dostávali informace od toho, který budoucnost zná a je pánem nad časem i prostorem. Ještě k té všemohoucnosti a vševědoucnosti, Bůh musel a musí zasahovat do toku času, právě kvůli svobodné vůli jenž nám dal, protože my lidé se rozhodujeme na základě tužeb a ne na základě morálky nebo zákonů. Velice pěkná je kniha od jistého Lewise, nevím nyní jeho celé jméno z paměti. Velice chytrý a vystudovaný člověk, jenž se snažil odpovědět tisícům lidí na celém světě. Myslím si, že ovládal i právnickou i matematickou logiku a jiné. Položil si otázku na , kterou se snažil v knize odpovědět. Kým byl Ježíš? Byly tři varianty, buď byl bláznem, lhářem-podvodníkem, nebo Božím synem. Ač byl spisovatel ateistou , došel neomylně k jedinému závěru, který bychom od někoho takového nečekali, sice, že jiná varianta než, že byl skutečným Božím synem není možná. Velmi pozoruhodné od někoho nezainteresovaného. Budu rád za tvůj další příspěvek

51 OMPH OMPH | 14. března 2013 v 9:54 | Reagovat

Napsal jste to pěkně, ale pokud by Bůh znal svá budoucí rozhodnutí, svoje zásahy, mohl by se pak rozhodovat svobodně? To, co píšete, opravdu zní jako svého druhu vědecký expriment. Něco vytvořím, pak počkám, jak se to bude chovat, a když se to nebude chovat dle mého očekávání, zasáhnu. To se podobá vědci v laboratoři, který např.syntetizuje nějakou bílkovinu. Pokud by existovalo více možných paralelních budoucností, mezi kterými by se Bůh rozhodoval, tak by to bylo možné i z fyzikálního hlediska a já bych to chápal :-) Toho Daniela si přečtu. Mnohá biblická proroctví jsou zajímavá, například Ezechiel, který slovy starověkého člověka v podstatě popisuje setkání s mimozemšťany (Stalo se pak třidcátého léta, čtvrtého měsíce, dne pátého, když jsem byl mezi zajatými u řeky Chebar, že otevřína byla nebesa, a viděl jsem vidění boží…

Vítr tuhý přicházel od půlnoci a oblak veliký a oheň plápolající, a okolo něho byl blesk, a z prostředku jeho jako nějaká velmi prudká světlost, z prostředku toho ohně… (pozn: přílet mimozemského plavidla?)

Z prostředku jeho a také ukázalo se podobenství čtyř zvířat, jejichž takový byl způsob: Podobenství člověka měli… (pozn: spatření mimozemských bytostí?)

Na pohledění byla kola a udělání jich jako barva tarsis, a podobnost jednostejnou měla všecka ta kola, a byla na pohledění i udělání jejich, jako by bylo kolo u prostřed kola.(pozn.popis nějakého mechanismu ?)

Podobenství pak oblohy bylo nad hlavami zvířat jako podobenství křišťálu roztaženého po obloze… (pozn. Pohled ze spoda na kosmické plavidlo?)

I slyšel jsem zvuk křídel jejich, jako zvuk vod mnohých, jako zvuk všemohoucího… (pozn. Zvuky motorů ?)

Svrchu pak na obloze, kteráž byla nad hlavou jejich, bylo podobenství trůnu na pohledění jako kámen zafírový, a nad podobenstvím trůnu na něm svrchu na pohledění jako tvárnost člověka…(pozn. Něco jako člověk ?)

I viděl jsem na pohledění jako velmi prudkou světlost a u vnitřku jejím vůkol na pohledění jako oheň…(pozn. Zářící objekt, šlehající plameny?)

atd... to že se všechna biblická proroctví splnila na 100% jsem nevěděl a překvapilo mne to. Ovšem, to samo o sobě ještě nic nedokazuje, vyplnila se i jiná proroctví, například Libušino ,,Vidím město veliké, jehož sláva hvězd se doýká". Autoři se navzájem neznali... třeba se znali v minulém životě. Nebo byli myšlenkově nějak propojeni. Kolektivní vědomí? Může to být tak, že vesmír=Bůh.A oni z něj přijímali informace, protože na to měli schopnosti. My v dnešní době už se neumíme, řekl bych, napojit na Univerzální Vědomí, mám-li to tak nazvat. Pokud chápete Boha takto, tak to je mi velmi blízké. Abychom totiž mohli říct, zda Bůh existuje, nejprve si musíme definovat, co Bůh je a není. Co si pod tím představujeme. Ten článek od Lewise jsem četl. Je to známý spisovatel, autor fantasy románů ,,Letopisy Narnie", a byl rovněž blízkým přítelem Tokiena, autora Pána prstenů. Je to nepochybně velmi inteligentní a vzdělaný člověk. Nicméně, proč bychom si měli vybírat pouze ze tří možností, kým Ježíš mohl být? Mohl být fiktivní postavou (čemuž já ale osobně nevěřím, jsou o něm historické záznamy stejně jako o Buddhovi), mohl být duchovním učitelem, mohl být bóddhisattvou, mohl být Božím synem, mohl být člověkem z jiné planety...anebo mohl být něčím, co bychom při našem chápání ani nevstřebali, tak se označil za syna Božího, abychom to lépe pochopili. Blázen nepochybně nebyl, protože blázni mluví z cesty a Ježíš řekl spoustu pravdivých a moudrých věcí. Podvodník taky nebyl, protože podvodníci lidem ubližují, zatímco on jim pomáhal. To, že se označoval za Božího syna, můžeme chápat buď doslovně (tedy že byl Božím synem), nebo relativně (lidé této doby by nepochopili, že jsem příslušníkem jiné civilizace, Buddhou nebo bóddhisattvou, tak se označím za Božího syna, aby to lépe chápali). Přeji Vám pěkné odpoledne.

52 OMPH OMPH | 14. března 2013 v 19:17 | Reagovat

Tak jsem si pro zajímavost toho proroka Daniela přečetl. Příběhy, které popisuje, jsou velmi zajímavé. Například ten, jak Bůh vysvobodil tři kluky z tavící pece, nebo někoho jiného zase ze lví jámy atd... Přesto jsem neslyšel o tom, že by se něco podobného stalo v naší době. Že by například Bůh zasáhnul při povodních v Chrastavě,nechal narůst ruku tomu, komu ji amputovali, nebo například zabránil dopravní nehodě. Pokud by se něco podobného stalo, asi bych už měl pádný důvod uvěřit a stát se křesťanem. Přeji Vám mír v mysli a pěkný večer.

53 rzeskaly rzeskaly | E-mail | 15. března 2013 v 13:55 | Reagovat

OMPH, velice si vážím vašich názorů, znamená to, že přemýšlíte a že nepíšete jen plánovitě nesmysly, za to jsem velice rád. Zkusím reagovat na tři body: V prvé řadě o vševědoucnosti Boha a jeho všemohoucnosti. O Experiment se jednat nemůže. Vysvětlím. Bůh je láska a jeho jednání je dobrem. Díky svobodné vůli lidí však na zemi je dobro potlačováno. Zkusím napsat malé podobenství. Rodiče mají malé děti, vytvoří jim zázemía děti prospívají dle představ svých i představ svých rodičů jak ve škole tak v životě. Děti berou své rodiče jako nepochybnou autoritu a jejich morální zásady jako svoje. Nicméně, přijde puberta, období vzdoru , prospěch se horší, jedno dítě ještě dokáže udržet svůj morální status nicméně to druhé začne svoje zásady ztrácet. Vymění je za morálku, která není příliš dobrá. Prospěch ve škole se zhorší. Přijdou cigarety alkohol atd. V tuto chvíli zasáhnou rodiče a přivedou dítě zpět na správnou cestu. Po pár letech obě děti nastoupí do práce, jednomu se daří, druhému taky ale jen chvíli vydělává skvělé peníze, má všeho dost. V kolotoči těchto věci si myslí, že již navždy bude mít vše, obklopuje se drahými věcmi , hýří. Po chvilce zjistí, že je zadlužený a uplný chudák, už není nikdo kdo by mu pomohl, exekutor klepe na dveře, přítelkyně odchází jinam , kamarádi se k němu nemají. Opět přichází rodiče, kteří ač sami nejsou Onasisové, dítěti pomohou , dluhy mu pomůžou splatit nabídnou přístřeší i stravu. Dají svému dítěti poučnou přednášku, neschvalují jeho jednání neboť ho před tímto vším varovali tisíckrát, ono se totho však stejně dopustilo. Přest všechno ho nadevše mají rádi, a bylo by to potřeba dají mu vše co budou moci aby se mělo dobře a vrátilo se zpět na správnou cestu slušného člověka. Co jsem tím chtěl říct, náš Otec v nebesích se k  nám chová podobně. Rodiče dali vše potřebné k tomu aby jejich dítě mohlo jít životem úspěšně , varovali ho před možnými uskalími, ale také chtěli aby toto vše vzal sobě jako vlastní a sám se rozhodoval co udělá se svým životem penězi atd. Pokud by za ním stáli a řídili ho , tak by na dno neupadl, ale to by již nešlo o jeho zodpovědnost, ale jejich. Proto zakročili aby jejich dítě mohlo opět žít. Stejně tak to dělá Bůh, napsal nám jak se máme chovat, abychom mohli žít kvalitní život, napsal nám co se bude dít když budeme žít dle svých tužeb. A dal nám svobodnou vůli,Bůh ví, že my sami si pomoct nedokážeme proto vstupuje do času a pomáhá. Mě samotnému kolikrát pomohl. Co se identifikace Ježíše týče, tak v jistém slova smyslu mohl být mimozemšťan, ale ne tak jak si myslíme my. A sice, že přišel poslán od Svého Otce jehož království není na naší Zemi. Není ani na Nibiru ani jiné planetě. Jeho království je mimo náš prostor i čas, je nad ním. Další na co budu reagovat jsou vyplněná proroctví. Ano Libuše řekla to co řekla. Dokonce Nostradamus měl asi 30 procent splněných předpovědí i Edgar Cayce měl úspěšnost kolem 50% a tak můžeme pokračovat. Nikdo však, neměl pravdivá všechna. Proč tomu tak je? Protože nemají informace od zdroje a hybatele. Proto. Protože ten kdo ví se nemýlí. Dábel má jeden zásadní problém, je stejně tak jako my na čase závislý a není jeho pánem. Zná dokonale minulost protože je tu od počátku Země, ale už nezná budoucnost protože není s Bohem v jeho království. Proto se občas trefí do předpovědi. Něco skrze lidi předpoví a pak se snaží činit a činit aby se tak stalo, také předpovědi jeho jsou nejasné a kostrbaté aby se dali našroubovat na více věcí. Oproti tomu proroctví o Ježíši je naprosto konkrétní a věcné a přesné. NArodí se v Betlémě, Bude se jmenovat Ježíš, přijede do Jeruzaléma na Oslu, bude ukřižován. To vše s maximální přesností. Kolektivní vědomí je nesmyslný výplod demonských sil. Od Boha není. Poslední věc pro dnes, jak píšete kdyby jste měl důkaz asi by jste měl důvod být křesťanem. Nic z toho nepotřebujete ani důkaz ani být křesťanem. Stačí být dobrým člověkem. Bůh nestraní nikomu, nezatracuje nás, pokud jste dobrý člověk a konáte dobro, buďte zelený, Budhista či jiného vyznání, pak přijde doba kdy on sám Vás osloví. Činte tolik dobrých věcí kolik jen můžete. nemějte v srdci nenávist a přejte lidem dobré věci. Nepomlouvejte a neposmívejte se, nevedte zahálčivý život a pravda se vám zjeví. to je můj názor. Být křestanem neznamená být spravedlivým člověkem. Člověk nesmí moc mluvit, musí hlavně konat. Pakliže koná vše toto bez ohledu na svůj prospěch má u Boha zalíbení. Mějte se a velice rád si s Vámi pohovořím

54 rzeskaly rzeskaly | E-mail | 15. března 2013 v 15:13 | Reagovat

Ještě bycj rád se pozeptal na pár věcí a doplnil co jsem psal výše. První o co Vás OMPH požádám, zda by jste mi zkusil jako málo znalému člověku vysvětlit, kdo nebo co je v Budhismu nejvyšší duchovní síla. Kdo je ten komu se v případě špatného jednání budete zodpovídat. Kde Budhismus čerpá že člověk je reinkarnován. A když se vrátím k předešlému mému komentáři .  Vidím víru v Ježíše Nazaretského a Boha jediného jako správnou víru, nicméně neopovrhuji nikým a nemyslím si, že jsou ostatní lidé špatní. Je strašně důležité zkoumat a hledat. Já byl téměř celý život slepě věřící římokatolík, ale až poté co jsem začal hledat jsem zjistil, že jsem mimo. Proto si myslím, že i lidé jiného vyznání by měli zkoumat a potvrzovat si či vyvracet věci, které jejich duchovní vůdci vyučují.

55 OMPH OMPH | 15. března 2013 v 19:00 | Reagovat

rzeskaly - Píšete ,,Bůh je láska". To je ono. Buddhismus pracuje s dobrými pocity a stavy mysli, jako je soucit, láska a moudrost. Mám dojem, že u Vás křesťanů je to tak, že taky kladete důraz na tyto hodnoty, rozdíl je jen v tom, že si je personifikujete do osoby Boha. A naopak emoce negativní, jako hněv nebo lpění připisujete intrikám ďábla. Tedy tvrdíte, že tyto pocity do nás vcházejí zvenčí, zatímco my buddhisté se primárně obracíme dovnitř. Všechy pocity vznikají v naší mysli, o tom, zda budeme šťastní či nešťastní, rozhodneme my. Otázku, do jaké míry je mozek za mysl zodpovědný nebo s ní interaguje, teď vynechme, jisté ale je, že všechny pocity v mysli vznikají. Když nás například někdo naštve, tak sice dal do pohybu nějakou vnější okolnost, (například přišel pozdě), ale jsme to my, kdo se naštval, a u sebe tedy musíme začít s řešením problému. Přijít pozdě mohl z různých důvodů, a tím, že budeme hledat problém venku, a budeme se s ním např. hádat, situaci ještě zhoršíme. Co když je to tak, že Bůh, ďábel, nebe, peklo (a ostatně i osvícení) jsou jen pojmenování pro stavy naší mysli, které má někdo tendenci personifikovat a brát je jako vnější vlivy? Co tím chci říct. Chci tím říct zhruba to, že když třeba urazím kolegu v práci, těžko se budu moci vymlouvat na to, že za to může satan. Bude za to moci moje nerozvážnost. Bude to důsledek mého rozhodnutí. Ta analogie Boha jako rodiče a nás jako dětí se mi líbí. Ale já jsem to s tím vědcem a pokusem myslel přibližně stejně. Rodič nastaví nějaké mantinely a v rámci nich nechá dítě, aby se rozvíjelo. Stejně tak vědec na začátku pokusu nastaví parametry a následně sleduje chování pokusného objektu, aby případně mohl zasáhnout. Tak jsem to myslel. Myslím, že tím přirovnáním ke vztahu rodič=dítě jste ale chtěl nejspíš naznačit něco jiného, především vztah lásky, kterou podle Vašeho mínění k nám Bůh cítí. To je rovněž otázka víry a vnitřního pocitu, proto to nebudu rozporovat. Dítě (potažmo mladá generace, do které se ve svých 20 letech mohu řadit) má v podstatě vždy tendenci hledat nové cesty a přicházet s novými pohledy na svět a na život, kterým generace starší nemusí vždy rozumět. Zde vznikají generační spory a to by bylo téma na samostatnou diskuzi. Moji rodiče jsou skvělí lidé, přesto mám u nich někdy dojem, že se domnívají, že jejich názory jsou automaticky lepší, než moje, protože oni přece mají zkušenosti a jsou starší, a já z toho vždycky vyjdu jako ,,mladej blbec", který nic nechápe. Je to trošku stereotypní myšlení a dost mě to mrzí, ale jak říkám, generační spory byly vždy, můžou mladého člověka brzdit, mohou jej posouvat kupředu, může se z nich i něčemu přiučit, jak to vidí ten druhý, ale neměl by to brát dogmaticky. Myslím, že odmítat rodiče se vším všudy je stejný extrém, jako řídit se vším,co mi řeknou. Tolik tedy k Vaší analogii s rodiči a dětmi. Ono podle toho, co jste napsal, by se to dalo i vnímat tak, že Bůh dává lidem spíše rady, než přikázání. Chtěl bych se Vás zeptat, jak konkrétně Vám například Bůh pomohl, pokud to nepovažujete za příliš osobní otázku. A jak víte, že to nebylo např. kolektivní vědomí. Co když je kolektivní vědomí jen jiný název pro Boha, stejně jako např. pes se řekne rusky sabaka a německy Hund? Kde je tedy Ježíšovo království? Je v nějakém jiném vesmíru? A jak víme, že existuje nějaký jiný vesmír? Můžeme si být jisti, že neexistují mimozemské civilizace na jiných planetách a Ježíš nepřišel z jedné z nich? A Bible je tedy taky do značné míry ,,mimozemskou knihou?" Pozemský život, jak ho chápeme my, funguje na bázi vody a uhlovodíků. Všude, kde se vyskytují voda a uhlovodíky, tedy teoreticky mohl vzniknout život. A tyto látky se ve vesmíru vyskytují poměrně hojně. Možná by se to dalo chápat tak, že Bůh sídlí v nějaké jiné dimenzi. Starověcí Židé pochopitelně neznali slovo dimenze. Boží království tedy byl pro tu dobu optimální výraz, kterým to vyjádřit. Jenže i ta dimenze musela nějak vzniknout. Tím pádem i Bůh musel nějak vzniknout. Rozpíná se Boží dimenze spolu s naší dimenzí? Kde je v tom případě ta hranice? A kde by vlastně ta Boží dimenze byla, když samotný náš vesmír se třemi dimenzemi (čtyřmi, počítáme-li čas)je nekonečný? Pokud je to vyloženě otázka víry/pocitu, asi nemá cenu to rozporovat. proroctví - to už jsem psal, že lidé mohli být napojení na kolektivní, nebo chcete-li univerzální vědomí. Proč by to mělo pocházet od démonů? Někdo tomu říká Bůh, někdo takhle, někdo to nazývá třeba Krišna atd... Pokud Bůh říká, že víc, než na tom, čemu člověk věří, záleží na tom, aby se choval dobře a pomáhal ostatním, tak pod to bych se podepsal. Pokud je to takhle, tak až odejdu na druhý břeh a setkám se tam s ním, rád ho přijmu a uznám, že se buddhísmus mýlil.

56 OMPH OMPH | 15. března 2013 v 19:27 | Reagovat

Ještě reakce na Vaši otázku, kdo je v buddhismu nejvyšší duchovní bytostí. Nikdo. Respektive se tím Buddha nezabývá, protože míní, že podobné otázky jen zatěžují mysl a nevedou k osvícení. Přirovnává to k člověku, kterého zasáhl otrávený šíp, a ten člověk místo toho, aby požádal lékaře, ať mu ho vytáhne (což by se dalo čekat) by místo toho chtěl nejprve vědět, kdo šíp vystřelil, z jakého byl materiálu, z čeho byla vyrobená tětiva atd... Buddha dal návod, jak se zbavit utrpení a dosáhnout osvícení (dobré jednání, meditace), ale metafyzickými otázkami,typu ,,Existuje Bůh" se nezabýval. My o tom můžeme diskutovat, protože je to zajímavé, ale samo o sobě to k osvícení nevede. Dalo by se tedy říct, že Buddha byl agnostikem, který by na otázku ,,Existuje Bůh"? odpověděl, že neví. Existenci bohů nevylučoval na 100%, ale tvrdil, že i kdyby existovali, tak u nich člověk nemá hledat útočiště, protože to je lpění (a to člověka vzdaluje od osvícení). Nejvyšším představitelem buddhismu na Zemi je Jeho svatost Dalajlama. (tedy aspoň pro tibetskou tradici). Stavem, kterého se snažíme dosáhnout, je osvícení/nirvána. To ovšem není žádná duchovní osoba, energie ani nějaké místo někde v tomto časoprostoru či mimo něj. Je to stav mysli. Slovy Vám to popsat nedokážu, protože to bych musel být osvícený. Buddha popsal osvícení svým učedníkům tak, že ukázal na květinu a mlčel. ad reinkarnace - zkuste si odpovědět na otázku, kde se vzalo vaše vědomí. Nemohlo přece vzniknout jen tak z ničeho, a nemůže se po smrti zase jen tak ,,vypařit". I zákon o zachování energie říká, že energie v inerciálních vztažných soustavách nemůže nikam zmizet, ani vzniknout, může se pouze přeměnit na jinou formu energie. Vědomí tedy v nějaké formě musí existovat stále. Druhá věc. Spousta lidí se v hypnóze účastní tzv.regresivní terapie - hledá příčinu různých problémů ve svých minulých životech. Spousta lidí si pamatuje do detailu místa, kde nikdy nebyli. Nebo znají jméno někoho, o kom nikdy neslyšeli. Takže k té informaci museli přijít už někdy před tímto životem a museli na těch místech ,,nějak být". Zpovídat se budeme sami sobě, protože cokoliv uděláme, se nám vrátí, dřív nebo později. To je karma. To, co píšete o kritickém ověřování, je pravda. Vždy zkoumat, co je nám předkládáno, říkal už Komenský. Stejně tak i věda a buddhistické učení klade důraz na kladení otázek. Protože tím, že si je klademe, se postupně přibližujeme k pravdě.

57 OMPH OMPH | 17. března 2013 v 11:43 | Reagovat

ještě mi to nedá se nezeptat na pár věcí.  1) Jak to, že se na různých křesťanských webech dočtu příběhy typu ,,holdoval jsem alkoholu a nezřízenému sexu, ale když jsem poznal Boha, tak se všechno změnilo" nebo ,,zajímal jsem se o o různé cesty, okultismus, karty, ezoteriku, pohanství atd... můj život byl zničenej... a když jsem poznal Ježíše, tak se všechno vrátilo do normálu". Proč nejsou objektivní a nenapíšou i příběhy lidí, kteří to měli naopak? Nejdřív věřili, a teď nevěří. A nezamyslí se nad tím, co je k tomu vedlo? Proč tam nedají příběh člověka, který byl i jako ateista šťastný, a křesťanství mu naopak život zkomplikovalo, nebo těch, kteří např. z křesťanství přešli na buddhismus? Jak oni ví, že např. buddhista, ateista atd. nemůže žít šťastnější život, než oni? Přece nemají radar, kterým by viděli lidem do hlavy. Já vím, že Vy takový nejste, že jste otevřený člověk, tak by mě zajímalo, jak si vysvětlujete, že se dost Vašich souvěrců takto chová a takto smýšlí. Asi je to otázka individuální povahy každého... 2) Viděl jsem pár videí a četl pár článků typu ,,Byl jsem v pekle" atd... ale zajímavé je, že každý křesťan, který tam údajně byl, to peklo popisuje jinak. Slyšel jsem tvrzení, že peklo je prý ve středu Země, přitom ve středu Země není nic kromě žhavého jádra a magmatu. Že peklo bude věčné, ale přitom Země nebude existovat věčně, protože za nějakou dobu (asi za 5 miliard let) ji spálí Slunce. To ani nemluvím o tom, že celý vesmír skončí takzvaným velkým rozerváním, při kterém zanikne všechno kromě elementárních částic. Tedy žádný prostor pro nějaké peklo. Jistě se zeptáte, jak tedy bude pokračovat převtělování, a na to já Vám odpovím, že nejspíš vznikne zase nějaký jiný vesmír, ale jak, je samozřejmě záhadou. Je záhadou, jestli vědomí vůbec může zaniknout, protože i ty elementární částice pořád ponesou nějakou informaci. 3)tuto otázku jsem už nastínil v předchozím příspěvku - kde se Bůh vlastně vzal? jak vznikl? Staří Řekové si představovali, že z chaosu vznikl kosmós. Jak to vidíte Vy? 4) Další věc, která mi u některých křesťanů (a většiny muslimů) vadí, je velmi neliberální přístup ke světu. Takový ten vyhrocený dualismus. Přístup typu ,,správný muž se chová takto a správná žena takto." ,,správné je být heterosexuál, špatné je být gay" popřípadě ,,co není křesťanské, pochází od ďábla". Když se ale podíváte do přírody, tak dualismus nevidíte. Vidíte pluralismus. Svět není černobílý, ale barevný. Stejně jako u člověka, existují i v přírodě různé druhy mužství a ženství, různé typy rodin, různé sexuální orientace, u člověka to můžeme rozšířit ještě o různé víry, národnosti, stravovací návyky atd... V přírodě také vidíme, že všechno souvisí se vším, vše má nějaký smysl a že ,,dobré" a ,,špatné" jsou do značné míry jen naše vlastní kategorie, které jsme si vytvořili proto, abychom spolu navzájem lépe vycházeli a lépe uchopili svět okolo. Přeji Vám pěkný den a těším se na Váš další příspěvek.

58 Jirka Jirka | 18. března 2013 v 1:30 | Reagovat

[46]: rzeskaly - Zdravím, k té odpovědnosti, teď tomu trochu asi nerozumím. Asi jsem to napsal blbě. Nechtěl jsem to napsat tak, že člověk nenese vůbec žádnou odpovědnost za svůj život, ale že v mnoha věcech se může rozhodnout pro určitý čin pod menším či větším nátlakem minulých, nebo přítomných manipulací. Jde vinit morálně člověka z trestného činu, kterého se dopustil, protože mu vyhrožovali ublížením jeho rodiny? To je už dost přehnaná situace, ale na tom principu může fungovat spousta špatných činů a rozhodnutí. Člověk, který byl od narození vychováván v tom, že krást není nic špatnýho, tak má před svým činem velkou nevýhodu oproti člověku, který bych vychován, že to dobrý není. Ale oba už byli naprogramovaní určitou manipulací (ať dobrou, nebo špatnou), která do velký míry ovlivňuje jejich rozhodování. Neříkám, že by mělo být všechno bez následků. Líbí se mi třeba buddhistická představa karmy, kdy se lidem vrátí jejich nesprávný jednání, aby se ponaučili. Ale nelíbí se mi představa věčného trestu v pekle, kdy už není žádná možnost nápravy. Znamená to, že Bible tvrdí, že člověk, který se narodí v Indii, stane se hinduistou, tak půjde do pekla a člověk, který se narodí u nás a stane se křesťanem půjde do nebe? To znamená, že by záleželo jen na opravdu velkým štěstí, nebo smůle, kde se zrovna my narodíme. Sám říkáš, že kdyby jsi se narodil v Iráku, nevěřil by  jsi v Ježíše Krista a souhlasíš s tím, že by jsi se 100% odpovědně dopouštěl tak velkýho hříchu? A z jakého důvodu myslíš, že by jsi v něj nevěřil? Taky nechci říct, že by jsme se měli neustále vymlouvat na okolí, protože to by jsme nemuseli vůbec pokročit.

K té Bibli, začal jsem číst Nový zákon, protože si myslím, že se tam můžu dočíst víc moudrostí a nepřijde mi tak krutý. Starý zákon mi přijde, že je dost o zastrašování. Ale jestli bude čas, možná si přečtu i ten. Ale jinak díky za tipy. :) To upravování Bible jsem ani tak nemyslel poslední století (i když věřím,  že i tam k něm dochází), ale spíš v počátcích jejího vzniku. Ježíš učil, učedníci poslouchali, pak zapisovali, učení se přepisovalo, během koncilu se rozhodovalo, co do ni přijde a co bude vypuštěno, atd, atd... To je hrozně dlouhý řetězec, během kterého mohlo docházet k velkýmu poškození původního učení. Dokonce ani nejstarší nalezený spisy nejsou ty původní, ale pouze přepisy. Proto neberu vše doslova. Opravdu nevím, jak bych si mohl být jistý, že jsem právě neomylně pochopil Bibli, protože k takovému závěru mohlo dojít a došlo mnoho lidí a různorodých církví. Jinak zpoždění nevadí.

59 light7 light7 | E-mail | Web | 5. srpna 2013 v 10:03 | Reagovat

Včera jsem OdkrytýmPravdám na fb napsala jak to v té Bibli vidím já...vycházela jsem čistě z Bible...napsala jsem jim do komentáře tohle http://light7.blog.cz/1308/hospodin-je-lhar ...a za tohle mně zablokovali bez vysvětlení...asi je to muselo hodně zaskočit a nemněli pro to protiargument, tak mně zabanovali...oni jsou na tu svoji Pravdu moc pyšní a ostatní výklady Bible zatracují...kdyby mi aspoň napsali, že to tak není je to tak a tak...to beru a dál bych to neřešila...je to muselo urazit i když jsem si nekladla nároky, že co jsem jim napsala je 100% pravdivé. O_O

60 venc venc | E-mail | 18. srpna 2013 v 9:06 | Reagovat

tohle muselo psát nějaké dítě...

61 Honza Honza | 25. ledna 2014 v 1:35 | Reagovat

Re: rzeskaly:
Víš co zas vydělává dost mě?
http://pocitacnapenize.webnode.cz/digital-generation/ - něco o tym máš tam i link na regnutí brácha

62 Janes Janes | 4. června 2014 v 1:13 | Reagovat

Souhlasím s názorem autora článku. Takovýchto webstránek je vícero. Jedno však mají společné. Na žádných není diskuse. Podle toho lze poznat, že jde o lži, manipulaci a ovládání.

63 Pavel Sláma Pavel Sláma | E-mail | 23. srpna 2014 v 23:06 | Reagovat

Dobrý postřeh. Nejen, že tu není diskuze, autoři skrývají svoji identitu, proč? Mají co skrývat? Vysvětlují to tím, že to není třeba, protože jimi mluví Duch svatý. To o sobě tvrdí nejspíš každá sekta.

64 František František | 14. srpna 2015 v 17:20 | Reagovat

[8]:Tento názor plně sdílím!!!

65 Karel Karel | 3. prosince 2015 v 0:16 | Reagovat

[9]:souhlas :-)

66 Goka Goka | E-mail | 4. května 2017 v 22:02 | Reagovat

Dobry den, tak autor clanku odkryte lzi je paranoidni clovek trpici schizofrenii.Jedna se o dusevni nemoc.

67 Malika Malika | 14. května 2017 v 23:46 | Reagovat

[22]:Každý má právo věřit nebo nevěřit Bohu. Ale povězte mi, když uvidíte na vlastní oči přicházet Krista v nebesích...budete si pořád myslet, že neexistuje? Naše generace ještě mnoho zažije, celý svět. Pravda se ukáže sama.

68 Malika Malika | 15. května 2017 v 0:11 | Reagovat

[22]:Pan "rzeskaly" dal skvělý příklad. Jinak se omlouvám, můj předchozí komentář měl být pro ostatní :-)a vězte že nás všechny Bůh miluje, proto přijal lidské tělo, mnoho vytrpěl, mnoho naučil, žil nám příkladem a zemřel za nás! Co víc může Otec udělat? V Bibli, v části Zjevení je psáno o Kristovu příchodu, který je teprve před námi, ovšem den a hodinu, kdy přijde zná jenom Bůh, jen celosvětové události naznačují, že Jeho příchod je blízko...Zjevení 1,7 - Hle, přichází s oblaky a spatří ho každé oko, i ti, kdo jej probodli. Všechna pokolení země se pro něj rozpláčí. Ano, amen.

Lukáš 17,24 - Jako když blesk ozáří krajinu od jednoho konce oblohy až po druhý, tak se objeví Syn člověka ve svůj den.

Marek 13,26 - Tehdy spatří Syna člověka, jak přichází v oblacích s velikou mocí a slávou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama