.

Kapitola 1. - Šokovaná matka

25. června 2011 v 16:50 | bigbiz |  Střet světů
Více pod perexem

Tereza byla obyčejná mladá dívka, jakých je na světě spousty. Měla milující rodinu, která jí byla oporou, a která by jí dala vše, na co by si jen vzpomněla. Ale Tereza v tomhle byla jiná, než ostatní dívky. Zatím co obyčejná děvčata chtěla mít panenky, nebo princeznovské šaty, Tak Tereza chtěla být vílou. A tohle přání jí rodiče nemohli splnit, i kdyby sebevíc chtěli. Tak jí aspoň kupovali šaty, o kterých si mysleli, že je víly běžně nosí a Tereza byla šťastná. Když bylo hezké počasí, vždy vyběhla na louku za dům, ve kterém bydlela a začala zpívat a tančit. Ale nejen to. Zároveň si představovala, že tam s ní jsou i jiné víly, které dělaly to samé, co ona. Tereza tyhle chvíle milovala a běžně se stávalo, že si takhle vydržela hrát celé hodiny.
Jak plynul čas, tak Tereza začala chodit do školy a rodiče si mysleli, že jak se začne učit, tak ji myšlenky na to, že je víla, opustí a začne být stejně normální, jako všechny dívky jejího věku. Ale nebylo tomu tak. Tereza se stávala čím dál uzavřenější a i v kolektivu nebyla příliš oblíbená, jak se rodiče dozvěděli na třídních schůzkách.
"Paní Nováková," řekla Terezině matce jednoho dne třídní učitelka. "Už jste někdy přemýšleli o tom, že byste Terezu poslali na psychologické vyšetření?"
"Na vyšetření, a proč?" zeptala se nechápavě Terezina matka.
"Jak už jsem říkala, vaše dcera se straní kolektivu a musím říct, že má poněkud neobvyklé názory na naše metody výuky. A spolužáci ji kvůli tomu nemají rádi." Dokončila svou řeč učitelka a začala přecházet po třídě.
"A jaké výhrady?" pípla nesměle paní Nováková.
"Tak třeba při hodinách matematiky své učitelce tvrdí, že tento předmět je holý nesmysl a odmítá se jej učit. Z toho také pramení její poněkud tristní výsledky v tomhle oboru a obávám se, že jestli se nezlepší, tak ji čeká na konci roku z tohohle předmětu nedostatečná." Terezina matka zalapala po dechu. To, že by její dcera propadla, si nechtěla připustit ani v těch nejdivočejších snech. Ale třídní pokračovala dál. Vytáhla z přihrádky katedry desky, otevřela je a položila je před paní Novákovou. Paní Nováková listovala deskami, s výkresy své dcery a na všech viděla jen víly a elfy, tančící v lese, nebo jak se dotýkaly květin, nebo stromů.
"Ty obrázky jsou pěkné a nevidím nic zvláštního na tom, že Tereza kreslí víly." Řekla poněkud uklidněná paní Nováková.
"To ne, vaše dcera má velký výtvarný talent, ale to je tak asi vše. Pokud jí totiž učitel zadá například namalovat něco podle určitého vzoru, tak Tereza si to udělá po svém a zase nakreslí vílu, nebo elfa. A to stejné je i v modelování. Pan učitel Karas je z ní též zoufalý a byl to právě on, který mi ve sborovně navrhl psychologické vyšetření pro vaši dceru. Pokaždé jsem Terezu omlouvala a říkala kolegovi, že přehání, ale to bylo ještě před incidentem, který se stal dnes."
"Jakým incidentem?" zeptala se znovu vyděšená paní Nováková. Učitelka na to opět vytáhla z katedry tři listy papíru, popsaného Tereziným písmem a paní Nováková s úžasem četla nadpis. Chtěla bych být víla.
"Co to je?" zašeptala paní Nováková.
"To je prosím slohová práce na téma, čím bych chtěl/a být po maturitě." Tereza totiž začala studovat střední školu.
"Nejsem sice žádný psycholog, jen učitelka češtiny a angličtiny, ale mám o duševní stav Vaší dcery dost velké obavy."
"Ale je jí šestnáct let, paní učitelko," odvětila paní Nováková. "To má každý své představy. Já jsem chtěla být modelka a ještě před tím slavná zpěvačka. Podle mě na tom není nic špatného."
"Ne, tak čtěte dál." Vyzvala Terezinu matku třídní a ta skutečně začala číst. Ale čím déle četla, tím bylo její přesvědčení o bujné fantazii své dcery slabší. V textu, který Tereza napsala, bylo pojednání o tom, proč by chtěla být vílou. Líbilo se jí, že víly a elfové žijí v symbióze s přírodou, na rozdíl od lidí, kteří ji ničí. Lidé se hádají kvůli hloupostem, zatímco víly a elfové ctí každou živou bytost a i sebe navzájem. Ale hlavní důvod toho, proč musela paní Nováková dát učitelce své dcery za pravdu, byl závěr slohové práce, kde Tereza napsala, že lidem vůbec nerozumí, nemá je kvůli jejich chování k sobě a okolí ráda, a že by tudíž chtěla být vílou.
"Tak co na to říkáte teď?" Zeptala se s vyzývavostí v hlase třídní učitelka.
"Slibuji, že s Terezou promluvím a zítra navštívíme školního psychologa." Odpověděla potichu paní Nováková. Pak se rozloučila s učitelkou a jako v mrákotách vyšla ze třídy.
Mezitím, co byla Terezina máma na třídních schůzkách, tak Tereza doma zasedla ke svému počítači a začala psát další kapitolu své povídky o vílách, které spolu s elfy bojovaly proti zlým lidem, kteří chtěli jejich svět zničit. Nenáviděla je za to, jací jsou. "Kéž bych byla taky víla a ne člověk!" zvolala v duchu a pustila se do psaní. Když už byla skoro na konci své kapitoly, uslyšela, jak v zámku zarachotil klíč. Bylo jasné, že se máma už vrátila z třídních schůzek. Tereza si snadno domyslela, o čem její mámě třídní Špačková říkala. Vaše dcera si o sobě myslí, že je víla. Měla by se jít léčit do blázince a další hlouposti. A ona jen chtěla být mezi těmi, které sice neviděla, ale byly její nejlepšími kamarádkami. Chtěla být mezi vílami. Z úvah ji ale vzápětí vytrhlo prudké otevření dveří Terezina pokoje a máma, která se netvářila, jako máma, ale lítá saň, kterou si nějaký opovážlivec dovolil probrat z jejího spánku.
"Ahoj, mami." Pozdravila Tereza nesměle matku.
"Můžeš mě říct, co v té škole celé dny děláš?!" zakřičela matka místo pozdravu. "Přijdu na třídní schůzky a učitelka mi nejdřív řekne, že se odmítáš učit matematiku a v češtině napíšeš, že chceš být víla, protože nemáš ráda lidi. Je toto normální?"
"Mami, já ti to vysvětlím." Zkoušela se bránit Tereza.
"To je proto, že jsme se k tobě s tátou chovali hezky a vyhovovali jsme ti ve všem. Nechali jsme tě dělat, co jsi chtěla, ale tohle je příliš." Paní Nováková doslova dštila oheň a síru. "Ale tohle skončilo, děvenko. Od teď žádný internet a budeš se učit, až se z tebe bude kouřit, je ti to jasné?!" zařvala Terezina matka.
"Ano, mami, je mi to jasné." Odpověděla smutně Tereza. Ale matka, jako by ji snad ani neslyšela, pokračovala dál. "A to, že se budeš učit, znamená, že se budeš učit teď." Matka vypnula počítač i s rozepsanou kapitolou a Tereza v duchu zaúpěla. "Počkej, až se to dozví táta, ten ti ještě ukáže, holčičko. Prý víla. My ti ty víly ještě vyženeme z hlavy. A jestli ne, tak to udělají psychiatři. A abych nezapomněla, zítra jdeme ke školnímu psychologovi, aby nám řekl, co s tebou. Ale piš si, že ty zažiješ takovou vojnu, že ani nebudeš mít čas na takové nesmysly." Pronesla výhružně matka a práskla za sebou dveřmi. Když matka odešla, tak Tereze vhrkly slzy do očí. Ale rychle pláč zaplašila, protože měla strach, že kdyby ji matka viděla brečet, bylo by to mnohem horší. Tak si místo toho vytáhla učebnici matematiky, sešit a začala se učit pro ni nesmyslné zlomky. "Proč nemůžu být víla." Řekla naštvaně a začala psát příklady.
Jak paní Nováková předpokládala, tak její manžel po tom, co se též dozvěděl o poněkud výstředním chování své dcery, souhlasil s vojnou, kterou vyhrožovala jeho žena, ale rozhodnul se, že by si k učení mohla přidat i pravidelný úklid jejich domku, který sice nebyl nijak obrovský, ale práce tam bylo i tak dost, s čímž paní Nováková rovněž souhlasila. Ale aby náhodou nenapadlo Terezu se flákat u počítače, rozhodl se, že jí notebook zabaví a bude ho využívat k psaní mailů, anebo ke sledování svých oblíbených sportů. S tím sice paní Nováková moc nesouhlasila, ale musela uznat, že se radši bude dívat na manžela, dřepícího nonstop u fotbalu, než na to, jak se její dcera věnuje takovým hloupostem, jaké jsou víly a jiná nadpřirozená havěť. Tak tedy po rozhodnutí rodinné válečné rady, přišlo i na samotnou exekuci. Zrovna, když se Tereza učila angličtinu, rodiče s výrazem triumfu ve tvářích vstoupili do pokoje a s radostí si odnesli Terezin počítač do otcovy pracovny, ze které se už po půlhodině ozýval zvuk právě probíhajícího fotbalového zápasu, doprovázeného otcovým zuřivým fanděním. Konečně Tereza byla s učením hotová a po tom, co ji rodiče vyzkoušeli, se mohli všichni najíst a Tereza šla spát. Ještě před tím, než usnula, se už bez obav z nečekaného vpádu rodičů rozplakala nad lidskou zlobou a nespravedlností.
Tereza spala a zdál se jí zvláštní sen. Procházela se zalesněnou krajinou, když v tom k ní přišla asi tak 150 cm vysoká dívka s dlouhými světlými vlasy a v krásných žlutých šatech.
"Terezko, zítra po škole přijď k nám do lesa." Pronesla ta krásná bytost.
""Já ale nemůžu. Určitě dostanu spousty úkolů a naši mě nepustí, protože se budu muset učit." Odpověděla smutně Tereza.
"Ničeho se neboj, my už nějak zařídíme, abys na nás měla čas." Řekla dívka a sen skončil.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (1362)
Zobrazit starší komentáře

1301 canadian pharmacies online canadian pharmacies online | E-mail | Web | 30. srpna 2018 v 22:35 | Reagovat

online canadian pharmacy

1302 global pharmacy canada global pharmacy canada | E-mail | Web | 30. srpna 2018 v 23:33 | Reagovat

cialis canadian pharmacy

1303 canada pharmacies online canada pharmacies online | E-mail | Web | 31. srpna 2018 v 0:20 | Reagovat

canadian pharmacies

1304 aarp recommended canadian pharmacies aarp recommended canadian pharmacies | E-mail | Web | 31. srpna 2018 v 2:18 | Reagovat

prescription online

1305 drugs for sale drugs for sale | E-mail | Web | 31. srpna 2018 v 2:21 | Reagovat

pharmacy canada

1306 canadian pharmacies that are legit canadian pharmacies that are legit | E-mail | Web | 31. srpna 2018 v 5:20 | Reagovat

board of pharmacy

1307 canadian pharmacy online canadian pharmacy online | E-mail | Web | 31. srpna 2018 v 6:20 | Reagovat

online pharmacies no prescription

1308 canadian pharmacy canadian pharmacy | E-mail | Web | 31. srpna 2018 v 6:23 | Reagovat

best online pharmacy stores

1309 drugs for sale drugs for sale | E-mail | Web | 31. srpna 2018 v 9:10 | Reagovat

the canadian pharmacy

1310 global pharmacy canada global pharmacy canada | E-mail | Web | 31. srpna 2018 v 12:29 | Reagovat

online pharmacy without prescription

1311 super super | E-mail | Web | 31. srpna 2018 v 20:09 | Reagovat

Hello!

1312 trust pharmacy canada trust pharmacy canada | E-mail | Web | 1. září 2018 v 3:03 | Reagovat

canadapharmacy

1313 canada drugs canada drugs | E-mail | Web | 1. září 2018 v 4:52 | Reagovat

canadian drug store

1314 jeffreyyg4 jeffreyyg4 | E-mail | Web | 2. září 2018 v 3:57 | Reagovat

Rejuvenated snare work:
http://lidia.post1.telrock.org

1315 canadianpharmacy canadianpharmacy | E-mail | Web | 2. září 2018 v 7:43 | Reagovat

safe canadian online pharmacies

1316 Kennethflouh Kennethflouh | E-mail | Web | 5. září 2018 v 7:10 | Reagovat

wh0cd1818057 <a href=http://cialis20.us.com/>cialis 20 mg</a>

1317 miguelwp60 miguelwp60 | E-mail | Web | 5. září 2018 v 20:52 | Reagovat

My mod ascend:
http://evelyn.w.telrock.org

1318 consuelolb4 consuelolb4 | E-mail | Web | 6. září 2018 v 6:45 | Reagovat

Fresh home bellhop for concoct:
http://hot.daily.pics.erolove.in

1319 Rogertew Rogertew | Web | 7. září 2018 v 2:45 | Reagovat

Hello friends. My name is John. I like to travel. Travelling is my hobby. Most of all I prefer to travel by air. It's more comfortable, more convenient and far quicker than other methods. On the previous month, I traveled in Paris. Cruise premises more interesting impressions for a long time. I saw many beautiful beaches of the coast. To travel by sea, also is very interesting, exciting but simply marvelous. One of the most thrilling method of travelling is travelling on foot. I usually travel on foot for the purpose of discovering something new or in search of pleasure and adventure. It is very cheap.  If you want to have speed, comfort and pleasure, travelling by train is absolutely for you. http://ledstk.com

1320 MiltonVaw MiltonVaw | E-mail | Web | 8. září 2018 v 8:10 | Reagovat

порядочный ресурс  
<a href=http://vor.nz/index.php?/forum/49-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%BD%D1%8B%D0%B5-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D1%8B/>кардинг форум</a>

1321 joyceae18 joyceae18 | E-mail | Web | 9. září 2018 v 23:57 | Reagovat

My mod effect:
http://gale.w.telrock.org

1322 Doylefed Doylefed | E-mail | Web | 11. září 2018 v 0:19 | Reagovat

http://mic-shop.com/ 【揚歌-教學麥克風直營店】官方線上購物網站─JM-180B有線麥克風擴音器│無線麥克風擴音器│揚歌小蜜蜂│專營教學麥克風及教學擴音器 – 關於自有品牌揚歌-專營教學用麥克風

1323 Jodigo Jodigo | E-mail | Web | 12. září 2018 v 6:13 | Reagovat

<b>Приветствую!</b>
Для Вас интересный и не сложный заработок!
Топ курс. <a href=http://glprt.ru/affiliate/9785384>Вечный заработок на хостингах от 120 000 рублей в месяц. Пакет "Максимальный"</a>

1324 beekmomTraug beekmomTraug | E-mail | Web | 12. září 2018 v 17:21 | Reagovat

reputable canadian mail order pharmacies

1325 RegechTraug RegechTraug | E-mail | Web | 12. září 2018 v 18:36 | Reagovat

online pharmacy usa

1326 lorenavf60 lorenavf60 | E-mail | Web | 12. září 2018 v 18:45 | Reagovat

My new website:
http://mai.web1.telrock.net

1327 faithjw2 faithjw2 | E-mail | Web | 12. září 2018 v 21:49 | Reagovat

My new effect:
http://herpes.love.femdomgalleries.top

1328 canadian_viagra canadian_viagra | E-mail | Web | 13. září 2018 v 13:02 | Reagovat

Hello!

1329 RegechTraug RegechTraug | E-mail | Web | 13. září 2018 v 14:51 | Reagovat

pharmacy prices compare

1330 RegechTraug RegechTraug | E-mail | Web | 13. září 2018 v 19:16 | Reagovat

discount pharmacy

1331 beekmomTraug beekmomTraug | E-mail | Web | 13. září 2018 v 19:17 | Reagovat

canadapharmacy

1332 RegechTraug RegechTraug | E-mail | Web | 13. září 2018 v 23:55 | Reagovat

drug stores near me

1333 Lunix83Traug Lunix83Traug | E-mail | Web | 14. září 2018 v 3:23 | Reagovat

canadapharmacy com

1334 adelalr3 adelalr3 | E-mail | Web | 14. září 2018 v 6:02 | Reagovat

My unheard of entanglement project:
http://angel.forum.telrock.net

1335 RegechTraug RegechTraug | E-mail | Web | 14. září 2018 v 14:05 | Reagovat

buy cialis

1336 Lunix83Traug Lunix83Traug | E-mail | Web | 14. září 2018 v 14:43 | Reagovat

prescription drugs online without

1337 beekmomTraug beekmomTraug | E-mail | Web | 14. září 2018 v 18:16 | Reagovat

best canadian pharmacies

1338 Robertmus Robertmus | E-mail | Web | 15. září 2018 v 23:27 | Reagovat

極道光碟屋 http://avgood-store.com/

1339 StephenMitle StephenMitle | E-mail | Web | 20. září 2018 v 3:12 | Reagovat

SEO,SEO送網站,SEO是什麼,SEO要怎麼做,SEO公司,SEO排名,SEO自然排序,SEO關鍵字優化,GOOGLE排名,搜尋引擎排名,GOOGLE自然排序,無限組關鍵字,關鍵字廣告,網路行銷,網站免費http://tw-seo.com

1340 gayyv60 gayyv60 | E-mail | Web | 21. září 2018 v 18:51 | Reagovat

Updated contrive page:
http://marla.web.telrock.net

1341 Michaelbup Michaelbup | E-mail | Web | 21. září 2018 v 21:55 | Reagovat

後宮情色線上影音網 - 中文有碼 中文無碼 番號搜索 http://50-video.com

1342 generic_cialis generic_cialis | E-mail | Web | 22. září 2018 v 0:04 | Reagovat

Hello!

1343 SergioZep SergioZep | E-mail | 24. září 2018 v 6:25 | Reagovat

Analogue of Laminine AminoBoosters are 3-7 times more affordable as Laminine by LPGN. http://www.getyourboomback.com/#_l_2ox  t.+12487304178 Skype tatyana.kondratyeva2

1344 Williamlef Williamlef | E-mail | Web | 24. září 2018 v 17:31 | Reagovat

<a href=https://www.coin-tradeandmine.com/category/mining/>mining knee pads</a> - trading yesterday may i lyrics, trading 00 levels

1345 SergioZep SergioZep | E-mail | 26. září 2018 v 15:39 | Reagovat

Если Вам спасли Жизнь и Вы желаете в Знак Благодарности Заказать Орден для Спасителя ( врач, пожарный и т.д.) обращайтесь http://spaszhizny.ru/ и По Вашему представлению мы вносим имя награжденного в список кавалеров ордена.Tel. или WhatsApp +7(985)952-0864

1346 JamesEscob JamesEscob | E-mail | Web | 27. září 2018 v 6:07 | Reagovat

The Patriots won their eighth AFC championship 锟?their sixth under Brady and coach Bill Belichick. They will play the Seattle Seahawks in Super <a href=http://www.cheapnfljerseysoutlets.us.com/>Cheap NFL Jerseys China</a> Bowl in Glendale, Arizona, on Feb. 1.
SKINNY REX: Tattoos weren't the only thing Ryan changed on his body while with the Jets. The once-portly coach weighed nearly 350 pounds during his first season, but he underwent Lap-Band surgery in March 2010 and has lost over 110 pounds 锟?and counting 锟?since.
The <a href=http://www.nfljerseyssocheap.us.com/>Wholesale Jerseys USA</a> 61-year-old April, regarded as one of the NFL's top special teams coaches, was with Oakland the past two seasons. He previously worked with Philadelphia, where <a href=http://www.cheapjerseysleague.us.com/>Wholesale NFL Jerseys</a> he worked with Bowles in 2012, and coached in Buffalo, St. <a href=http://www.cheapnfljerseysoutletwholesale.cc/>Cheap Jerseys</a> Louis, New Orleans, Pittsburgh and Atlanta.
Arnsparger completed his coaching career as San Diego's defensive coordinator in the 1992-94 seasons, retiring after the Chargers' Super Bowl loss in 1995.
He did go 36-5 in three seasons as a starter at Oregon as one of only four players in FBS history with more than 10,000 yards passing and at least 2,000 yards rushing in his career. Whisenhunt doesn't expect <a href=http://www.salecheapnfljerseyschina.us.com/>Cheap NFL Jerseys</a> Mariota to need long to acclimate once the ball's <a href=http://www.chinajerseysoutlet.us.com/>Cheap Jerseys USA</a> snapped Sunday, and neither does the rookie even though he's noticed the difference in <a href=http://www.cheapjerseys20.us.com/>NFL Jerseys China</a> speed from college already.
IRVING, Texas (AP) 锟?Tony Romo and Jason Witten are the stalwarts in the Dallas offense, and will be surrounded by runners, receivers and blockers making their playoff debuts against Detroit.

1347 karenot11 karenot11 | E-mail | Web | 28. září 2018 v 5:35 | Reagovat

Stared fashionable prepare:
http://pron.comix.bdsmsex.top

1348 JamesEscob JamesEscob | E-mail | Web | 29. září 2018 v 15:57 | Reagovat

Did someone say Rex Ryan? Probably not.
"When we met and he dissected the Raiders roster and was able to tell me about each offensive player and tell me how they ranked and how they did was <a href=http://www.cheapjerseysleague.us.com/>Cheap Jerseys</a> pretty amazing to me, that he had just spent a whole season up in Denver but knew our offensive roster as well as anybody," Davis said. "That showed me he's ready to do this."
Luck, meanwhile, won 33 regular-season games, reached the playoffs in each of his first three NFL seasons and <a href=http://www.cheapjerseysnear.us.com/>cheap nfl jerseys online</a> captured the last two AFC South titles. In a wild-card round win last year against Kansas City, Luck engineered the second-greatest comeback in playoff history. And last weekend's wild-card win over Cincinnati set up Sunday's rematch with Manning's Broncos, who won 31-24 in the season opener.
That makes their game Sunday against the New York Jets kind of a big deal. A must-win? Not quite.
GREEN BAY, Wis. (AP) 锟?Given time in the fourth quarter, Green Bay Packers quarterback Aaron Rodgers found the weakness in the Seattle Seahawks' defense.
The 6-foot-7, 305-pound Donnal was a full-time starter at Iowa for the first time as a senior. Iowa's other tackle, Brandon Scherff, was the fifth overall pick by Washington.

1349 Douglasdop Douglasdop | E-mail | Web | 30. září 2018 v 4:54 | Reagovat

<a href=https://www.appmsr.com/hack-fb-messenger>FB Messenger Hack</a> - Online Apps Hacking, WhatsApp Hacking Online Tool

1350 MathewAders MathewAders | E-mail | Web | 30. září 2018 v 14:58 | Reagovat

<a href=https://www.affiliate-programs.biz/landing-pages/>Landing pages in CPA Marketing</a> - affiliate marketing, The best Ecommerce CPA affiliate network

1351 SergioZep SergioZep | E-mail | 30. září 2018 v 23:44 | Reagovat

Protandim NRF2 is 1 million times more powerful than any antioxidant and is the best anti-aging agent. http://tkflorida.lifevantage.com Registration in the MLM project LifeVantage and to get the best prices for ALL products of the company contact me at t.+12487304178 Skype tatyana.kondratyeva2

1352 JamesEscob JamesEscob | E-mail | Web | 5. října 2018 v 11:42 | Reagovat

Mariota's departure leaves the <a href=http://www.nfljerseyssocheap.us.com/>NFL Jerseys Supply</a> Ducks with uncertainty at quarterback.
In just one season, Benjamin has gone from a wide-eyed rookie to being the team's No 1 receiver. That's what happens <a href=http://www.cheapnfljerseysoutletwholesale.cc/>Cheap NFL Jerseys</a> when you catch 73 passes for 1,008 yards <a href=http://www.nhljerseycheapsale.com/>Cheap NHL Jerseys</a> and nine touchdowns in a season 锟?all Carolina rookie franchise records.
"I'll have to see how he's doing <a href=http://www.wholesalejerseysenjoy.us.com/>China Jerseys NFL Wholesale</a> later in the week," Bowles said. "If he's not moving well, obviously he's not going to play. <a href=http://www.chinajerseysoutlet.us.com/>Cheap NFL Jerseys China</a> Time will tell. We have a <a href=http://www.nfljerseyssocheap.us.com/>Cheap NFL Jerseys China</a> little bit of time, so I'm hopeful, but it's not out of the realm that he won't play, either."
The <a href=http://www.cheapjerseysnflelite.us.com/>jerseys from china</a> parties will be contending with "a famous settlement judge," Chief Judge Loretta A. Preska said. "He's very good at it. He understands people and the pressures on people and he's always calm himself, never ruffled."
Davis, who went 3-5 as a fill-in starter for St. Louis last season, hasn't played yet for the Browns but they've liked him for some time and see potential in the 26-year-old.
Both times the Steelers converted with ease. Roethlisberger connected with a wide-open Brown to put Pittsburgh up 8-0.  The Steelers initially lined up to kick <a href=http://www.salecheapnfljerseyschina.us.com/>Cheap NFL Jerseys</a> after Williams' first score but Tomlin changed his mind when San Francisco was flagged for being offside. With the ball moved up to the <a href=http://www.wholesalejerseysenjoy.us.com/>Wholesale NFL Jerseys</a> 1, Roethlisberger flipped a pass to Miller.

1353 online_viagra online_viagra | E-mail | Web | 5. října 2018 v 13:35 | Reagovat

Hello!

1354 eugeniatt60 eugeniatt60 | E-mail | Web | 6. října 2018 v 12:19 | Reagovat

Proposal attendant moved:
http://no.1.porn.site.frontend-stack.top

1355 Williamsig Williamsig | E-mail | Web | 6. října 2018 v 23:05 | Reagovat

<a href=https://Cashobnall.cc/>куплю обнал</a> - нужен транзит на ип, транзит для ваших компаний

1356 elvahi1 elvahi1 | E-mail | Web | 12. října 2018 v 22:57 | Reagovat

Project attendant moved:
http://porn.or.die.erolove.top

1357 Loans Online Loans Online | E-mail | Web | Pondělí v 17:15 | Reagovat

no credit loans <a href="https://creditloansguaranteedapproval.com/">credit loans</a> credit loans guaranteed approval <a href=https://creditloansguaranteedapproval.com/>poor credit loans guaranteed approval</a>

1358 Speedy Cash Speedy Cash | E-mail | Web | Úterý v 15:36 | Reagovat

poor credit loans <a href="https://creditloansguaranteedapproval.com/">credit loans</a> credit loans guaranteed approval <a href=https://creditloansguaranteedapproval.com/>credit loans guaranteed approval</a>

1359 Thomasphymn Thomasphymn | E-mail | Web | Úterý v 16:44 | Reagovat

site web <a href=https://falco3d.com>3d engine</a>

1360 ericazr3 ericazr3 | E-mail | Web | Středa v 14:23 | Reagovat

My unruffled engagement:
http://kristine.w.telrock.org

1361 Edwardofrefe Edwardofrefe | E-mail | Web | Včera v 8:48 | Reagovat

<a href=http://bins.su>bins pro</a> - Bank Identification Number, IIN checker

1362 cheap_viagra cheap_viagra | E-mail | Web | Včera v 21:09 | Reagovat

Hello!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama