.

Kapitola 2. - Zvláštní setkání v lese

26. června 2011 v 23:47 | bigbiz |  Střet světů
Více pod perexem

Když se Tereza ráno vzbudila, tak nemohla dostat z hlavy ten zvláštní sem, který se jí v noci zdál. Hlavně ji zajímalo, kdo je ta neznámá dívka a proč musí odpoledne do lesa. Vstala tedy z postele, oblékla se a vyrazila do školy. Vyučování probíhalo tradičně, což znamenalo, že v matematice opět vybuchla, jako Vesuv a nikdo si jí nevšímal. To se změnilo až o velké přestávce. Tereza seděla v lavici a neustále přemýšlela o tom zvláštním snu a o tom, že má jít do lesa, když v tom za sebou uslyšela hlas své spolužačky Jany.
"Hej, Terezo, nešla bys se mnou a se Zuzkou dnes do kina?" Tereza se zpočátku lekla. Nebylo obvyklé, aby na ni kromě učitelů ve škole někdo mluvil. A zvlášť Jana se Zuzanou, které bez sebe neudělaly ani krok a nikoho dalšího do své malé party nepřijímaly. Několik holek jim proto začalo říkat nerozlučné sestry, zato kluci tuhle přezdívku upravili na nerozlučné lesby, anebo prostě partnerky. Ovšem Zuzany s Janou se občasné zvídavé otázky kluků ze třídy buď nijak nedotkly, anebo je odrazily vtipnými komentáři. A proto bylo zvláštní, že za někým přišly s nabídkou návštěvy kina. A o to zvláštnější bylo, že se zrovna obrátily na Terezu.
"Promiňte, holky, ale dnes nemám čas." Tereza by za jiných okolností do kina šla ráda, ale kvůli rodičům a hlavně kvůli tomu snu to prostě nešlo. Proto rychle dodala doplňující odpověď. "Kvůli matice mě včera naši seřvali a já se proto musím učit, abych nepropadla."
"Tak fajn," řekla Jana. "Když budeš mít čas, tak se ozvi. Něco už vymyslíme." A s úsměvem se od Terezy vrátila k Zuzce.
"Tak to vypadá, že naše lesbičky zatoužily po grupáči!" zvolal největší vtipálek třídy a jeho kamarádi se začali smát, jak banda orangutanů.
"Copak, Jiříku, že bys nám záviděl? Jojo, já jsem zapomněla, že ty ještě nemáš holku a jen závidíš. Copak s Monikou z béčka to nevyšlo? Ani se jí nedivím, protože kdybych já měla chodit s tebou, tak to raději budu sama, i kdybys byl poslední chlap na světě." Uzemnila provokatéra Jana, načež celá třída zařičela smíchy a samozvaný Cassanova, rudý, jako rak, odešel na chodbu. Když to Tereza viděla, sebrala odvahu a zamířila k lavici svých zvláštních spolužaček.
"Teda Jano, pěkně jsi mu to dala." Řekla obdivně Tereza.
"Víš, to je jednoduché. Na tyhle rádoby vtipálky a svůdce se musí jedině takhle. Nebo ti nikdy nedají pokoj a budou tě otravovat pořád. Náš malý Jiříček je sice neškodný puberťák a skončil by jen u řečí, ale jiný by se tak zachovat nemusel." Odpověděla Jana a pohodila svými dlouhými světlými vlasy. Zato mlčenlivá Zuzka jen přikývla.
"A co, nemohla by sis to fakt nějak zařídit a jít s námi do toho kina?" zeptala se znovu Jana. "Dávají dost dobrý film, který by se ti mohl líbit."
"Ne, holky. Nezlobte se. Dnes opravdu nemám čas, ale jindy bych snad mohla." Řekla smutně Tereza a zamířila ke své lavici, neboť zrovna zazvonilo.
Zbytek vyučování probíhal, jako obvykle a nestalo se už nic zvláštního. Když Tereza odcházela ze třídy, tak za rohem spatřila stát svoji maminku a bylo jí hned jasné, že se z návštěvy školního psychologa, doktora Vrány, nijak nevykroutí. Tak se s mámou pozdravila a hned spolu zamířily k ordinaci psychologa. Doktor Vrána byl pětačtyřicetiletý muž s výraznou čelní pleší a dioptrickými brýlemi, který kdysi působil i v psychiatrické léčebně, takže své práci dost rozuměl. Problém u něj ale byl, že vzhledem k jeho praxi v blázinci, přistupoval ke každému studentovi, jako by to měl být pacient, trpící minimálně schizofrenií a bylo jedno, jestli měl dotyčný osobní problémy, nebo něco vážnějšího. Doktor Vrána si zrovna prohlížel okopírovanou slohovou práci studentky Novákové a byl přesvědčen o tom, že ho zase po dlouhé době čeká skutečně zajímavý případ. Ze čtení ho vyrušilo rázné zaklepání na dveře.
"Dále!" zvolal psycholog a do ordinace vstoupily dvě ženy a jemu bylo hned jasné, že se jedná právě o studentku Novákovou a její matku. Tereza Nováková byla totiž jediná, kdo byl na dnešní odpoledne objednán.
"Posaďte se." Vybídl Terezu a její matku doktor a ukázal jim dvě volná křesla. A zatím co si sedly, tak doktor Vrána se na ně zadíval svým pátravým okem psychologa a udělal si do svého notýsku pár všeobecných poznámek o Tereze.
"Tak co vás trápí?" zeptal se zamyšleně doktor Vrána.
"Moje dcera si myslí, že je víla." Spustila paní Nováková.
"Vážně, to zní zajímavě." řekl doktor Vrána a zase si něco zapsal do notýsku. "A na jakém základě si myslíte, že jste vila?"
"Já, já…" koktala Tereza a hledala ta správná slova. Bála se, že když promluví, tak ji Vrána rovnou pošle bez řečí do blázince.
"Jen klid, slečno Nováková. Jestli Vám dělá problém mi odpovědět přímo, budu se vás tedy ptát já, souhlasíte?" Když Tereza přikývla, doktor se pohodlně uvelebil na své židli a začal s otázkami.
"Takže vy si o sobě tedy myslíte, že jste víla. A na základě čeho tak usuzujete? Máte pocit, že vám na zádech rostou křídla, anebo slyšíte hlasy, které vás přesvědčují o tom, že jste víla?"
"Ne." Hlesla potichu Tereza a měla čím dál tím větší strach.
"Takže necítíte, že vám rostou křídla a ani neslyšíte hlasy?" zeptal se znovu doktor. Když Tereza přikývla, tak pokračoval.
"A proč si tedy myslíte, že jste víla?"
"Já si to nemyslím.," odpověděla konečně Tereza. "Jen se mi líbí, jak o vílách a elfech píšou na internetu, že milují přírodu, o kterou se starají a hlavně neubližují druhým, jak to dělají lidé."
"Aha, takže to jsou takové příběhy z internetu," ujistil se doktor Vrána a pokračoval. "A ty příběhy píšou také vily?"
"Ne, ty příběhy píšou lidé a mně se líbí." Odpověděla podrážděně Tereza. Seděla u doktora 5 minut a nejraději by už byla pryč.
"Takže příběhy píšou lidé. A můžu mít ještě jednu otázku?" zeptal se psycholog a Tereza přikývla. " Když jste ve škole mezi svými spolužáky, nemyslíte si, že je mezi nimi taky nějaká víla, nebo i jiné záhadné stvoření?" Tereza už měla sto chutí tomu pitomci jednu vrazit, ale ovládla se.
"Ne, to si nemyslím." Doktor si opět něco poznamenal a konečně se obrátil na paní Novákovou.
"Podle toho, co vidím, paní Nováková, můžete být naprosto klidná. Vaše dcera má jen bujnou fantazii a není to nic, kvůli čemu byste se měli znepokojovat."
"Tak to jsem ráda, pane doktore. Už jsem si myslela, že se Tereza zbláznila. Takže nepotřebuje žádné léky, nebo tak něco?" Doktor se rozesmál a řekl.
"Rozhodně ne. Jen ji zatím držte dál od internetu. Moc často se pohybuje ve své fantazii, protože se jí reálný život nelíbí a připadá jí všední. Ale pokud bude přinucená žít v realitě, tak si myslím, že brzo zapomene na to, že chce být víla a bude normální, jako my všichni."
"Nebojte, pane doktore. Počítač jsme jí s manželem už včera zabavili a dcera má přísný režim. Musí se učit a pomáhat v domě." Odpověděla Terezina matka, které se opravdu hodně ulevilo.
"Tak vidíte, dejte tomu čas a bude vše v pořádku." Po té se psycholog s matkou a dcerou rozloučil a obě vyšly z ordinace.
Když Tereza s matkou opustily budovu školy, náhle paní Novákové zazvonil mobil. Volal její manžel. Chvilku se tak spolu bavili, při čemž paní Nováková jen přikyvovala a občas odpověděla jen ano, nebo ne. Ale na konci hovoru se její tvář rozjasnila a ona s něčím nadšeně souhlasila. Když hovor skončil, tak se obrátila na Terezu s tím, že dnes půjdou s otcem do divadla, tak že ji zaveze domů a pojede pak hned pryč. Tak obě nasedly do auta a vyjely směrem k domovu. Doma se ještě Terezina matka převlékla do slavnostního, upravila si vlasy, nalíčila se a chystala se znovu vyrazit. Ale ještě před tím, než odešla, zkontrolovala Terezu, jestli se učí. A když ji viděla, že se učí, tak ji ještě přezkoušela z dosud naučené látky a pak konečně odešla.
Jakmile Tereza uslyšela motor vzdalujícího se matčina auta, tak ještě chvíli počkala a asi tak po pěti minutách konečně schovala učení do batohu, do kterého pak přibalila malou svačinu a zamířila k blízkému lesu. Čím víc se blížila k lesu, tím víc byla zvědavější, co ji tam čeká a proč má jít zrovna tam. Po malé chvíli vešla do krásného lesa a přemýšlela, kudy se má vydat dál. Rozhodla se, že půjde rovně a cesta ji během asi čtvrt hodiny zavedla na malou mýtinu. Sundala si tedy batoh, opřela se o jeden ze stromů, které tam rostly, a čekala na to, co se bude dít. Ale nedělo se vůbec nic. Když už chtěla odejít, najednou uslyšela tichý, šeplavý hlas, jenž ji volal jménem. Vypadalo to, jako by k ní snad mluvil celý les. Tereza se nejdřív pořádně vyděsila, když v tom uslyšela další hlas velmi blízko sebe. Rozhlížela se na všechny strany, ale nikoho neviděla.
"Nás ještě neuvidíš, to bude chvíli trvat." Řekl ten hlas pobaveně a Tereze se zdálo, že patří dívce, mnohem mladší, než ona. Vypadalo to, jako hlas malé holčičky. Potom si ještě uvědomila, že ten samý hlas slyšela včera večer ve snu.
"Kdo jsi a proč tě nevidím?" zeptala se opatrně Tereza.
"Jsem Dariel a jsem tvoje osobní víla. Jsem moc ráda, že ses rozhodla sem přijít."
"Tak poslala jsi mě sem, proto jsem přišla." Odpověděla překvapená Tereza. Ta neznámá bytost, Dariel, ji fascinovala a zároveň trochu děsila.
"Nene, já jsem tě sem neposlala. Jen jsem ti navrhla, abys šla sem. Ale rozhodnout ses musela sama."
"Takže já jsem se musela rozhodnout, jestli přijdu sem?" Tereza byla udivená čím dál víc.
"Ano, přesně tak. Navrhla jsem ti, jestli bys za mnou nepřišla sem. Je pravda, že jsem i čekala, že sem přijdeš, a proto jsme zařídili vše tak, abys přijít mohla, ale konečné rozhodnutí bylo jen a jen na tobě. Na nikom jiném."
"Chceš mi snad říct, že jsi nějakým způsobem donutila tátu, aby pozval mámu do divadla?" Tereza byla v šoku.
"Ne, pouze osobní anděl tvého otce mu dal návrh koupit ty lístky a on jej přijal. To je celé."
"Osobní anděl, copak existují kromě víl a elfů i andělé?" Dariel se pobaveně zasmála.
"Ovšem, každý tvor na této planetě, a je jedno, jestli to je člověk, zvíře, nebo rostlina, má svého osobního anděla, nebo vílu, kteří ho doprovází."
"Takže ty anděly a víly má i člověk, který na ně nevěří?"
"Ano, ale nikdo anděla, nebo vílu nevlastní. Jsou to průvodci, kteří si svůj úkol vybírají dobrovolně. A je jim jedno, jestli na ně člověk věří, nebo ne. Nezáleží jim na tom." Tereza přemýšlela, na co by se Dariel ještě zeptala, když v tom si vzpomněla na to, jak k ní o velké přestávce přišla Jana se Zuzkou a pozvaly ji do kina.
"I to jsme zařídili my." Prohlásila Dariel, jako by Tereze četla myšlenky. "Nediv se. Skutečně dokážeme lidem číst myšlenky. Zkrátka dali jsme těm dívkám návrh, aby tě oslovily a ony to udělaly. Ale záleželo jen na tobě, jestli se s nimi budeš bavit, nebo ne."
"To je zvláštní. Myslela jsem, že to byla náhoda." Dariel se hlasitě rozesmála.
"Víš, něco ti musím říct. Spousta lidí, tedy skoro všichni si myslí, že vše je jen náhoda, ale není tomu tak. Vše, co se děje, má nějaký smysl. Buď je to jen, že se něco zajímavého dozvíš, nebo uvidíš, anebo zažiješ něco, co ovlivní tvůj budoucí život."
"Tak to by mě zajímalo, jakým způsobem mě můžou ovlivnit dvě holky, které vůbec neznám a až do dneška jsem s nimi nemluvila." Zeptala se Tereza a byla upřímně zvědavá na to, co jí Dariel řekne.
"Vysvětlím ti to. Představ si, že bys s tím návrhem souhlasila a do toho kina šla. Viděla bys pro tebe dobrý film, ale nic by se nestalo. Nepřišla bys do lesa a my bychom nemohly vést tenhle rozhovor. Ano, říkáš si, že bys přišla zítra, ale nejspíš bys na to zapomněla, jako na nic neříkající sen a dál bys žila, jako dosud."
"Ano, to je možné, ale pořád nechápu, co tím myslíš."Odpověděla Tereza a pohodlněji se opřela o strom.
"Aha už rozumím. Takže jsem tady, protože jsem se rozhodla přijmout tvůj návrh. A kdybych šla do kina, nebo byla doma, jak mi nařídila máma, tak bych nemohla mluvit s tebou. Tedy ten sen měl pro mě velký význam." Tereza uslyšela radostné zatleskání.
"Konečně jsi to pochopila." Zajásala Dariel. "A nechceš se ještě na něco zeptat? Moc dobře se mi s tebou povídá." Tereza chvíli přemýšlela a pak položila Dariel první otázku, na kterou si vzpomněla.
"A jaký další význam mělo to, že jsem se s těmi spolužačkami dala do řeči?"
"Uvidíš sama. O tomhle ti bohužel nemůžu nic říct. Ale můžu ti říct, že seznámení s tvými spolužačkami má velmi hluboký význam. Ale na ten musíš přijít sama. Vím, že bys chtěla, abych ti to řekla, ale to nejde."
"A proč to nejde?" zeptala se Tereza.
"Protože vlastně k tomu ještě nedošlo. Tvé spolužačky navázaly kontakt, ale záleží jen na tobě, jestli to navázání opětuješ. Pamatuj si, že proto, aby něco mohlo vzniknout, musí s tím souhlasit, nebo se na tom podílet dvě strany. Nikdy jedna."
"Takže když dejme tomu za těma holkama zítra vůbec nepůjdu, anebo bych si jich dnes nevšímala, nic se nestane?"
"Přesně tak." Přisvědčila Dariel. "Ale to všechno ti neříkám jen pro to, abych tě do něčeho nutila. Jen ti vysvětluji principy, které fungují v celém Vesmíru už od nepaměti. Ale vše záleží jen na tobě, jak se rozhodneš. Stejně tak jak záleželo na tvém otci, jestli pozve maminku do divadla, anebo budou doma. A stejně tak záleželo i na tvých spolužačkách, jestli s tebou navázat kontakt, nebo ne. My jsme jim pouze poradili, ale záleželo na nich, jak se rozhodnou." Tereza se na chvíli zamyslela.
"Takže jestli to dobře chápu. Tak záleží jen na nás, jak se rozhodneme."
"Přesně tak," přisvědčila Dariel. "Vy jste ti, kdo tvoří svůj osud a ne my, nebo nějaká vyšší síla. My vám můžeme jen poradit a záleží jen na vás, jestli naši radu přijmete, nebo ne. A stejně tak si i sami nesete následky svého rozhodnutí." Tereza se ještě chtěla Dariel na něco zeptat, ale víla jí řekla, že už začíná být pozdě a Tereza se musí dostat včas domů a ještě se učit, aby rodiče nepoznali, že byla pryč a ne doma. Tereza se tedy pomalu zvedla ze země, poděkovala Dariel za milý rozhovor a zamířila plná toho zvláštního zážitku směrem k domovu.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Berenika Berenika | E-mail | Web | 1. července 2011 v 8:55 | Reagovat

Bylo by nádherné mít vlastního anděla. Je jen škoda, že zkoušet to by nemuselo mít dobrý konec. Takové příběhy jsou přesně můj výběr čtení, ráda si tedy přečtu i další kapitolku.

2 Ilía Ilía | Web | 2. května 2013 v 18:38 | Reagovat

Páni.. hned jdu číst další kapitolu :) Miluju takový povídky!

3 Thomasmot Thomasmot | E-mail | Web | 27. srpna 2017 v 17:05 | Reagovat

tadalafil generic equivalent of viagra
<a href=http://viagraxrm.org/>online viagra</a>
<a href="http://viagraxrm.org/">generic viagra</a>
what is the best viagra alternative

4 Thomasmot Thomasmot | E-mail | Web | 27. srpna 2017 v 18:07 | Reagovat

viagra for women testostrone
<a href=http://viagraxrm.org/>viagra causing macular degeneration
</a>
<a href="http://viagraxrm.org/">generic viagra</a>
hijacked hotmail contact list viagra

5 Frankwhels Frankwhels | E-mail | Web | 27. srpna 2017 v 22:58 | Reagovat

cialis 5mg plm

<a href="http://cialisgsa.ru/">cuanto cuesta el cialis en espaГ±a
</a>

cialis maximum strength

<a href=http://cialisgsa.ru/>generic cialis online</a>

6 Ronaldhoalk Ronaldhoalk | E-mail | 28. srpna 2017 v 11:26 | Reagovat

sahte cialis eksi

<a href="http://cialisbsl.com/">buy cialis online</a>

wann wirkt cialis 20mg

<a href=http://cialisbsl.com/>cialis generic</a>

7 Ronaldhoalk Ronaldhoalk | E-mail | 28. srpna 2017 v 15:43 | Reagovat

cialis para una noche loca

<a href="http://cialisbsl.com/">x il cialis ci vuole la ricetta
</a>

cialis and deafness

<a href=http://cialisbsl.com/>buy cialis online</a>

8 Frankwhels Frankwhels | E-mail | Web | 28. srpna 2017 v 21:01 | Reagovat

cialis effectiveness curve

<a href="http://cialisbsl.com/">cialis without a doctor prescription</a>

when not to use cialis

<a href=http://cialisbsl.com/>cialis without a doctor prescription</a>

9 BbnvFurbaf BbnvFurbaf | E-mail | Web | 21. září 2017 v 2:49 | Reagovat

24 hour payday loan - http://paydayvax.org/
online payday loan <a href="http://paydayvax.org/">pay day loans</a> ’

10 Bbecchoorb Bbecchoorb | E-mail | Web | 22. září 2017 v 5:43 | Reagovat

personal loan low interest
<a href="http://paydayvax.org/">cash loans</a>
business payday loans
<a href="http://paydayvax.org/">online payday loans</a> ’

11 BlopImpego BlopImpego | E-mail | Web | 22. září 2017 v 6:31 | Reagovat

small personal loans online
<a href="http://loansvtna.org/">cash advance</a>
cash 2u payday loans
<a href=http://loansvtna.org/>fast payday loans</a> ’

12 BvbnJoiree BvbnJoiree | E-mail | Web | 22. září 2017 v 10:32 | Reagovat

instant loan
<a href="http://paydayhhkl.org/">online payday loan</a>
bad credit loans not payday loans
<a href=http://paydayhhkl.org/>get payday loan</a> ’

13 Ldvchoise Ldvchoise | E-mail | Web | 24. září 2017 v 23:18 | Reagovat

non prescription viagra
<a href="http://fuyviagraf.com/">viagra online</a>
side effects viagra
<a href=http://fuyviagraf.com/>viagra online</a> ’

14 FfvgCaligh FfvgCaligh | E-mail | Web | 25. září 2017 v 3:41 | Reagovat

generic cialis review
<a href="http://veucialis.com/">cialis online</a>
order cialis professional
<a href=http://veucialis.com/>cialis online</a> ’

15 Lewfhacamy Lewfhacamy | E-mail | Web | 25. září 2017 v 22:22 | Reagovat

online viagra sales
<a href="https://viagrawasdc.com/">generic viagra</a>
buying viagra without prescription
<a href="https://viagrawasdc.com/">viagra online</a> ’

16 Azsvchoise Azsvchoise | E-mail | Web | 26. září 2017 v 0:14 | Reagovat

viagra pills online
<a href="http://viagraonszb.com/">cheap viagra</a>
herbal viagra
<a href=http://viagraonszb.com/>viagra</a> ’

17 Drvpbideart Drvpbideart | E-mail | Web | 27. září 2017 v 2:26 | Reagovat

brand name viagra no prescription - http://viagraonszb.com/
viagra plus <a href="http://viagraonszb.com/">cheap viagra</a> ’

18 LvvdEndomb LvvdEndomb | E-mail | Web | 27. září 2017 v 4:01 | Reagovat

brand pfizer viagra - https://viagraciom.com
generic viagra from canada <a href=https://viagraciom.com>buy viagra</a> ’

19 Fvthschoorb Fvthschoorb | E-mail | Web | 29. září 2017 v 2:28 | Reagovat

payday loans in 1 hour
<a href="https://cashrvyn.com/">cash advance online</a>
quick personal loans
<a href="https://cashrvyn.com/">payday loans</a> ’

20 Febbchoorb Febbchoorb | E-mail | Web | 30. září 2017 v 22:39 | Reagovat

payday loan online
<a href="https://paydaykmae.com">payday loan</a>
auto loans people bad credit
<a href="https://paydaykmae.com">payday advance</a> ’

21 BvevOscice BvevOscice | E-mail | Web | 4. října 2017 v 4:47 | Reagovat

mail order viagra
<a href="http://ericviaed.com/">viagra generic</a>
recreational viagra
<a href=http://ericviaed.com/>viagra online</a> ’

22 FwjjImpego FwjjImpego | E-mail | Web | 4. října 2017 v 7:49 | Reagovat

personal installment loans poor credit
<a href="https://paydayllae.com/">fast payday loans</a>
payday loan lenders
<a href=https://paydayllae.com/>online payday loans direct lenders</a> ’

23 KrtbpGuinly KrtbpGuinly | E-mail | Web | 24. října 2017 v 8:30 | Reagovat

generic cialis soft tabs - http://buycialis-menrxonil.com/
cialis mail order <a href=http://buycialis-menrxonil.com/>generic cialis</a> ’

24 BwbhFohaky BwbhFohaky | E-mail | Web | 6. listopadu 2017 v 10:53 | Reagovat

taking viagra - http://ericviaed.com/
brand name viagra no prescription <a href=http://ericviaed.com/>viagra pill</a> ’

25 Kdbccfdueby Kdbccfdueby | E-mail | Web | 9. prosince 2017 v 21:33 | Reagovat

payday loans with bad credit http://paydayloansonlinenow.us.com/
cash advances payday loans <a href=http://paydayloansonlinenow.us.com/>payday express</a>

26 MlokmFurbaf MlokmFurbaf | E-mail | Web | 21. prosince 2017 v 21:36 | Reagovat

fast online loans https://1paydayloansonline.com/
business cash advance loans <a href="https://1paydayloansonline.com/">online payday loan</a>

27 Dvenrenchoorb Dvenrenchoorb | E-mail | Web | 22. prosince 2017 v 21:22 | Reagovat

quick loans for bad credit
<a href="https://1paydayloansonline.com/">payday advance</a>
payday advance loans
<a href="https://1paydayloansonline.com/">payday advances</a>

28 Dbsdbchoorb Dbsdbchoorb | E-mail | Web | 24. prosince 2017 v 22:18 | Reagovat

bank accounts online
<a href="https://paydayloansxxe.com/">online loan</a>
auto loans
<a href="https://paydayloansxxe.com/">payday loans no credit check</a>

29 Dbsggchoorb Dbsggchoorb | E-mail | Web | 25. prosince 2017 v 20:36 | Reagovat

loans bad credit
<a href="https://rfgpersonalloan.com/">payday advances</a>
bad credit cash fast payday loan loans
<a href="https://rfgpersonalloan.com/">small loans</a>

30 Dbsabggchoorb Dbsabggchoorb | E-mail | Web | 26. prosince 2017 v 23:03 | Reagovat

instant online loans no credit check
<a href="https://www.getispaydayloansonline.com/">instant payday loans</a>
loan calculator
<a href="https://www.getispaydayloansonline.com/">payday loans no credit check</a>

31 JtaxAgotly JtaxAgotly | E-mail | Web | 28. prosince 2017 v 16:08 | Reagovat

400 payday loan
<a href="https://badcreditnyrc.org/">payday loan online</a>
bar none payday loans
<a href=https://badcreditnyrc.org/>fast payday loans</a>

32 Dsbcchoorb Dsbcchoorb | E-mail | Web | 31. prosince 2017 v 16:37 | Reagovat

cash advances payday loans
<a href="https://installmentccy.org/">best online payday loans</a>
federal student loans
<a href="https://installmentccy.org/">3 month payday loans</a>

33 ZbstUniock ZbstUniock | E-mail | Web | 1. ledna 2018 v 23:02 | Reagovat

personal loan
<a href="https://paydayvtuloans.com/">online payday loans</a>
actual payday loan lender
<a href=https://paydayvtuloans.com/>cash advance online</a>

34 JmfvAgotly JmfvAgotly | E-mail | Web | 2. ledna 2018 v 18:26 | Reagovat

all online payday loans
<a href="https://paydayaazt.org/">payday loan lenders</a>
america payday loan
<a href=https://paydayaazt.org/>instant payday loans</a>

35 ZqvyUniock ZqvyUniock | E-mail | Web | 3. ledna 2018 v 15:49 | Reagovat

direct lending payday loans
<a href="https://cashikdadvance.com/">cash advance inc</a>
bad credit auto loan
<a href=https://cashikdadvance.com/>personal loans</a>

36 Dcfxchoorb Dcfxchoorb | E-mail | Web | 7. ledna 2018 v 15:39 | Reagovat

bank accounts
<a href="https://paydayacerl.org/">small loans</a>
cash advance payday loans online
<a href="https://paydayacerl.org/">3 month payday loans</a>

37 MndLoaro MndLoaro | E-mail | Web | 11. ledna 2018 v 12:48 | Reagovat

viagra how it works
<a href="http://viagrapfhze.com/">buy generic viagra online</a>
viagra story
<a href="http://viagrapfhze.com/">over the counter viagra</a> ’

38 FwenAdjuse FwenAdjuse | E-mail | Web | 14. ledna 2018 v 23:25 | Reagovat

overnight cialis
<a href="http://retcialis.com/"></a>
buy cialis from india
<a href="http://retcialis.com/">generic cialis online</a> ’

39 FndAdjuse FndAdjuse | E-mail | Web | 16. ledna 2018 v 23:42 | Reagovat

buy cialis 20mg price
<a href="http://haycialis.com/"></a>
cialis soft tabs online
<a href="http://haycialis.com/">tadalafil cialis</a> ’

40 FdnAdjuse FdnAdjuse | E-mail | Web | 18. ledna 2018 v 2:18 | Reagovat

cialis online without prescription
<a href="http://cialisoakdm.com/"></a>
buy generic cialis in canada
<a href="http://cialisoakdm.com/">cialis for sale</a> ’

41 VecAgotly VecAgotly | E-mail | Web | 22. ledna 2018 v 13:48 | Reagovat

federal student loans
<a href="https://paydayloans-online.us.org/">same day payday loans</a>
student loan forgiveness
<a href=https://paydayloans-online.us.org/>same day payday loan</a>

42 MhtFurbaf MhtFurbaf | E-mail | Web | 2. února 2018 v 6:59 | Reagovat

OK’ https://cashadvanceonline.us.org/
payday america <a href="https://cashadvanceonline.us.org/">payday loan</a>

43 IvanLucky IvanLucky | E-mail | Web | 4. února 2018 v 12:17 | Reagovat

canadianpharmaciesbnt.com
canada pharmacies online prescriptions

44 TvbUnafe TvbUnafe | E-mail | Web | 8. února 2018 v 12:47 | Reagovat

OK’
<a href="https://24paydayloan.org/">loans</a>
online loans no credit check instant approval https://24paydayloan.org/ - payday loan online

45 Omcmelve Omcmelve | E-mail | Web | 8. února 2018 v 13:12 | Reagovat

OK’
<a href="https://365paydayloan.org/"> payday loans</a>
best payday loan sites https://365paydayloan.org/ -  no fax payday loans

46 LdfAppar LdfAppar | E-mail | Web | 10. února 2018 v 13:41 | Reagovat

Hello! All!  <a href="http://genericviaser.com/">viagra</a> buy brand name viagra <a href=http://genericviaser.com/>buy viagra</a> ok’

47 Lbddueby Lbddueby | E-mail | Web | 15. února 2018 v 1:47 | Reagovat

OK’
<a href="https://writebusinessplan.us.com/">written business plan</a>
homework essay help
https://writebusinessplan.us.com/ - writing business plans

48 Ltvdueby Ltvdueby | E-mail | Web | 21. února 2018 v 17:44 | Reagovat

OK’ https://bestpaydayloan.us.org/
what is a payday loan <a href=https://bestpaydayloan.us.org/>loans online</a>

49 Gblideart Gblideart | E-mail | Web | 28. února 2018 v 1:24 | Reagovat

<a href="http://freeerectilepills.com/">viagra</a>
free samples of viagra
<a href="http://freeerectilepills.com/">cheap erectile pills</a> OK’

50 Pplideart Pplideart | E-mail | Web | 3. března 2018 v 4:29 | Reagovat

<a href="http://erectiledysfunctionmedicationpills.com/">causes erectile dysfunction</a>
cheapest viagra
<a href="http://erectiledysfunctionmedicationpills.com/">viagra</a> OK’

51 Fntideart Fntideart | E-mail | Web | 6. března 2018 v 18:35 | Reagovat

Hi All!
<a href="http://viasergeneric.com/">viagra price</a>
buy viagra in canada
<a href="http://viasergeneric.com/">online viagra</a> OK’

52 Josephjam Josephjam | E-mail | Web | 13. března 2018 v 20:34 | Reagovat

Thank you. Lots of info!

wie lange hält eine cialis <a href="http://cialisfidel.com/">cialis generic</a> how many mg of cialis can i take <a href=http://cialisfidel.com/>cialis generic</a>

53 LlmCelay LlmCelay | E-mail | Web | 20. března 2018 v 2:47 | Reagovat

viagra no prescription
<a href="http://buyviaqra.com/">online viagra</a>
where to buy viagra online
<a href=http://buyviaqra.com/>viagra price</a>  OK’

54 LahCelay LahCelay | E-mail | Web | 3. dubna 2018 v 2:49 | Reagovat

An early pregnancy must be documented by high quality vaginal ultrasound and a high sensitivity early pregnancy test. does viagra work <a href="http://viagra-onlinenas.com/">online viagra prescription</a> buy real viagra online <a href=http://viagra-onlinenas.com/>online viagra</a>  If there is something clearly ambiguous about the results which indicates the need for a second opinion, then get one. OK’

55 SxhDoush SxhDoush | E-mail | Web | 3. dubna 2018 v 4:24 | Reagovat

According to your list, I have 10 of the conditions. best price viagra <a href="http://viagraformenvfa.com/">viagra for men walmart</a> effects of viagra <a href=http://viagraformenvfa.com/>viagra for men free samples</a>  I have patients whose pain is clearly conversion based, and others whose is not. OK’

56 MichaelSeeli MichaelSeeli | E-mail | Web | 3. dubna 2018 v 18:38 | Reagovat

online pharmacies canada
<a href=http://nicktambone.com/>online canadian pharmacy</a>
buy prescription drugs canada
<a href="http://visitwaushara.com/">canadian pharmacies that ship to us</a>

57 GrvFooge GrvFooge | E-mail | Web | 6. dubna 2018 v 23:23 | Reagovat

Based on these, your veterinarian will order a urine culture in order to determine the exact strain of bacteria that is present in your rabbit's urinary tract. cheap viagra <a href="http://viagraforsalebrc.com/">viagra pills for sale</a> cheap herbal viagra <a href="http://viagraforsalebrc.com/">100mg viagra for sale</a>  Or do you think she's developing a larger problem? OK’

58 bsrFooge bsrFooge | E-mail | Web | 14. dubna 2018 v 14:54 | Reagovat

cheapest viagra in uk <a href="http://fviagrajjj.com/#">viagra canada no prescription</a> viagra online buy brand generic <a href="http://fviagrajjj.com/#">viagra online buy</a> OK’

59 dczVisse dczVisse | E-mail | Web | 17. dubna 2018 v 5:03 | Reagovat

viagra generic <a href="http://menedkkr.com/#">viagra patent</a> real viagra <a href=http://menedkkr.com/#>viagra online no prescription</a>

60 bsfVisse bsfVisse | E-mail | Web | 26. dubna 2018 v 3:14 | Reagovat

viagra soft tablets <a href="http://fviagrajjj.com/#">canadian viagra</a> viagra <a href=http://fviagrajjj.com/#>canada viagra</a>

61 btdFooge btdFooge | E-mail | Web | 26. dubna 2018 v 8:12 | Reagovat

generic viagra from india <a href="http://officialsaintsnflproshop.com/#">viagra for men</a> how much is viagra viagra samples

62 bsfVisse bsfVisse | E-mail | Web | 26. dubna 2018 v 15:26 | Reagovat

buy viagra cheap <a href="http://fviagrajjj.com/#">womens viagra</a> viagra how it works <a href=http://fviagrajjj.com/#>viagra price comparison</a>

63 bsfVisse bsfVisse | E-mail | Web | 27. dubna 2018 v 15:46 | Reagovat

free viagra samples <a href="http://fviagrajjj.com/#">online order viagra</a> soft tabs viagra <a href=http://fviagrajjj.com/#>viagra from india</a>

64 bsfVisse bsfVisse | E-mail | Web | 27. dubna 2018 v 17:48 | Reagovat

canadian pharmacy viagra <a href="http://fviagrajjj.com/#">discount viagra</a> viagra soft <a href=http://fviagrajjj.com/#>natural viagra alternatives</a>

65 bsfVisse bsfVisse | E-mail | Web | 28. dubna 2018 v 10:02 | Reagovat

viagra sales <a href="http://fviagrajjj.com/#">buy cheap generic viagra</a> non prescription viagra <a href=http://fviagrajjj.com/#>cheap generic viagra</a>

66 bysdueby bysdueby | E-mail | Web | 30. dubna 2018 v 3:10 | Reagovat

easy loans bad credit <a href="https://cashadvanceonline.us.org/#">lead loans</a> speedycash com <a href=https://cashadvanceonline.us.org/#>payday loan</a>

67 bsfslemi bsfslemi | E-mail | Web | 3. května 2018 v 4:16 | Reagovat

viagra wholesale <a href="http://viagrapfhze.com/#">what would happen if a girl took viagra</a> viagra story <a href=http://viagrapfhze.com/#>viagra soft tablets</a>

68 Ductprups Ductprups | E-mail | Web | 4. května 2018 v 3:06 | Reagovat

Hi there, its nice piece of writing concerning media print, we all understand media is a enormous source of facts.

69 bdfaspext bdfaspext | E-mail | Web | 6. května 2018 v 1:39 | Reagovat

liquid tadalafil <a href="http://cialisotjs.com/#">tadalafil citrate</a> tadalafil generic <a href="http://cialisotjs.com/#">cialis without prescription</a>

70 vplwhilla vplwhilla | E-mail | Web | 9. května 2018 v 20:36 | Reagovat

cheap generic viagra <a href="http://canadiannowv.com/#">viagra and women</a> viagra brand <a href="http://canadiannowv.com/#">viagra pfizer online</a>

71 nnzdueby nnzdueby | E-mail | Web | 10. května 2018 v 16:06 | Reagovat

speedy cash payday loans online <a href="https://paydayloans-online.us.org/#">same day payday loans</a> same day payday loans no credit check <a href=https://paydayloans-online.us.org/#>online payday loans</a>

72 brtvoils brtvoils | E-mail | Web | 18. května 2018 v 10:08 | Reagovat

cash loans online no credit check <a href="https://applycheckloan.com/">loans online</a> online payday loan companies <a href=https://applycheckloan.com/>best payday loan site</a>

73 brdslemi brdslemi | E-mail | Web | 26. května 2018 v 0:32 | Reagovat

viagra substitute <a href="https://aluixnetwork.com/#">generic viagra</a> viagra brand <a href=https://aluixnetwork.com/#>viagra online</a>

74 ngvslemi ngvslemi | E-mail | Web | 30. května 2018 v 19:35 | Reagovat

cheapest viagra prices <a href="http://canadiannowv.com/#">cheap viagra</a> buy generic viagra online <a href=http://canadiannowv.com/#>п»їviagra</a>

75 bxvslemi bxvslemi | E-mail | Web | 4. června 2018 v 23:01 | Reagovat

cialis no prescription <a href="http://cialisoakdm.com/#">generic cialis</a> cialis prescription <a href=http://cialisoakdm.com/#>cheapest cialis</a>

76 vadAscef vadAscef | E-mail | Web | 5. června 2018 v 14:37 | Reagovat

cialis reviews <a href="http://hitcialisosn.com/#">tadalafil 20mg</a> cialis 20mg <a href="http://hitcialisosn.com/#">buy tadalafil 20mg price</a>

77 sdbAscef sdbAscef | E-mail | Web | 6. června 2018 v 4:28 | Reagovat

do you need a prescription for cialis <a href="http://hopcialisraj.com/#">discount cialis</a> cialis online <a href="http://hopcialisraj.com/#">what is tadalafil</a>

78 vxdslemi vxdslemi | E-mail | Web | 6. června 2018 v 8:05 | Reagovat

over the counter viagra <a href="http://setviagraeja.com/#">viagra for sale</a> buy generic viagra <a href=http://setviagraeja.com/#>what would happen if a girl took viagra</a>

79 ploAscef ploAscef | E-mail | Web | 7. června 2018 v 22:47 | Reagovat

viagra without prescription <a href="http://menedkkr.com/#">buy cheap viagra</a> viagra how it works <a href="http://menedkkr.com/#">viagra for sale</a>

80 nnsslemi nnsslemi | E-mail | Web | 9. června 2018 v 4:50 | Reagovat

buy viagra cheap <a href="https://aluixnetwork.com/">viagra from india</a> viagra online pharmacy <a href=https://aluixnetwork.com/>viagra without a prescription</a>

81 ndgAscef ndgAscef | E-mail | Web | 9. června 2018 v 11:41 | Reagovat

viagra without prescription <a href="http://bitcapblog.com ">viagra price</a> prescription viagra <a href="http://bitcapblog.com">viagra without prescription</a>

82 xntAscef xntAscef | E-mail | Web | 10. června 2018 v 1:01 | Reagovat

buy online viagra <a href="https://movietrailershd.org ">viagra pills</a> natural viagra substitutes <a href="https://movietrailershd.org">generic viagra</a>

83 nfgslemi nfgslemi | E-mail | Web | 10. června 2018 v 17:25 | Reagovat

canadian pharmacy viagra <a href="http://mo-basta.org">how long does viagra last</a> free viagra without prescription <a href=http://mo-basta.org>best price viagra</a>

84 bdsslemi bdsslemi | E-mail | Web | 13. června 2018 v 2:44 | Reagovat

check cash <a href="https://cashadvanceonline.us.org">payday loans online direct lenders only</a> quick cash payday loans <a href=https://cashadvanceonline.us.org>advance cash payday loan</a>

85 dfgAscef dfgAscef | E-mail | Web | 19. června 2018 v 1:27 | Reagovat

buy generic viagra <a href="http://viagranerrds.com/ ">generic viagra</a> viagra natural <a href="http://viagranerrds.com">generic viagra</a>

86 rbsslemi rbsslemi | E-mail | Web | 1. července 2018 v 2:04 | Reagovat

cialis sale <a href="http://hopcialisraj.com/">cialis without a prescription</a> cheap cialis <a href=http://hopcialisraj.com/>cialis no prescription</a>

87 hdfErode hdfErode | E-mail | Web | 1. července 2018 v 22:44 | Reagovat

cialis without a prescription <a href="http://cialisovnnc.com/">cialis daily</a> generic cialis online <a href="http://cialisovnnc.com/">cialis pills</a>

88 fbflousy fbflousy | E-mail | Web | 6. července 2018 v 18:33 | Reagovat

liquid tadalafil <a href="http://cialisserfher.com/">cialis</a> order cialis online <a href="http://cialisserfher.com/">cialis</a>

89 dhcslemi dhcslemi | E-mail | Web | 10. července 2018 v 3:15 | Reagovat

effects of viagra <a href="http://viagapharmaked.com/">generic viagra cost</a> viagra pills <a href=http://viagapharmaked.com/>generic viagra names</a>

90 nukevoft nukevoft | E-mail | Web | 15. července 2018 v 2:40 | Reagovat

what does viagra do <a href="http://loviagraosn.com/#viagra generic online"> viagra</a> viagra generic <a href="http://loviagraosn.com/#viagra">viagra buy</a>

91 nukAppar nukAppar | E-mail | Web | 27. července 2018 v 23:49 | Reagovat

cheapest brand viagra <a href="https://viagrapbna.com/#">sildenafil generic</a> viagra no prescription <a href="https://viagrapbna.com/#">viagra tablets</a>

92 nbvReump nbvReump | E-mail | Web | 28. července 2018 v 3:16 | Reagovat

viagra online uk <a href="http://fviagrajjj.com/#">sildenafil citrate</a> buy viagra canada <a href=http://fviagrajjj.com/#>viagra price</a>

93 bgvevoft bgvevoft | E-mail | Web | 1. srpna 2018 v 18:41 | Reagovat

cialis soft tabs <a href="https://authenticknicksstore.com/#">buy tadalafil</a> cialis without prescription <a href="https://authenticknicksstore.com/#">cialis 10mg</a>

94 nfcReump nfcReump | E-mail | Web | 1. srpna 2018 v 21:38 | Reagovat

non prescription cialis <a href="https://forumdemulheres.com/#">tadalafil citrate</a> tadalafil cialis <a href=https://forumdemulheres.com/#>cialis tadalafil</a>

95 nsxAdvof nsxAdvof | E-mail | Web | 1. srpna 2018 v 23:10 | Reagovat

generic cialis <a href="https://www.fundeconp.org/#">generic tadalafil</a> tadalafil citrate <a href=https://www.fundeconp.org/#>cialis no prescription</a>

96 sffReump sffReump | E-mail | Web | 4. srpna 2018 v 17:44 | Reagovat

order viagra <a href="https://susamsokagim.com/">buy sildenafil</a> order viagra online <a href=https://susamsokagim.com/>free viagra</a>

97 bfdAdvof bfdAdvof | E-mail | Web | 4. srpna 2018 v 18:51 | Reagovat

try viagra for free <a href="http://mo-basta.org/">viagra without prescription</a> viagra cheapest <a href=http://mo-basta.org/>buy viagra online</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama