.

Kapitola osmá - Záchrana na poslední chvíli

11. prosince 2012 v 20:11 | bigbiz |  Střet světů
A hned následuje kapitola osmá

Paní Procházková se vracela ze školy pořádně naštvaná. Příčinou jejího rozpoložení byl fakt, že si ji pozvala třídní učitelka její dcery a oznámila jí, že nebyla už čtrnáct dní ve škole. Věděla, že se s Monikou poslední měsíc něco děje. Nemluvila, a když už něco řekla, tak jen odpověděla na otázky. Ale častější bylo, že se na své rodiče jen utrhovala, anebo na ně dokonce křičela, což se dříve vůbec nestávalo. Dalším příznakem bylo to, že byla smutná a velmi uzavřená. Dřív trávila se svými kamarádkami spoustu času venku, ale teď byla celé dny zavřená ve svém pokoji. Rodiče ji sice chtěli někam vytáhnout, ale bylo to marné. Monika si totiž vždy našla nějakou výmluvu, proč zůstat doma. Paní Procházková to zpočátku přičítala tomu, že je dcera v pubertě a doufala, že ji to brzy přejde, a tak to moc neřešila. Ovšem absence ve škole, to už byla trochu jiná písnička. Přiřítila se tedy domů, uvařila si silnou kávu a čekala, až Monika přijde. Dočkala se asi tak za hodinu, když se ozvalo zarachocení klíče v zámku a Monika vstoupila dovnitř. Hned, jak si sundala tašku a vešla do kuchyně, tak matka spustila křížový výslech.
"Ahoj, kde jsi byla?"
"Ahoj, mami. Co to je za otázku? Přece ve škole." Odpověděla dcera a už se chytala opět jít do svého pokoje.
"Zůstaň!" štěkla matka a Monika zůstala stát.
"Kde jsi byla?" opakovala znovu paní Procházková.
"Říkala jsem ti, že ve škole."
"Tak to je zajímavé. Já jsem tam totiž dnes byla a tvoje třídní učitelka mi řekla něco jiného." Monika na matku vyjeveně zírala a nevěděla, co má říct. "Říkala mi, že už jsi ve škole čtrnáct dní nebyla. Proto se tě ptám, kde jsi byla, a chci slyšet pravdu, rozumíš!?" Monika sklopila hlavu, obě ruce sevřela v pěst a pečlivě promýšlela, co matce řekne. Nemohla jí přece říct, že do školy nechodí proto, že se ji všichni od ředitele až po uklízečku snaží přinutit k tomu, aby se přidala k Josefovi stejně, jako Andrea s Luckou. Musí si vymyslet nějakou výmluvu, která bude působit věrohodně, aby matku uklidnila a skončila s výslechem.
"Víš, mami. Udělala jsem strašnou pitomost a dovol, abych ti to vysvětlila. Před měsícem jsem si na internetu někoho našla. Je to fajn člověk a miluju ho. Jen tu byl problém s tím, že mívá v práci odpolední směny a jediná šance, jak ho vidět je právě, když mám školu. Já jsem se snažila, ale nemůžu bez něj být. Mohla jsem ti to říct dřív, ale měla jsem strach, protože on je starší a bála jsem se, že bys to nepochopila. Mami, já ti slibuji, že do školy budu chodit. Odpustíš mi to?" Paní Procházková chvíli mlčela a přemýšlela nad tím, co jí dcera řekla. Byla pravda, že v poslední době Moniku chodil navštěvovat jistý muž, kterému mohlo být něco přes padesát let. Vždy přišel, donesl jí nějaké květiny a pak šel rovnou k Monice do pokoje, aby s ní strávil nějakou dobu. Byl milý, ale přesto paní Procházkové na něm něco nesedělo. Jen nevěděla, co. Po chvíli mlčení se opět podívala na Moniku a spustila.
"Aha, takže odtud vítr fouká. Ten tvůj vysněný princ, do kterého ses zamilovala, je ten Josef, který sem poslední dobou, hlavně o víkendech pravidelně chodí, že?" Monika při vyslovení jeho jména zbledla, roztřásla se a udělalo se jí špatně. "Tak podívej, moje milá. Odteď budeš mít takovou vojnu, o které se ti ani nezdálo. Žádné kamarádky, žádné koníčky a hlavně žádný Josef, nebo co to je za chlapa. Odteď se budeš učit, až se ti bude kouřit z hlavy a domů budeš chodit hned po škole. Je ti to jasné?"
"Ano, mami" špitla Monika.
"A až do odvolání budeš vykonávat všechny domácí práce. To tě naučí kašlat na školu a courat bůhví kde!" dokončila svoji řeč matka a Monika jen přikývla. Pak jen ukázala na dřez s nádobím a dívka se pustila do mytí.Po víkendu, který Monika strávila převážně domácími pracemi a učením, šla po dlouhé době opět do školy. Když byly matkou slibované galeje, tak bylo vše v pořádku a ona aspoň nemusela poslouchat všudypřítomné hlasy, jež ji neustále nabádaly, aby se přidala k Josefovi a jeho lidem Dokonce ani neměla pocit neustálého pronásledování a přítomnosti něčeho zlého, co pochopitelně nebylo vidět, ale Monika si byla jistá, že to na ni někde číhá a čeká na každé její zaváhání. Dokonce i její zničující deprese, kterými poslední měsíc trpěla, odezněly. Takže Monika tyto domácí práce vnímala, jako velmi dobrou psychoterapii, a byla proto své matce moc vděčná. Hlavně se jí líbilo, když v neděli zacvičila s Josefem. Nejdříve bzučákem otevřela domovní dveře, jako obvykle, a když se objevil u dveří jejich bytu, tak na něj nejdřív začala řvát a pak ho doslova vykopala na ulici. Monika jí v tu chvíli záviděla odvahu, s jakou se do Josefa pustila a doufala, že už se u ní nikdy neukáže.
Ovšem teď, když nepracovala, se její obtíže znovu vrátily v plné síle. Po cestě na tramvaj opět slyšela ty šeptavé hlasy, jak ji nabádaly, nebo spíš přikazovaly, aby se přidala k Josefovi. Cestou míjela různé lidi a z pohledu, kterým ji probodávali, si byla jistá, že to jsou agenti, jež taky poslal on. A dokonce se k němu přidala i zvířata. Míjela popelnice, přetékající odpadky a kolem běhaly krysy. Najednou se zastavily, podívaly se na Moniku svýma rudýma očkama a začaly pískat. Z hodin přírodopisu věděla, že krysy jsou plachá stvoření, která před lidmi utíkají, ale tyhle neutekly. Místo toho se k dívce rozeběhly a začaly na ni dorážet tak, že je musela odhánět taškou. Naštěstí už pak došla k tramvajové zastávce a už byl celkem klid. Stále slyšela hlasy a sledovali ji Josefovi agenti, ale aspoň na ni už nikdo neútočil.Když přišla do třídy, rozhlédla se kolem, jestli tu není Andrea, nebo Lucka. Naštěstí se ještě neobjevily. Jak znala Andreu, tak buď přijde až po zvonění, anebo vůbec. A Lucka chodila těsně před zvoněním, takže byl čistý vzduch. Vytáhla si z lavice všechny své věci a pomalu se přesunula do zadu k třídnímu bláznovi Tereze, která v lavici jako jediná seděla sama. Došla k ní a zeptala se, jestli by si nemohla přisednout. Spolužačka naštěstí souhlasila a dokonce se ani nevyptávala, za což jí byla Monika vděčná. Nechtěla jí tvrdit, že to dělá proto, že se Andrey i Lucky bojí. Když si do lavice poskládala všechny své věci, musela se sama sobě ironicky zasmát. Seděla v lavici s blbkou, která si o sobě myslí, že je víla a má za kamarádky další dvě blbky, o kterých sice moc nevěděla, ale Andrea říkala, že to jsou krávy a Monika jí nechtěla oponovat. A nejspíš na tom i něco bylo, když se bavily zrovna s Terezou. Ale zároveň si uvědomovala, že i ona se k ní teď hodí, protože to s jejím psychickým zdravím bylo přinejmenším stejné.
"Tak co, už je ti líp?" zeptala se po chvíli Tereza. "Všimla jsem si, že ti nebylo poslední dobou vůbec dobře."
"Ale jo, jen jsem měla nějaké problémy doma. Ale už je to lepší." Řekla Monika. Tereza byla ráda, protože poslední dobou se jí i ostatním spolužákům a učitelům zdálo, že Monika byla úplně mimo. Byla nepozorná, roztěkaná a působila ztrhaně. Hlavně si všimla toho, že s Andreou a Luckou, se kterými Monika dřív hodně mluvila a nehnula se od nich ani na krok, skoro nemluví. A když se pak čtrnáct dní ve škole neukázala, měla o ni i strach. Tereza se chtěla vyptávat dál, protože byla zvědavá, když v tom do třídy vstoupila Andrea a neomylně si to zamířila k místu, kde Monika seděla.
"Jé ahoj, Mončo, jak se máš? Opravdu jsme se o tebe s Luckou bály. A proč vlastně sedíš u toho pošuka, zapomněla jsi snad, jaká je? Tak si vezmi věci a pojď si sednout ke mně." Jana, která si do té doby Moniky nijak zvlášť nevšímala, chtěla Andreu odzbrojit nějakou trefnou poznámkou, ale to, co se pak stalo, ji dokonale zaskočilo. Monika totiž najednou vyskočila ze židle, až ji převrhla a začala na Andreu křičet.
"Mě je jedno, co se mi stane, ale Josefovi vyřiď, že se k němu nikdy nepřidám. Tak mi už kurva dejte pokoj a běžte do prdele!" A pak vyběhla ze třídy. Po Moničině hysterickém výstupu zůstali všichni, jako opaření a jediné, na co se vzmohli, bylo to, že se střídavě dívali na Andreu a ke dveřím, ze kterých Monika vystřelila, jako šíp. Jako první se vzpamatovala Jana, která se rozhodla Moniku najít a přivést ji zpátky. Rozhodla se ignorovat zvonění na začátek hodiny a energicky vykročila ke dveřím.
"Půjdu s tebou." Nabídla se ochotně Andrea.
"Ne, zůstaň tady. Najdu ji sama." A než Andrea stačila něco namítnout, Jana už byla pryč.Dívka nevěděla, kam Monika utekla. Prakticky by mohla být kdekoliv, ale intuice jí napovídala, že by se mohla schovat na dívčích záchodech. Zamířila tedy tím směrem, a když vstoupila, tak podle usedavého pláče, ozývajícího se z jedné z kabinek poznala, že je na správném místě. Opatrně se tedy přiblížila ke zdroji zvuku a zaklepala na dveře.
"Moni, to jsem já, Jana. Je všechno v pořádku?"
"Běž do prdele!" ozvalo se z kabinky.
"Moni neblbni. Nevím, co se s tebou děje, ale chci ti pomoct, vážně." Najednou se dveře prudce otevřely a mezi nimi stála Monika, která se tvářila, jako bohyně pomsty.
"Mně nikdo nepomůže, tak už běžte všichni do hajzlu!" Jana chtěla spolužačce něco říct, ale všimla si svého anděla, jak stojí u dveří do vedlejší kabinky, dívá se na Moniku a něco jí ukazuje.
"Co chceš, teď mě neruš." Řekla dívka pochopitelně v duchu andělovi.
"Podívej se na ni." Odpověděl anděl.
"A co mám vidět?" Jana se tedy vnitřním zrakem podívala na Moniku a už jí bylo všechno jasné. V místech, kde by se běžně měla vyskytovat aura, viděla jen hustou černou mlhu, ale to nebylo vše. Další věc, které si totiž všimla, byla přítomnost dvou démonů, kteří nejspíš mohli za Moničin stav. Jeden démon seděl spolužačce za krkem a evidentně z ní vysával ty zbytky energie, které ještě měla. A po její pravé straně stál další, který Monice bez ustání šeptal něco do ucha. Když to Jana všechno viděla, tak neváhala a ihned požádala svého anděla o pomoc. Jakmile tak učinila, uviděla, jak anděl zvedl ruku směrem k Monice a začal vysílat energii stříbřité barvy, která dívku celou zahalila tak, až nebyla vidět. Když po chvíli záře zmizela, tak Jana s ulehčením viděla, že jak mlha, tak démoni zmizeli. Jediné, co zůstalo, byla jen energie, vyslaná jejím andělem, která obklopovala spolužaččino tělo.
"Tak co, už je ti líp?" zeptala se. Monika chtěla odseknout něco v tom smyslu, co se Jana stará, ale najednou si uvědomila, že se opravdu něco změnilo. Hlasy, které už od rána slyšela, ustaly a jasně cítila, jak její tělo doslova nasává energii. A další věc, kterou si uvědomila, byla ta, že byla šťastná. A to dokonce tolik, že chtěla Janu obejmout a poděkovat jí za všechno, co pro ni udělala. Ale co když to byl nějaký trik od jednoho z Josefových lidí, který jí poskytl úlevu v domnění, že podlehne a snadno se k nim přidá? Ale zase Jana tenkrát na té jeho přednášce nebyla a Andreu s Luckou nesnáší. Ale co když to byla taky kamufláž? Chvíli přemýšlela, jak se Josefovy agentky zbavit, aby nezpůsobila podezření. Nakonec se rozhodla, že jí poděkuje, ale víc nic. Tak tedy poděkovala a při tom si až pozdě uvědomila, že se na spolužačku i mile usmála.
"A nechtěla bys mi říct, co se ti vlastně stalo?" zeptala se Jana. Monika jí nic říct nechtěla, ale najednou se přistihla, jak ze sebe doslova sype vše, co se za ten měsíc stalo. Bez přestání vyprávěla vše od té doby, co ji Andrea s Luckou vytáhly na tu přednášku, pokračovala tím, jaký měla s Josefa pocit, o každodenních nočních můrách, pocitech pronásledování a celé to zakončila tím, co jí dnes Andrea řekla a proč tedy utekla ze třídy. Jana po celou dobu Moničina vyprávění ani nedutala. Když spolužačka skončila, tak nevěděla, jestli na Moniku zírat s otevřenou pusou, anebo jen kroutit hlavou. Sice už pár zážitků s démony měla, ale to nebylo nic proti tomu, co si prožila Monika. Jana by se jí vyptávala dál, ale byl nejvyšší čas, vrátit se do třídy, aby z té hodiny ještě něco měly a profesorka neřádila. Když se vrátily do třídy, tak se učitelka samozřejmě nezapomněla zmínit o tom, jaké je to velké překvapení, že Moniku zase vidí. A na otázku, co se dělo, že si obě slečny dovolily, téměř tři čtvrtě vyučovací hodiny strávit na záchodě Jana pohotově odpověděla, že se Monča zamilovala, ale vztah jí nevyšel a ona se kvůli tomu nervově zhroutila. Učitelce tohle vysvětlení stačilo a dál celou věc neřešila. Jen Monice oznámila, aby si sehnala chybějící zápisky a připravila se na páteční test. Dívky tedy zamířily do svých lavic, a když se Monika usadila vedle Terezy, tak se otočila na Janu a znovu, tentokrát mnohem srdečněji se na ni usmála. A to celé ještě doprovodila spikleneckým mrknutím oka.Po škole Monika spolu s Janou a jejími dvěma kamarádkami vyrazily do nedaleké cukrárny. Sice se jim snažila říct, že musí hned domů, ale holky nechtěly nic slyšet a nakonec tedy svolila. A musela říct, že nelitovala. Zábava byla v plném proudu a Monika zažívala první den, kdy byla opravdu šťastná. Dokonce spolužačkám i řekla, že se cítí, jako by se znovu narodila.
"Není divu po tom, čím sis prošla." Řekla na to Jana. Tereza se Zuzkou se jí pochopitelně zeptaly, jak to myslela. Jana to chtěla nějak zamluvit, protože jí bylo jasné, že o tom Monika nebude chtít mluvit. Ale ta ji zase překvapila, když v pohodě znovu odvyprávěla svůj příběh. Jak se dalo čekat, tak reakce obou dívek byly stejné, jako u Jany, když to slyšela poprvé.
"To si děláš srandu, že jo?" zeptala se s úžasem Tereza.
"Kéž by, ale je to pravda."odpověděla Monika.
"Jak to tak vypadá, tak ten Josef musí být pěknej magor." Přidala se Zuzka. Monika na to jen přikývla.
"Podle toho, co jsem u tebe, Moni viděla, a co jsi mi řekla, se mi zdá, že ten Josef je černý mág, ale vůbec mi není jasné, proč tak moc o tebe stál? A ještě větší záhadou je, proč mu jako jediná vzdoruješ tak dlouho? U Andrey s Luckou na to moc času evidentně nepotřeboval. A u toho Richieho to taky nejspíš proběhlo rychle. Řekla bych, že Josef musí být strašně rád, že ho u sebe má. Je to nejspíš stejnej magor, jako on." Jana dokončila svoji řeč a pořádně se zakousla do svého indiánka.
"A co jsi u mě vlastně viděla?" zeptala se Monča Jany. Kamarádka jí to tedy řekla a teď to byla Monča, která nevěděla, jestli se má smát, anebo se divit tomu, co slyšela. Na démony, nebo anděly nevěřila a považovala je za výmysl. Ale někde vše skrytu duše si začala uvědomovat, že opravdu existují.
"Takže mi chceš říct, že mi pomohl nějaký anděl?" zeptala se po chvíli.
"Ano," odpověděla Jana. "Byl to jeden z mých strážných andělů, ale neboj, ty je máš taky."
"Já?" zeptala se znovu Monika.
"Ano, ty. Ale máme je každý. Není to nic výjimečného."
"Opravdu? To nechápu."
"Podívej se na naše stránky a tam se vše dozvíš." Jana pak z peněženky vytáhla vizitku, na které byla adresa společného blogu, který s Terezou a Zuzkou měla. Monika jí poděkovala, převzala nabízenou vizitku a pak vyprskla smíchy.
"Cože, Vílí stránky, co je to za název?" Jana jí řekla, že to se dozví po návštěvě blogu. Monika tedy slíbila, že se na stránky podívá a s omluvou, že už musí jít domů, se se svými novými kamarádkami rozloučila.


Když Jana byla u sebe v pokoji, tak se nemohla vůbec soustředit na učení. Hlavou jí totiž neustále vrtalo hlavou, co Josef na Monice vidí zajímavého, že ji tak hrozně chce, když zjevně o esoterice nemá ani zdání. A tak tedy nedávalo ani smysl to, že mu někdo bez zjevných zkušeností dokázal tak dlouho vzdorovat. Nevěděla toho o bratrstvech černých mágů moc, ale za to věděla zcela dobře jednu věc. Černí mágové byli v ovládání toho, koho chtěli získat, anebo komu se chtěli pomstít, mistři. Ale u Moniky s tímhle byly značné problémy. Pak ji napadlo se zeptat svého anděla, kterého sice neviděla, ale vnímala jeho přítomnost.
"Ona je silná. Proto ji chce. Monika má nadání, a proto tak dlouho vzdoruje. A Josef to ví. Ale i přes to, jak je silná, už moc dlouho nevydrží. Musíte ji zachránit, než bude pozdě."
"To je sice hezký, co mi říkáš, ale co když se to nepovede?" odpověděla Jana. "Nemůžeš jí s tím nějak pomoci?"
"Víš, že to udělat nemůžeme. Můžeme ji jedině trochu postrčit, ale rozhodnout se musí sama." Jana tohle samozřejmě věděla, ale měla o Moniku velký strach. Poděkovala tedy svému andělovi a opět se ponořila do učení.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lukáš Přibyl, bůh války Lukáš Přibyl, bůh války | Web | 15. prosince 2012 v 12:44 | Reagovat

Zajímavý příběh...nebylo by však lepší využívat možností skutečné magie ? To by ses ovšem musel vzdát své přezdívky a vystupovat jako téměř všichni běžní lidé tam venku mimo internet.

Nebo máš strach ? Neměj strach.

2 Claire Claire | 18. prosince 2012 v 19:11 | Reagovat

Líbí se mi jak píšeš. :)
A trošku mi to připomíná pár mých zážitků a zkušeností.. Takže se těším na další díl. :)

Vidíš, i tady Lukáš musel sklonit své večně nabroušené jedovaté kopí a přiznat, že se mu to líbilo. :D

3 Ronaldhoalk Ronaldhoalk | E-mail | 25. srpna 2017 v 15:30 | Reagovat

levitra psychischen problemen

<a href="http://levitraxrm.net">generic levitra </a>

levitra o viagra o cialis

<a href=http://levitraxrm.net>levitra pharmacy</a>

4 HhhjAgotly HhhjAgotly | E-mail | Web | 22. září 2017 v 1:04 | Reagovat

low interest rate personal loans
<a href="http://personalacrb.org/">bad credit personal loan</a>
cash loan advance
<a href=http://personalacrb.org/>online personal loans</a> ’

5 BvbnJoiree BvbnJoiree | E-mail | Web | 22. září 2017 v 1:04 | Reagovat

payday loans direct lender no credit check
<a href="http://paydayhhkl.org/">payday loan lenders</a>
credit consolidation
<a href=http://paydayhhkl.org/>bad credit payday loans</a> ’

6 Bbecchoorb Bbecchoorb | E-mail | Web | 22. září 2017 v 4:29 | Reagovat

consolidation loan
<a href="http://paydayvax.org/">payday loans online</a>
capital finance one payday loan
<a href="http://paydayvax.org/">cash advance</a> ’

7 VffgElexY VffgElexY | E-mail | Web | 23. září 2017 v 0:57 | Reagovat

buy cialis without prescription
<a href="http://cialisivndh.com/">cialis generic</a>
how to take cialis
<a href=http://cialisivndh.com/>cialis online</a> ’

8 FfvCaligh FfvCaligh | E-mail | Web | 23. září 2017 v 0:57 | Reagovat

generic cialis review
<a href="http://cialisovnnc.com/">buy cialis</a>
cialis buy online
<a href=http://cialisovnnc.com/>online cialis</a> ’

9 FvvsAdjuse FvvsAdjuse | E-mail | Web | 23. září 2017 v 4:14 | Reagovat

cialis soft tabs online
<a href="http://cialisoanzb.com/">cialis online</a>
cialis taken by women
<a href="http://cialisoanzb.com/">cheap cialis</a> ’

10 VqvqElexY VqvqElexY | E-mail | Web | 24. září 2017 v 17:24 | Reagovat

cheap online female cialis
<a href="http://gawcialis.com/">cialis online</a>
free cialis coupon
<a href=http://gawcialis.com/>generic cialis</a> ’

11 FfvgCaligh FfvgCaligh | E-mail | Web | 24. září 2017 v 17:33 | Reagovat

generic cialis does it work
<a href="http://veucialis.com/">buy cialis</a>
buy cialis no prescription
<a href=http://veucialis.com/>buy cialis</a> ’

12 FsvAdjuse FsvAdjuse | E-mail | Web | 24. září 2017 v 20:24 | Reagovat

tadalafil generic cialis
<a href="http://retcialis.com/">cialis online</a>
super cialis
<a href="http://retcialis.com/">cialis online</a> ’

13 BbnhInanna BbnhInanna | E-mail | Web | 25. září 2017 v 18:09 | Reagovat

viagra pharmacy
<a href="http://viagrakjkmn.com/">cheap viagra</a>
viagra expiration date
<a href=http://viagrakjkmn.com/>viagra online</a> ’

14 Lewfhacamy Lewfhacamy | E-mail | Web | 25. září 2017 v 21:16 | Reagovat

viagra 100 mg dose
<a href="https://viagrawasdc.com/">buy viagra</a>
purchase viagra professional
<a href="https://viagrawasdc.com/">cheap viagra</a> ’

15 LvvdEndomb LvvdEndomb | E-mail | Web | 27. září 2017 v 5:34 | Reagovat

best viagra price - https://viagraciom.com
viagra pfizer <a href=https://viagraciom.com>viagra online</a> ’

16 FvteImpego FvteImpego | E-mail | Web | 30. září 2017 v 21:36 | Reagovat

personal loan
<a href="https://loansonlinevaec.org">same day payday loan</a>
1000 no fax payday loan
<a href=https://loansonlinevaec.org>payday loans online</a> ’

17 Muntracamy Muntracamy | E-mail | Web | 4. října 2017 v 0:21 | Reagovat

viagra toronto
<a href="http://sexviagen.com/">viagra online</a>
viagra from canada
<a href="http://sexviagen.com/">viagra pills</a> ’

18 FfnhbhjxUniock FfnhbhjxUniock | E-mail | Web | 1. listopadu 2017 v 23:15 | Reagovat

loans online
<a href="https://cashrvyn.com">cash advance america</a>
online payday loan companies
<a href=https://cashrvyn.com>speedy cash</a> ’

19 Mbjmvkideart Mbjmvkideart | E-mail | Web | 6. prosince 2017 v 15:31 | Reagovat

over the counter viagra alternative
http://vipnowed7.com/
buy brand viagra online
<a href="http://vipnowed7.com/">buy viagra online</a>

20 Kdbccfdueby Kdbccfdueby | E-mail | Web | 8. prosince 2017 v 20:05 | Reagovat

no fax no teletrack payday loans http://paydayloansonlinenow.us.com/
best payday loans <a href=http://paydayloansonlinenow.us.com/>payday loans online no credit check</a>

21 Kdbccfdueby Kdbccfdueby | E-mail | Web | 9. prosince 2017 v 13:18 | Reagovat

unsecured personal loans http://paydayloansonlinenow.us.com/
online cash loans <a href=http://paydayloansonlinenow.us.com/>cash advance</a>

22 Kdsnfdueby Kdsnfdueby | E-mail | Web | 22. prosince 2017 v 1:19 | Reagovat

apply for payday loans online https://24hrspaydayloans.com/
cash advances <a href=https://24hrspaydayloans.com/>payday loans</a>

23 MlokmFurbaf MlokmFurbaf | E-mail | Web | 22. prosince 2017 v 3:15 | Reagovat

best payday loans online https://1paydayloansonline.com/
personal loan debt consolidation <a href="https://1paydayloansonline.com/">bad credit loans</a>

24 Dvenrenchoorb Dvenrenchoorb | E-mail | Web | 23. prosince 2017 v 2:43 | Reagovat

capital finance one payday loans
<a href="https://1paydayloansonline.com/">online payday loans no credit check</a>
best payday loans uk
<a href="https://1paydayloansonline.com/">small loans</a>

25 Dbsabggchoorb Dbsabggchoorb | E-mail | Web | 27. prosince 2017 v 4:36 | Reagovat

online payday advance loans
<a href="https://www.getispaydayloansonline.com/">payday loans near me</a>
1000 payday loan
<a href="https://www.getispaydayloansonline.com/">bad credit loan</a>

26 JtaxAgotly JtaxAgotly | E-mail | Web | 28. prosince 2017 v 2:55 | Reagovat

car title loans
<a href="https://badcreditnyrc.org/">instant payday loans</a>
24 hour payday loans online
<a href=https://badcreditnyrc.org/>payday cash loan</a>

27 JmfvAgotly JmfvAgotly | E-mail | Web | 2. ledna 2018 v 3:40 | Reagovat

payday loans online same day
<a href="https://paydayaazt.org/">payday loans</a>
payday direct
<a href=https://paydayaazt.org/>payday loans online</a>

28 JnxvAgotly JnxvAgotly | E-mail | Web | 3. ledna 2018 v 15:34 | Reagovat

loan companies
<a href="https://personalnaeloan.com/">personal loan</a>
quick faxless payday loan
<a href=https://personalnaeloan.com/>instant payday loans</a>

29 Dndchoorb Dndchoorb | E-mail | Web | 4. ledna 2018 v 17:54 | Reagovat

instant payday loans
<a href="https://paydayvtulo.org/">loans no credit check</a>
a payday loan company
<a href="https://paydayvtulo.org/">payday advance loan</a>

30 JbbAgotly JbbAgotly | E-mail | Web | 5. ledna 2018 v 18:12 | Reagovat

payday loan business
<a href="https://personalnae.org/">online payday loans</a>
cash now
<a href=https://personalnae.org/>personal loan</a>

31 EnmuKeyday EnmuKeyday | E-mail | Web | 12. ledna 2018 v 20:09 | Reagovat

buy viagra australia
<a href=http://fviagrajjj.com/>viagra tablets</a>
price viagra
<a href="http://fviagrajjj.com/">what would happen if a girl took viagra</a>

32 FaaCaligh FaaCaligh | E-mail | Web | 14. ledna 2018 v 2:28 | Reagovat

cialis online uk
<a href="http://cialisovnsm.com/">cheap generic cialis</a>
buy cialis mexico
<a href=http://cialisovnsm.com/>cialis pill</a> ’

33 VecAgotly VecAgotly | E-mail | Web | 22. ledna 2018 v 3:15 | Reagovat

apply for payday loans
<a href="https://paydayloans-online.us.org/">loans payday</a>
ca payday loan laws
<a href=https://paydayloans-online.us.org/>payday loans online</a>

34 LssdvdInanna LssdvdInanna | E-mail | Web | 24. ledna 2018 v 3:06 | Reagovat

viagra from canada
http://viasergeneric.com/
best place to buy viagra
<a href=http://viasergeneric.com/>order viagra</a> OK’

35 Rvdideart Rvdideart | E-mail | Web | 27. ledna 2018 v 8:19 | Reagovat

canada viagra generic http://genericonlineviaqra.com/ ok’

36 BrvsAgotly BrvsAgotly | E-mail | Web | 3. února 2018 v 17:52 | Reagovat

OK’
<a href="https://onlineloan.us.org/">payday loans near me</a>
bad credit installment loans <a href=https://onlineloan.us.org/>payday loan lenders</a>

37 PbdErabs PbdErabs | E-mail | Web | 15. února 2018 v 0:29 | Reagovat

OK’
<a href="https://writingbusinessplan.us.com/">creating business plan</a>
my homework website
https://writingbusinessplan.us.com/ - writing business plan

38 BdcErabs BdcErabs | E-mail | Web | 17. února 2018 v 15:21 | Reagovat

https://writingbusinessplan.us.com/
custom essays paper
<a href="https://writingbusinessplan.us.com/">writing business plans</a>
OK’

39 GbmGlist GbmGlist | E-mail | Web | 23. února 2018 v 16:57 | Reagovat

cialis soft - http://buycialisomskc.com/
buy cialis mexico <a href=http://buycialisomskc.com/>cialis</a> ’

40 Dvsslemi Dvsslemi | E-mail | Web | 1. března 2018 v 1:21 | Reagovat

viagra canada http://otcerectilepills.com/  OK’
cheap brand name viagra <a href=http://otcerectilepills.com/>generic viagra</a>

41 FfvCelay FfvCelay | E-mail | Web | 2. března 2018 v 22:05 | Reagovat

<a href="http://erectiledysfunctionmedicinesus.com/">erectile dysfunction medication</a>
free trial of viagra
<a href=http://erectiledysfunctionmedicinesus.com/>cialis</a>  OK’

42 KmsCelay KmsCelay | E-mail | Web | 12. března 2018 v 21:54 | Reagovat

Hi!
<a href="http://viagrapbna.com/">viagra online</a>
viagra cost
<a href=http://viagrapbna.com/>viagra generic</a>  OK’

43 CanadaAmalo CanadaAmalo | E-mail | Web | 15. března 2018 v 20:04 | Reagovat

hi!,I really like your writing very a lot! proportion we keep up a correspondence more approximately your post on AOL? I require an expert in this space to resolve my problem. Maybe that's you! Having a look ahead to see you.  

canada pharmacy
<a href=http://canadianpharmacycubarx.com/#>canadian pharmacies online prescriptions</a>
discount prescription drug
<a href="http://canadianpharmacycubarx.com/#">the canadian pharmacy</a>

44 OkmPhymn OkmPhymn | E-mail | Web | 16. března 2018 v 19:31 | Reagovat

amoxil medication uses
<a href="http://amoxilpillbuy.com/">buy amoxil</a>
para que sirve el amoxil
<a href=http://amoxilpillbuy.com/>amoxil 875</a> ’

45 MichaelSeeli MichaelSeeli | E-mail | Web | 4. dubna 2018 v 5:12 | Reagovat

canadian mail order pharmacies
<a href=http://interlandchemie.com/>canadianpharmacy</a>
mexican online pharmacies
<a href="http://visitwaushara.com/">canadian drugstore</a>

46 BrdVisse BrdVisse | E-mail | Web | 6. dubna 2018 v 17:36 | Reagovat

Imprint: Nova Biomedical Table of Contents: Preface Appendicitis: Symptoms, Diagnosis and Treatments, pp. generic brand viagra <a href="http://viagra-onlinenas.com/">buying viagra online</a> what does viagra do <a href=http://viagra-onlinenas.com/>buying viagra online</a>  Symptoms may develop rapidly weeks or months in type 1 diabetes, while they usually develop much more slowly and may be subtle or absent in type 2 diabetes. OK’

47 bsrFooge bsrFooge | E-mail | Web | 13. dubna 2018 v 21:50 | Reagovat

best place to buy viagra <a href="http://fviagrajjj.com/#">viagra online shop</a> cheapest price viagra <a href="http://fviagrajjj.com/#">viagra pfizer online</a> OK’

48 wbzskamy wbzskamy | E-mail | Web | 15. dubna 2018 v 22:25 | Reagovat

viagra india <a href="http://junkmarketstyleevents.com/#">order viagra online</a> cheapest viagra prices <a href=http://junkmarketstyleevents.com/#>viagra prescription uk</a> OK’

49 dbaskamy dbaskamy | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 13:05 | Reagovat

natural viagra <a href="http://download4os.com/#">buy viagra canada</a> viagra brand 50 mg generic <a href=http://download4os.com/#>discount viagra</a>

50 btdFooge btdFooge | E-mail | Web | 25. dubna 2018 v 19:38 | Reagovat

generic viagra <a href="http://officialsaintsnflproshop.com/#">viagra generic</a> viagra lowest price viagra coupon

51 Ductprups Ductprups | E-mail | Web | 28. dubna 2018 v 18:43 | Reagovat

Hiya very cool website!! Guy .. Beautiful .. Superb .. I will bookmark your web site and take the feeds also? I am glad to find a lot of helpful information here in the submit, we'd like work out extra strategies in this regard, thanks for sharing. . . . . .

52 bysdueby bysdueby | E-mail | Web | 30. dubna 2018 v 9:21 | Reagovat

same day loans no credit <a href="https://cashadvanceonline.us.org/#">payday loans online</a> american payday loans inc <a href=https://cashadvanceonline.us.org/#>pay pay loans</a>

53 lrmcslemi lrmcslemi | E-mail | Web | 1. května 2018 v 15:55 | Reagovat

viagra prix https://www.vieillemaman.com/ Г©quivalent viagra sans ordonnance

54 bhrDoush bhrDoush | E-mail | Web | 2. května 2018 v 20:14 | Reagovat

online pharmacy viagra <a href="http://viagraazmhj.com/#">generic viagra</a> viagra alternative <a href=http://viagraazmhj.com/#>viagra</a>

55 bhrDoush bhrDoush | E-mail | Web | 3. května 2018 v 5:18 | Reagovat

viagra brand price <a href="http://viagraazmhj.com/#">viagra online</a> viagra dosage recommended <a href=http://viagraazmhj.com/#>generic viagra</a>

56 ndgslemi ndgslemi | E-mail | Web | 5. května 2018 v 3:28 | Reagovat

viagra in canada <a href="http://viagapharmaked.com/#">purchase viagra</a> canadian viagra <a href=http://viagapharmaked.com/#>viagra dose</a>

57 bdcslemi bdcslemi | E-mail | Web | 8. května 2018 v 22:48 | Reagovat

generic viagra <a href="http://usa77www.com/#">natural alternative to viagra</a> viagra without a prescription <a href=http://usa77www.com/#>cheap viagra from india</a>

58 vxdslemi vxdslemi | E-mail | Web | 6. června 2018 v 5:34 | Reagovat

side effects of viagra <a href="http://setviagraeja.com/#">womens viagra</a> buy viagra canada <a href=http://setviagraeja.com/#>try viagra for free</a>

59 vadAscef vadAscef | E-mail | Web | 6. června 2018 v 18:16 | Reagovat

generic cialis <a href="http://hitcialisosn.com/#">online cialis</a> tadalafil generic <a href="http://hitcialisosn.com/#">cialis without prescription</a>

60 bynAscef bynAscef | E-mail | Web | 8. června 2018 v 12:18 | Reagovat

viagra cheapest <a href="http://viagraveikd.com/#">viagra how it works</a> purchase viagra online <a href="http://viagraveikd.com/#">viagra pills</a>

61 nnsslemi nnsslemi | E-mail | Web | 9. června 2018 v 1:44 | Reagovat

buy brand viagra <a href="https://aluixnetwork.com/">viagra</a> how long does viagra last <a href=https://aluixnetwork.com/>viagra overnight</a>

62 nreslemi nreslemi | E-mail | Web | 11. června 2018 v 2:39 | Reagovat

viagra free samples <a href="http://susamsokagim.com">buying viagra</a> viagra online without prescription <a href=http://susamsokagim.com>alternative to viagra</a>

63 bsdAscef bsdAscef | E-mail | Web | 12. června 2018 v 17:40 | Reagovat

viagra dosage <a href="http://emtpartsstore.com/">generic viagra without a doctor prescription</a> viagra patent expiration date <a href="http://emtpartsstore.com">buy viagra online</a>

64 bdsslemi bdsslemi | E-mail | Web | 13. června 2018 v 0:20 | Reagovat

usa payday loan store <a href="https://cashadvanceonline.us.org">online payday loans</a> payday loan online <a href=https://cashadvanceonline.us.org>bad credit payday loans</a>

65 jjjAscef jjjAscef | E-mail | Web | 13. června 2018 v 23:06 | Reagovat

short term loan <a href="https://payday-loans.us.org">online payday loan</a> personal loan bad credit <a href="https://payday-loans.us.org">fast online payday loans</a>

66 ccaAscef ccaAscef | E-mail | Web | 20. června 2018 v 18:56 | Reagovat

viagra online <a href="https://movietrailershd.org/">generic viagra</a> sublingual viagra <a href="https://movietrailershd.org/">generic viagra without a doctor prescription</a>

67 fnsslemi fnsslemi | E-mail | Web | 21. června 2018 v 0:14 | Reagovat

order viagra <a href="https://holidayrentallorgues.com/">buying viagra online</a> viagra for sale <a href=https://holidayrentallorgues.com/>viagra soft tabs</a>

68 nffErode nffErode | E-mail | Web | 26. června 2018 v 0:06 | Reagovat

viagra coupons <a href="http://loviagraosn.com/">viagra sale</a> viagra jelly <a href="http://loviagraosn.com/">viagra sale</a>

69 rhhobede rhhobede | E-mail | Web | 28. června 2018 v 18:33 | Reagovat

cialis daily <a href="http://cialisotjs.com/">cialis</a> cialis for sale <a href="http://cialisotjs.com/">cialis coupon</a>

70 rbsslemi rbsslemi | E-mail | Web | 1. července 2018 v 1:37 | Reagovat

purchase cialis <a href="http://hopcialisraj.com/">cialis online pharmacy</a> online cialis <a href=http://hopcialisraj.com/>tadalafil 20mg</a>

71 mumobede mumobede | E-mail | Web | 5. července 2018 v 0:27 | Reagovat

tadalafil 20 mg <a href="http://besiktasboschservis.com/">cialis online buy</a> generic tadalafil <a href="http://besiktasboschservis.com/">cheap cialis online</a>

72 dhcslemi dhcslemi | E-mail | Web | 10. července 2018 v 2:56 | Reagovat

cheapest viagra prices <a href="http://viagapharmaked.com/">is there a generic for viagra</a> female viagra pills <a href=http://viagapharmaked.com/>generic viagra cost</a>

73 nukevoft nukevoft | E-mail | Web | 15. července 2018 v 15:30 | Reagovat

alternative viagra <a href="http://loviagraosn.com/#online viagra generic"> viagra</a> buy viagra new york <a href="http://loviagraosn.com/#generic">buy viagra</a>

74 nfcReump nfcReump | E-mail | Web | 1. srpna 2018 v 21:48 | Reagovat

cialis soft tabs <a href="https://forumdemulheres.com/#">cialis for sale</a> discount cialis <a href=https://forumdemulheres.com/#>cialis price</a>

75 byhevoft byhevoft | E-mail | Web | 3. srpna 2018 v 14:41 | Reagovat

viagra soft pills <a href="http://www.bitcapblog.com/">buy viagra on line</a> buy viagra cheap <a href="http://www.bitcapblog.com/">generic viagra</a>

76 bfdAdvof bfdAdvof | E-mail | Web | 4. srpna 2018 v 18:36 | Reagovat

generic viagra <a href="http://mo-basta.org/">viagra online without prescription</a> generic viagra review <a href=http://mo-basta.org/>viagra</a>

77 generic_viagra generic_viagra | E-mail | Web | 24. srpna 2018 v 7:16 | Reagovat

Hello!

78 sourgy sourgy | E-mail | Web | 21. září 2018 v 4:08 | Reagovat

<a href=http://pay2daymyloans.com/#>pay2daymyloans.com</a>

79 Steelt Steelt | E-mail | Web | 22. září 2018 v 4:25 | Reagovat

how can i get cash now
<a href=http://x1cashadvanceonlines.com/#>cash advance loans</a>
pay day loans online
<a href="http://x1cashadvanceonlines.com/#">cash advance loans online</a>

80 Steelt Steelt | E-mail | Web | 24. září 2018 v 18:24 | Reagovat

cialis tablets
<a href=http://cialisnorxs.com/#>buy cialis</a>
usa cialis generic
<a href="http://cialisnorxs.com/#">cialis</a>

81 kixcoism kixcoism | E-mail | Web | 26. září 2018 v 21:13 | Reagovat

mixing cialis generic viagra
<a href=http://cialisrxgn.com/#>buy generic cialis</a>
reputable viagra online cialis generic
<a href="http://cialisrxgn.com/#">buy generic cialis</a>

82 Steelt Steelt | E-mail | Web | 28. září 2018 v 0:41 | Reagovat

online cash
<a href=http://loansonlinemoney.com/#>personal loans online</a>
short term cash loans
<a href="http://loansonlinemoney.com/#">cash loans online</a>

83 enhamp enhamp | E-mail | Web | 28. září 2018 v 12:19 | Reagovat

easy cash loans
<a href=http://personalloansxbadcredit.com/#>personal loans online</a>
same day payday loans direct lender
<a href="http://personalloansxbadcredit.com/#">personal loans</a>

84 kixcoism kixcoism | E-mail | Web | 30. září 2018 v 12:18 | Reagovat

no prescription needed cealis
<a href=http://genviaonser.com/#>cheap viagra</a>
virolex online
<a href="http://genviaonser.com/#">generic viagra online</a>

85 Appeaps Appeaps | E-mail | Web | 3. října 2018 v 1:30 | Reagovat

<a href=http://boarren.com/>boarren.com</a>

86 Uncoots Uncoots | E-mail | Web | 3. října 2018 v 2:44 | Reagovat

<a href=http://rotamalacbet.com/>rotamalacbet.com</a>

87 Flotogap Flotogap | E-mail | Web | 5. října 2018 v 20:22 | Reagovat

<a href=http://cialislfrx.com/>cialislfrx.com</a>

88 Assura Assura | E-mail | Web | 5. října 2018 v 21:09 | Reagovat

<a href=http://vilangranrx.com/>vilangranrx.com</a>

89 ignomy ignomy | E-mail | Web | 5. října 2018 v 21:41 | Reagovat

loans for very bad credit
<a href=http://paydayloanseon.com/#>payday loans online</a>
payday advance online direct lenders
<a href="http://paydayloanseon.com/#">payday loans online</a>

90 Loans Loans | E-mail | Web | 9. října 2018 v 7:13 | Reagovat

speedy cash <a href="https://creditloansguaranteedapproval.com">credit loans guaranteed approval</a> bad credit loans <a href=https://creditloansguaranteedapproval.com>poor credit loans guaranteed approval</a>

91 Payday Loans Payday Loans | E-mail | Web | Pondělí v 19:37 | Reagovat

credit loans guaranteed approval <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">loans guaranteed approval</a> loans guaranteed approval <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>loans guaranteed approval</a>

92 Bad Credit Bad Credit | E-mail | Web | Pondělí v 21:04 | Reagovat

guaranteed loan <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">loans guaranteed approval</a> personal loans guaranteed approval <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>pay day lender</a>

93 A Payday Loan A Payday Loan | E-mail | Web | Úterý v 0:41 | Reagovat

credit loans guaranteed approval <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">loans guaranteed approval</a> bad credit loans guaranteed approval <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>direct lender installment loans</a>

94 Bad Credit Bad Credit | E-mail | Web | Úterý v 0:50 | Reagovat

emergency cash <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">poor credit loans guaranteed approval</a> loans guaranteed approval https://loansguaranteedapproval.com/ - poor credit loans guaranteed approval

95 Easy Payday Loan Easy Payday Loan | E-mail | Web | Úterý v 1:57 | Reagovat

short term loans for bad credit <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">personal loans guaranteed approval</a> bad credit loans guaranteed approval <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>bad credit loans guaranteed approval</a>

96 Easy Payday Loan Easy Payday Loan | E-mail | Web | Úterý v 3:42 | Reagovat

bad credit loans guaranteed approval <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">credit loans guaranteed approval</a> loans guaranteed approval <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>loans guaranteed approval</a>

97 Cash Loan Cash Loan | E-mail | Web | Úterý v 5:45 | Reagovat

guaranteed loan <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">loans guaranteed approval</a> loans guaranteed approval <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>personal payday loans</a>

98 Online Lenders Online Lenders | E-mail | Web | Úterý v 10:07 | Reagovat

loan assumption <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">loans guaranteed approval</a> credit loans guaranteed approval <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>loans guaranteed approval</a>

99 Quick Loan Quick Loan | E-mail | Web | Úterý v 17:06 | Reagovat

unsecured loans no credit <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">loans guaranteed approval</a> loans guaranteed approval <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>loans guaranteed approval</a>

100 Fastest Payday Loan Fastest Payday Loan | E-mail | Web | Úterý v 18:24 | Reagovat

credit loans guaranteed approval <a href="https://creditloansguaranteedapproval.com/">payday loan usa</a> poor credit loans guaranteed approval <a href=https://creditloansguaranteedapproval.com/>what is a personal loan</a>

101 Money Loan Money Loan | E-mail | Web | Úterý v 21:52 | Reagovat

loans guaranteed approval <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">guaranteed loans</a> installment loans guaranteed <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>personal loans with low interest rates</a>

102 Payday Loans Payday Loans | E-mail | Web | Středa v 0:59 | Reagovat

loans guaranteed approval <a href="https://loansguaranteedapproval.com/">bad credit personal loans guaranteed approval</a> loan interest rates today <a href=https://loansguaranteedapproval.com/>bad credit personal loans guaranteed approval</a>

103 squathe squathe | E-mail | Web | Čtvrtek v 11:40 | Reagovat

buy 5mg cialis online
<a href="http://www.buygenviagra.com/#">buy generic viagra online</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama